Search
Close this search box.

روزنامه‌نگارانی با سواد!

بگویید ملانقطی شده‌ام. اما بالاخره یکی باید این‌ها را به آقایان بگوید دیگر. قبلاً هم در بی‌بی‌سی فارسی این را دیده بودم که «القاعده» را نوشته بودند «القائده»!‌ حالا این دسته گل را دوباره روز آنلاین به آب داده است: «علوی‌ها رو در روی القائده»! امیدوارم لااقل بهنود این‌ها را ببیند و تذکر بدهد تا درست‌اش کنند. خیلی زشت است که روزنامه‌ای با این همه سر و صدا در بیاید و ویراستاران‌اش (اگر ویراستاری در کار باشد) املای فارسی بلد نباشند. وضع بقیه‌ی روزنامه‌ها هم البته بهتر نیست. انگار باید برای همه‌ی روزنامه‌نگاران یک دوره‌ی فشرده‌ی املای فارسی بگذارند و هر کس کمتر از بیست گرفت، حقوق‌اش را کم کنند! روزنامه که وبلاگ نیست که هر وقت دل‌ات خواست غلط هم بنویسی و کسی نفهمد یا به روی‌ات نیاورد. حالا اگر به سایر خبرهای روز و بعضی از نوشته‌های خاله زنکی‌اش گیر نمی‌دهم، لااقل می‌شود به دیکته‌شان گیر داد. بروید دیکته‌تان را خوب کنید بابا! خیلی ماها از القاعده خوش‌مان می‌آید که حالا باید اسم نحس‌شان را هم با املای غلط به خوردمان بدهند؟!! (این‌جا عکس‌اش را ببینید که اگر عوض‌اش کردند بدانید قبلاً چه بوده است!)

پ.ن. حالا که دور دور سوتی‌های خبرنگاری است، این خبر بازتاب را هم ببینید: «رهبر مسلمانان انگلیس درگذشت». عکسی که برای زکی بدوی خدابیامرز گذاشته‌اند،‌ عکس یا آخوند ایرانی یا عراقی است. تصورش را بکنید زکی بدوی که کت و شلوار می‌پوشید و کراوات می‌زد، چطور به این عکس (همین پایین) شبیه است؟

پ. پ. ن. بازتاب هوش و استعداد به خرج داده است و عکس را برداشته. اما روز آنلاین هم‌چنان خواب است و القاعده را هنوز با «همزه» می‌نویسد!
به این می‌گویند کار خبرنگاران تنبل!

بایگانی