۷

احمدی‌نژاد: امام علی، حاکمی شکست‌خورده!

۱. «خیال نکنید برپایی آرمان‌ها به سهولت قابل دسترسی است. اگر به این سادگی بود حاکمیت امام علی(ع) که تجلی اسماء الهی است، موفق می‌شد.»

۲. «باید به امام علی (ع) تأسی کرد، خون دل خورد و فداکاری نمود. بدانید هر جا پرچم حق‌طلبی واقعی برافراشته شده، همه شمشیرها علیه آن بلند بوده است.»

فکرش را بکنید که اول بگوید حاکمیت امام علی موفق نشده است، چون کار به همین سادگی‌ها نبوده. بعدش بگوید باید به امام علی تأسی کرد. ما نفهمیدیم بالاخره تأسی به امام علی منجر به عدم موفقیت می‌شود و نهایت‌اش شکست آرمان‌هاست یا این‌که خودِ امام علی یک کارهایی را می‌خواست بکند و نتوانست. حالا ما می‌خواهیم همان کارها را بکنیم و می‌شود! یعنی در زمان علی اگر می‌خواستی به او تأسی کنی، موفق نمی‌شدی ولی حالا اگر به او تأسی کنی – ببخشید، اگر ما به او تأسی کنیم (نه شما) – حتماً موفق می‌شویم. شاهدش کو؟ این‌جاست:

«مدیریت امروز جهان در اختیار هیچکدام از سازمان‌های بین‌المللی نیست و مانند بازی دومینو فروپاشی نظام های جهانی آغاز شده است و بعید نیست که شاهد شورش‌های سنگین اجتماعی در جهان باشیم و این همه در حالی است ادبیاتی (!) که از سوی جمهوری اسلامی ایران در مجامع جهانی مطرح می‌شود، به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.»

واقعاً بیشتر از این درباره‌ی حرف‌های ایشان حرف زدن اتلاف وقت است. آدم وقتی در دو سه جمله پیشوای اول شیعیان را این‌جوری با خاک یکسان می‌کند و رسماً حرف زدن بلد نیست، دیگر چه انتظاری در عرصه‌های دیگر می‌شود از او داشت؟

نقل از: «می‌خواهند از مردمی که به این دولت رأی داده‌اند، انتقام بگیرند»

 1. آتوسا گفت:

  یه چیزی میگفتن که دشمن دانا به از دوست نادان و این حرفا… وقتی احمدی‌نژاد بخواد مراتب چاکریش رو به درگاه مقدسینش نشون بده بهتر از این نمیشه.

 2. محبوبه گفت:

  راستش اینکه احمد نزاد ادبیات سیاسی بلد نیست وبا این ادبیاتی که به کار میبرد کلا خود را مضحکه کرده اما نمیدونم در مورد این جمله شان چی بگم…راستش فکر کنم در مورد این حرفشون یه خورده زیادی مته به خشخاش گذاشتین

 3. واقعن بیشرمی این موجود نهایت ندارد

 4. fgh گفت:

  دو دسته ادمن یک دسته حرف میزنند اما نه با اطمینان
  دسته دیگر حرف میزنند اما با چنان اطمینانی که دلت میخواهد همانجا خفه اش کنی!

 5. پدرام گفت:

  بی خیال بابا.یارو این قدر احمقه که اگه بخوای همه جمله هاشو بررسی کنی یه کتاب میشه!
  دکتر چسبوندن به اسمش انداختنش وسط!
  جالب اینه که خودشونو نماینده اسلام می دونن!

 6. آقای محمدپور، در این‌که آقای احمدی‌نژاد از این درها زیاد می‌فشاند، شکی نیست. ولی این‌که برای اثبات این موضوع متوسل به همان جمله‌ای که تیتر کرده‌اید شده‌اید, آیا نقض غرض نیست؟ من با حکم شما کاملاً موافقم. اما لااقل شکلِِ ارتباط بین فرض و حکم شما- با توجه به شناختی که از شما دارم- منطقی نیست. حالا اگر یک آدمِ ناموجه، گیریم بنا به حاشیه‌ی امنی که دارد، تقدس‌زدایی کرده، از شمایی که با برداشت متعصبانه مخالفید انتظار نیست که با این فرض به حکمی که مدنظر دارید بفرستید. حالا که آقای احمدی‌نژاد این حرف را زده – به درست یا غلطش کار ندارم- باید از او پرسید که آیا بقیه هم اجازه دارند در مواردی اینچنینی تحلیل خودشان را ارایه کنند یا نه؟

|