۴۰

چرا احمدی‌نژاد از ابطال انتخابات می‌ترسد؟

فرض را بر این بگذاریم که آقای احمدی‌نژاد همان برنده‌ای است که اعلام شده است. و حالا که این همه اعتراض می‌شود (و اتفاقاً آن‌چه شاهدش بودیم، به خوبی نشان داد که این‌ها خیلی خیلی بیشتر از «خس و خاشاک» هستند)، چرا انتخابات را دوباره و به شیوه‌ی قابل اعتمادتری برگزار نکند؟

کسی که حساب‌اش پاک باشد، هیچ باکی از محاسبه نخواهد داشت. اگر واقعاً آقای احمدی‌نژاد ریگی در کفش ندارد و یقین دارد به سلامت این انتخابات، خوب بسم الله، بفرمایید و انتخابات را ابطال کنید و از نو برگزار کنید. لازم هم نیست بگویید ابطال انتخابات یعنی شکستِ ما. می‌توانید بگویید ما یقین داریم و سند هم داریم که انتخابات سالم بوده است (به شرطی که اسنادش از جنس بقیه‌ی اسنادی که آقای احمدی‌نژاد تا به حال رو می‌کرده نباشد). می‌توانید بگویید برای این‌که ثابت کنید این فرایند به طور دموکراتیک و قانونی اتفاق افتاده است و هیچ خیانت در امانت، هیچ نقض عهد و هیچ غصبی صورت نگرفته، یک بار دیگر همین انتخابات را با حضور پر رنگ نماینده‌های نامزدها و ناظرانی مستقل و بی‌طرف هنگام رأی‌گیری و هنگام شمارش آراء برگزار می‌کنیم.

این‌ها چراهای کوچکی هستند که اسباب نگرانی جدی و بزرگی را فراهم می‌کنند، تمام سلامت این انتخابات را زیر سؤال می‌برند و آشکارا اشاره به اراده‌ی فعال ما یشاء و لا یُسئل عما یفعلی می‌کند که خود را «فوق قانون» می‌داند. اگر همه در برابر قانون برابرند، پس رییس جمهوری که خود در این انتخابات از همه ذی‌نفع‌تر است (و بی‌سابقه‌ترین ادعاها و وعده‌ها را داشته است)، باید بیشتر از همه نسبت به پیاده شدن قانون دغدغه داشته باشد. قانون هم ابطال انتخابات را پیش‌بینی کرده است و ابطال انتخابات امری عجیب و غریب نخواهد بود. اگر راست می‌گویید، به ملت اطمینان بدهید! اعتماد از دست رفته‌ی این «خس و خاشاک»ِ میلیونی را جلب کنید!

اگر راست می‌گویید چرا همه‌ی روزنه‌های خبررسانی جهان را مسدود می‌کنید، تلفن‌ها را قطع می‌کنید و زبان‌ها را می‌بُرید و دهان‌ها را می‌شکنید؟ فکر نمی‌کنید کسی که دامن‌اش پاک باشد، هیچ دلیلی نخواهد داشت برای این همه پنهان‌کاری و لاپوشانی؟ فکر نمی‌کنید که اگر انتخابات شما سالم بوده باشد، یک بار دیگر باز هم شما با رأی اکثریت با شکوه و پیروزی انتخاب می‌شوید؟ اگر به این انتخاب اطمینان دارید و واقعاً «میزان رأی ملت است»، بفرمایید از نو بازی کنیم. داور را عوض کنیم و فرد بی‌طرفی را بگذارید. وقت اضافه را به طور عادلانه رعایت کنید. آن وقت ببینیم باز هم نتیجه همین نتیجه‌ی طنزآمیز و رسوا می‌شود که در بیش از هفتاد حوزه‌ی انتخابیه، درصد آراء از صد در صد بیشتر شود و رأی محسن رضایی با افزایش شمارش آراء رشد منفی پیدا کند؟ یعنی باز هم این چشم‌بندی و شعبده‌بازی ممکن است؟ این‌ها را که این دوره خودتان شمرده بودید، نه شاگردان صنف اکابر! (در دوره‌ای که محمد خاتمی مسئولیت برگزاری انتخابات را داشت و شما از صندوق بیرون آمدید، نمی‌شد تظاهرات در اعتراض به تقلب راه انداخت؟ چرا نتیجه‌اش به نفع شما تمام شد؟) این بار موضوع خیلی فراتر از دست‌کاری علنی و آشکار در رأی مردم است. این کبریتی که کشیده‌اید (یا برای‌تان کشیده‌اند)، یک چوب کبریت است فقط؛ ولی در انبار باروت!

آقای احمدی‌نژاد! ریاست جمهور حق و ارث شما نیست؛ امانت است. وقتی که در امانت خیانت شود (و این خیانت را شما چهار سال است دارید انجام می‌دهید)، دیگر از عدالت و از نمایندگی ملت ساقط می‌شوید؛ ولو خلقی برای شما شعار بدهند و حنجره بدرانند که «غارتگر بیت‌المال اعدام باید گردد» (راستی حامیان موسوی حتی یک بار کلمه‌ی «اعدام» را به کار بردند؟ شما خشونت‌طلب‌اید یا آن‌‌ها؟).

آقای احمدی‌نژاد! من فکر می‌کنم شما شهامت برگزاری مجدد انتخابات را ندارید. شورای نگهبان هم انگیزه‌ی برگزاری انتخابات را ندارد. به جهان باید یادآوری کرد که شورای نگهبانی که عضوش آقای الهام است که در کابینه‌ی خودتان قرار دارد و دبیرش آقای جنتی است که حامی و پشتیبانِ شناسنامه‌دار شماست، بی‌طرفی‌اش از اساس زیر سؤال است و طبعاً باید به هر حرکت‌اش به دیده‌ی تردید نگاه کرد. ولی مسأله‌ی شما فقط انتخاباتی مخدوش و مغشوش نیست؛ مسأله‌ی شما یا به عبارتی کارنامه‌ی شما، آن بسیجی یا سربازی است که اسلحه به دست از بالای پشت بام به میانِ جمعیتی آرام شلیک می‌کند و پیش دیدگان حیرانِ مردم مرتکب قتل نفس می‌شود. مسأله‌ی شما آن مزدوری است که بطن زنی آبستن را می‌دراند و طفل ملت را در رحم مادر می‌کشد! مسأله‌ی شما این کارنامه‌ی خونین و آلوده‌ای است که «نه به هفت آب که رنگ‌اش به صد آتش نرود»! مشکلِ شما آن بی‌تربیتی و بی‌ادبی مزمنی است که در خانه‌ی ضمیرتان ریشه دوانده است که روز بعد از این شمارش رسوا، شال سبز به گردن‌تان می‌اندازید و اهل بیت پیامبر را هم مضحکه‌ی خیمه‌شب‌بازی مهوع‌تان می‌کنید. بترسید از آتش دوزخ اگر اندکی شرم و خداترسی در شما هست!

 1. دیانا گفت:

  هفتاد شعبه یا هفتاد درصد شعبه ها؟
  —————————-
  شعبه. در واقع ۷۰ حوزه‌ی انتخابیه.

 2. نیم نگاه گفت:

  آقای محمدپور، یعنی شما واقعا فکر میکنید اگر به فرض محال، انتخابات ابطال شود و انتخاباتی دوباره برگزار شود، مردم باردیگر با همین شور و حال پای صندوق های رای خواهند رفت؟؟؟؟؟؟ فکر نمی کنم با این سرخوردگی ای که پیش آمده حتی اگر انتخابات با ناظر بین المللی هم برگزار شود یک عده ای (که زیاد هم هستند) رای بدهند. در مورد شال سبز شدیدا با شما موافق ام. این دیگر نهایت وقاحت بود، دهن کجی کردن به مردم با بازی کردن با شال سبز که به طور سنتی حریم و حرمتی دارد و احترام خاص و معناداری بر می انگیزد. من که دیگر همان اخبار تی وی را هم نمی بینم، نمی خواهم بگذارم چشم و گوش ام در اختیار احمدی و تلویزیون اش باشد تا پر و آلوده اش کنند.

 3. mah گفت:

  اینکه در برخی شهرستانها بیش از ۱۰۰% رای گزارش شده صحیح است. شهر ما با جمعیت تقریبی ۲۰۰۰۰۰ نفر که حدود ۹۰۰۰۰ واجد شرایط دارد و در انتخابات مجلس ۷۰۰۰۰ رای داشته است. اکنون ۱۳۰۰۰۰ رای برای آن نوشته شده است.

 4. ناشناس گفت:

  کاملا” زیبا و شفاف حرفهای ملت را بیان نمودید.ممنون

 5. بي نام گفت:

  ای ول دمت گرم

 6. ناشناس گفت:

  پشنهاد میکنم همگى با ارسال ِ ایمیل بى شمار بودن خودمون و به خامنه اى نشون بدیم و اعتماد به نفس شو بگیریم.
  مى دونید اگر هزاران ایمیل اعتراضى بهش بدیم چه تاثیر میتونه داشته باشه. هر مطلبى که خونریزى رژیم رو نشون میده مثل فیلم و عکس هم میتونه ضمیمه بشه.
  باید در دلشون وحشت بندازیم، با سبز پوش کردن ِ نماز جمعه و هر روشِ مسالمت آمیزه دیگه
  این هم آدرسِ سایتش:
  http://farsi.khamenei.ir/contact
  http://www.leader.ir/

 7. ناشناس گفت:

  ای کاش از خدا می ترسیدن، ای کاش فقط یه ذره به حرفایی که می زنن اعتقاد داشتن

 8. http://chebaayadkard.blogspot.com/
  حرف میرحسین کاملا مشخص است که هدف او تکرار انتخابات است. چرا؟
  مشکل ما اساسا از جنس احمدی نژاد یا موسوی یا فلانی یا فلانی نیست. مشکل ما با روش برگزاری انتخابات است. هدف مشخص و قابل دسترسی انتخاب کنیم. تکرار انتخابات قانونا ممکن است. شورای نگهبان می تواند با مراجعه به شرایط برگزاری انتخابات و نحوه تبلیغات کاندیداها نتیجه انتخابات را باطل کند و دستور تکرار آن را بدهد.

 9. کوروش گفت:

  گرامی ! در این وضعیت جامعه ،نگاهی به شعر من بندازید ممنون می شوم و حرف اول شما درج می شود .با احترام

 10. احمد گفت:

  داریوش لطفا یک تحلیل کامل ومستدل ومستند ازمخدوش بودن انتخابات بنویس.قلمت خوب است وازاین قلم روان وشیوا لطف کن ودراین باره استفاده کن.فقط خواهش میکنم اگر تصمیم گرفتی چنین چیزی بنویسی بدون حاشیه های اضافی مثل مطلک گفتن(منظورم همین نقدهایی است که دراین مدت نوشته ای)به احمدی نزاد ودیگران باشد.درپناه خداباشی

 11. ..... گفت:

  قصد داشتم دیگر ننویسم ولی این روز ها چیز هایی می شنوم که وادارم می کند آنچه درونم را می سوزاند بگویم می گویند قانون کدام قانون همان که وقتی به اجرا در می آید باید از نتیجه آن شرم آور شد یا آن قانونی که در بازی بچه ها هم ابدا یافت نمی شود یا همان قانونی که به گروهی حق دیکتاتور شدن به نام عادل بودن می دهد یا همان که منفعت را در گرو برتری گروهی برای همیشه قرار می دهد هر چند مخالفان در اکثریت باشند. این قانون نیست اسباب بازی است دردست عده ای برتری طلب .
  می کویند طرفداران یک کاندیدا از این مسائل مبرایند اینها که این و آن می کنند آشوب طلبند اولا که آشوب طلبی از احقاق حق جداست آشوب طلبان در شرق کشورند که هزاران جنایت می کنند و شما دم از آن بالا نمی آورید این جریان سوای آن است فزض که به قول محال شما این باشد شما که همه چیز را می دیدید این را نمی دیدید چرا آب به آسیاب دشمن ریختید چرا هر مسئله ای ایجاد می شود ربط به این و آن می دهید چرا سر در گریبان خودتان نمی کنید شما با این کارهایتان اسرائیلی و آمریکایی می شوید وگرنه مردم که آرامش می خواهند نه بلوا و آشوب و دروغ شما مسول هستید عدالت بیافرینید کردید والله من با چشم خود دیدم وگرنه نمی گفتم بی عدالتی در اخذ آرا به اوج رسیده بود . در مناظره ها می گفتند ۳ نفر به ۱ نفر من می گویم صداو سیما وزارت کشور شورای نگهبان س…اه نیروی انتظامی بسیج و در راس …. و… همه دست به دست داده بو دند تا رقیب را از میدان برانند که آخرش متوصل به تقلب شدند اِین چند به چند است آیا قدرت مساوی داشتند تازه مجلس شورا یادم رفت . پیروزی مبارکتان ولی شرط عدالت را باختید پیش خدا روسیاه می شوید . نگویید اجانب که آن ها منفعلند و تازه از شما یاد می گیرند .

 12. ناشناس گفت:

  مجدداسلام عرض میکنم.
  لطفا اگر خواستی درمورد اینکه مخدوش بودن انتخابات از جوانب مختلف چگونه است؟چیزی بنویسی.مطلب فارس نیوز را باتیتر:نقداستدلالهای اقای موسوی درموردتقلب درانتخابات،که امروزبه تاریخ:۲۷-۳-۱۳۸۸چهارشنبه روی سایت است راهم بخوان.دوست دارم یک پاسخ محکم به ان مقاله مضحک باشد هرچه که نوشتی.موفق باشی.

 13. صفورا گفت:

  آیا واقعا گوش شنوایی هست؟ اینان به دنبال چه هستند؟ چه می خواهند که به آن نرسیده اند؟ قدرت؟ پول؟ اینها که همه در ید ایشان بوده و هست. من به این قسمت قضیه که می رسم رسما ناتوان از هرگونه تحلیلی می شوم، هدفشان چیست؟
  پر واضح است که دود این ظلم بیش از همه به چشم خودشان می رود.سنت خداوند است که حکومت با ظلم پابرجا نخواهد ماند. اما صد افسوس که جوانان رشید ایران باید قربانی نابخردی این از خدا بی خبران شوند.

 14. علی گفت:

  بیانیه جدید میرحسین را از اینجا بخوانید:
  http://ghalamnews.ir/news-21150.aspx
  ما بیشمارانیم و از پای نخواهیم نشست.
  یا حسین

 15. آریا گفت:

  http://chaay.ghoddusi.com/2009/06/post_994.html
  لطفا این نوشته ی حامد قدوسی را بخونید. واقعا چه تضمینی و دلیل علمی برای اینکه رای احمدی نژاد بیشتر از دیگران نبوده هست؟ حتی اگر ۲۴ ملیون نبوده باشه؟ و اگر انتخابات دوباره برگزار شود و یا باز شماری آرا صورت گیرد و آرای احمدی نژاد در حد دو تا سه ملیون یا حتی بیشتر کاهش پیدا کند،چطور می توان ثابت کرد آراء میر حسین موسوی بیشتر بوده و باز تقلبی صورت نگرفته؟ اگر سودای جلو زدن از رای خاتمی نبود واکنش مردم چطور بود؟
  ****************
  ده‌ها دلیل وجود دارد برای این‌که این انتخابات از بن مخدوش است. بعداً درباره‌ی نوشته‌ی حامد خواهم نوشت. دلایل چندان بی‌شمارند که تحلیل حامد تنها حیرت‌آور است و بهت‌افزا. خواهم نوشت درباره‌اش.

 16. سائنا گفت:

  بزرگ ترین خیانتی که سال هاست بر نسل دوم و سوم این مرز و بوم رفته است، پایین نگاهداشتن سطح فکر و بصیرت جوانان مذهبی است که بزرگ شده مسجدها و هیات ها و پایگاه های بسیج هستند. مراکزی که با خون هزاران شهید این خاک پابرجا مانده است و به قداست خون همین شهداست (شهدایی که قهرمانان ملی اند نه ابزاری برای بقای حاکمیت سیاسی یک برداشت اقلیتی) که به حیات خود ادامه می دهد.
  پاسداری از حماسه ها و افتخارات این قهرمانان ملی، فرض هر ایرانی است اما صد افسوس و درد که نوجوانان و جوانان مذهبی ما در فضای مخرب و مسموم و به شدت سطحی حاکم بر این مراکز رشد می کنند و شست و شوی مغزی می شوند و آنقدر تحریک و تهییج می شوند که حاضرند با چماق و باتوم و سلاح گرم آن هم در خفای لباس شخصی، خون مردمان معصوم و بی پناهی را بریزند که دیروز پای صندوق های رای حماسه ملی آفریده اند.
  دوست بسیجی من! تو بسیجی نیستی و هیچ برچسبی نداری جز اینکه انسانی و آزاده ای و پیرو آیین صلح و سلامت اسلام؛ بهوش باش که این گرگ تنگ نظری و خشونت و تعصب کور سالهاست که با گله آشناست.
  و آقای احمدی نژاداگر مطمئین نبود که همین نیروهای شبه نظامی را می تواند به راحتی رودرروی همکیشان خود قرار دهد، این روزها اینقدر شیرین کاری نمی کرد.

 17. سعید گفت:

  جمعه شب در یکی از مدارس منطقه آریاشهر تهران ( که در صورت لزوم اسم مدرسه هم ذکر می گردد ) پس از شمارش آرا ۸۰ درصد آرا به نفع آقای موسوی نوشته شده ، الباقی بین ۳ کاندیدای دیگر تقسیم شده بود . پس از شمارش و در هنگام اعلام آرا مسئولان صندوق که معلم بودند متوجه می شوند قبلا رای صندوق آنها با نتایجی دیگر به مراجع بالاتر اعلام شده است . ( نقل از یکی از معلمان مدرسه که ناظر صندوق بود ) . آیا با شمارش اتفاقی آرا می توان تقلبهایی به این گستردگی را تشخیص داد ؟

 18. bahar گفت:

  مرگ بر دیکتاتور
  چه شاه باشه چه دکتر

 19. kk گفت:

  همرزمان دیروز ملت امروز رودرروی انان ایستاده است و برای ایجاد اعتماد انان کاری که نمیکند هیچ ، خس و خاشاک ،زباله و… لقب میدهد بایستیم و جلوی انحراف جمهوریت را بگیریم

 20. سهراب گفت:

  مطمئن هستم که تا زمانی که حق به حقدار نرسد و انتخابات باطل و تکرار نشود کسانی که رای سبز دادند ارام نمینشینند وبا یاری کاندیدای خود رای خود را پس میگیرند

 21. s گفت:

  در مملکتی که مصلحت بالاتر از قانون است بودن یا نبودن قانون فایده ای دارد؟

 22. خس و خاشاک گفت:

  آنچه پر واضح است و از شواهد و قرائن بر می آید انتخابات دهم مفهوم نداشته و تنها یک انتصاب صورت گرفته است نگاهی به سرکوب شدید اطلاع رسانی ها بکنید چرا دولت نمی خواهد مردم با یکدیگر در ارتباط باشند اگر ۲۴ میلیون نفر به احمدی رای داده اند پس چرا نمی گذارد با sms با هم و البته با عده قلیل! خس و خاشاک در ارتباط باشند اصلا تو رئیس جمهور چه با انتخاب چه با انتصاب چرا خفقان ایجاد می کنی روزنامه های مخالف چه شدند دکتر؟ شبکه های تلویزیونی استکباری! را چرا قطع می کنی مگر نمی گویی ۲۴ میلیون به تو رای دادند پس خودشان تشخیص دادن تو خوبی! خودشان هم درباره حوادث و اخبار استکباری! و دروغ نظر می دهند. دکتر خودتی

 23. نگار گفت:

  من می خوام نوشتتون رو بدون اسم میان جمعیت پخش کنم..نوشته تاثثیر گذاریه

 24. منتظر دل سوخته گفت:

  آقای محترم اگر بنا باشد هرکس رای نیاورد و بگوید انتخابات باطلل و از نو این دیگر قانون میشود ؟؟؟
  همانطور که رهبر عزیز فرمودند اگر انتخابات باطل شود دیگر هیچ انتخاباتی مصون نمیماند ایشان فرمودند به شورای نگهبان گفتند تا رای ها دوباره با حضور نماینده های هر کاندید باز شماری بشود اگر راست می گویندو ریگی در کفششان نیست بروند و رای ملت را دوباره ببینند و بشمارند هر تعرفه رای اثر انگشت یک شخص خورده و سر انگشت هیچ شخصی در دنیا با کسی برار نبوده شاید در ۱۰۰هزار یا ۲۰۰هزار بشود تقلب کرد ولی ۱۱میلیون تفاوت رای تقلب در آن غیر ممکن است
  —————————–
  اگر قرار بود ابطال یک انتخابات مترادف باشد با مصون نماندن هیچ انتخاباتی، پس قانون‌گذار کاری عبث کرده است که گفته است می‌شود انتخابات را ابطال هم کرد. اثر انگشت هر شخص هم روی ته برگ خورده است نه روی برگه‌ی رأی. به عقل خودتان نخندید آقا!

 25. ناشناس گفت:

  امشب خدا هم گریست ۳۰ خرداد۱۳۸۸

 26. می بینی عربده ی مستانه شان را؟
  ابلیس ِ پیروز مست، سور ِ عزا ی ما را در سفره نشسته است.
  حالا واسه من قانون مدار شده اند…
  باش تا نفرین دوزخ از تو چه سازد،
  که مادران سیاه پوش
  داغ داران زیباترین فرزندان آفتاب و باد
  هنوز از سجاده ها
  سربرنگرفته اند!
  و جالب این است که ما هم اهل ِ نفرین شده ایم.
  می گویند آخر زمان همه چیز بر عکس می شود ها!

 27. مملی گفت:

  سلام اگه اقای خامنه ای میفرماد اقای رفسنجانی چند بار تا مرز شهادت پیش رفتند پس اقای احمدی نژاد بیجا کردند با ابروی یک شخصیت بازی کردند و به ایشان اتهام زدند. اما اگه اقای احمدی نژاد راست میگند پس اقای خامنه ای چرا از اقای هاشمی حمایت میکنند و ایشان را البته به نوعی که شیوه خودشونه مورد تفقد قرار میدن این خطبه ای که مورد حمایت جماعتی هم شده و از اون به عنوان درایت مقام رهبری یاد شده ایا غیر از این معنی رو میداده که مردم ما تصمیم گرفتیم به هر قیمتی انتخابات رو شلوغش کنیم اصلا به شما چه تو این مملکت چی میگذره ؟ شما بیائید ۴۰۰۰۰۰۰۰ رای بدید فضولی هم نکنید . خدا رحمت کند امام رو که خوب وصایای ایشون رو یادشونه خصوصا اخرین وصایا رو اما این که امام میفرمودند مجلس در راس امور است رو که اصلا امام نگفتند. تا ایشون مثلا با یک حکم حکومتی مجلس رو از کاری که برای الان مفید بود (ازادی مطبوعات)باز دارند یا اینکه بجای دستگاه قضائی نظر بدهند. توی این قضیه یک نفر محکومه یا هاشمی یا احمدی نژاد. چرا ملت رو اینجوری تصور میکنند مصلحت کی در خطره که اسمش مصلحت اسلام و مملکت شده این چه درایتی است که مارو هم به تبعیت از اون دعوت میکنن. نکته اخر هم اینکه مردم نتیجه انتخابات هم با حکم شرعی درست میشه اصلا نگران نباشید

 28. مملی گفت:

  دو باره سلام: شورای نگهبان از ۱۲ نفر تشکیل شده ۶ نفر رو رهبری مستقیما انتخاب میکنن و ۶ نفر دیگه رو یه کم غیر مستقیم از طریق قوه قضائیه حالا که اقای خامنه ای گفتند نظرات این دولت به نظرات من نزدیکتر است و نتیجه انتخابات رو هم که هنوز رسمی نشده تایید کردند به نظر شما ایا جایز است غیر سلامتی انتخابات از صندوقها خارج بشه و شورای نگهبان نتیجه ای غیر از نظر ایشون بدهند. از همه اطراف و اکناف هم ندا میاد که مگه میشه ۱۱۰۰۰۰۰۰ تقلب ؟ یعنی اگه ۱۰۰۰۰۰۰۰ تقلب هم پیدا کنید بازم ما پیروزیم اما غافل از محبتی که زورکی از دل مردم بگیرند. که الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم

 29. ms گفت:

  به نظر بنده احمدی نژاد برنده مطلق انتخابات با رای مردم است

 30. دهاتي گفت:

  آقا من نمیخواهم رای خود را که به هرکسی داده ام باطل نمایم آزاد هستم یا نه ؟
  ————————————
  خوب دوباره به همون آدم رأی بده. رأی‌ات محفوظ می‌مونه!

 31. محسن گفت:

  میرحسین پیروز انتخابات هست تخلف آشکار در انتخابات خیلی واضح است و مردنم باید اعتراض را ادامه دهند و حق خود را بگیرند من از نمایندگان احمدی نژاد بودم در پای شمارش آرا خیلی تخلف انجام شده

 32. یه ایرانی گفت:

  الان که دارم اینو مینویسم ۲ هفته از انتخابات گذشته هیچ وقت فکر نمیکردم آقایون رهبر و رئیس جمهور زورکیمون به این راحتی بتونن دروغ بگن مردم به خودتون بیاین پدر و مادرای ما انقلاب کردن که زورگویی نباشه به نظرتون الان نیست؟ فقط تاج شاهو برداشتن جاش امامه گذاشتن آقای خامنه ای به چه حقی برای ما تصمیم میگیره مگه ما عقل نداریم؟

 33. محمد گفت:

  آقا ما این همه حرف میزنیم این همه متهم می کنیم آخه بد بختی اینه که نمیتونیم اثبات کنبم از ما هیچ کاری بر نمی آید.

 34. علی گفت:

  طبق فرمایش امام پدرانمان چه حقی داشتند که هکنون سرنوشت مارا رقم بزنن.به فرض که آن موقع ۹۸ درصد آری گفتن.

 35. مسعود گفت:

  درود بر شما که بدون ترس از عواقب این مطلب بی پرده دست خائنین و متقلبین پلید را رو کردید.خطاب به دوستی که از اختلاف ۱۱ میلیونی یاد می کند باید بگویم دوست باهوش من مردم یا بقول بعضی ها خس و خاشاک خر نیستند!خودت بهتر می دانی چه رخ داده!

 36. احسان گفت:

  ایران هم مثل بسیاری کشورها مسیر سکولاریسم و آزادی از خرافات وتوهمات را طی میکند هزاران شهید هم در این راه ارزش دارد
  نسلهای آینده دربرابر فسادوتباهی واکسینه میشوند
  اینها ومنشاآنهاهم به زباله دان تاریخ فرستاده میشوند.

 37. احسان گفت:

  میگویند مگر میشود ۱۱ میلیون تقلب کرد؟
  مثل این است که بگوئیم مگر میشود ۱۱ میلیون تومان دزدی کرد یا سند جعلی درست کرد
  بیچاره ها هول شدند ودر چندین مرحله تقلب کرده و اینچنین رسوا شدند
  سپاس یزدان نگهبان ایران را که دشمنانش اینقدر نادان و احمقندو خودشان را رسوا میکنند.مهندسی که نکردند هیچ عملگی هم نتوتنستند بکنند.

 38. ندا گفت:

  رای ما را دزدیدند… ما که راضی نیستیم.اینو جدی میگم.مناظره احمدی وموسوی را با دقت ببینید!اقای احمدی از همان اول خودش را برای دروغ آماده کرده بود…

 39. سیروس گفت:

  شما مطلبتان را به خوبی و با آرامش شروع کرده اید اما به تدریج و با عصبانیت به هتاکی و توهین روی آورده اید. از این گذشته به نظر شما اگر انتخابات تکرار شود تضمینی وجود دارد که با تغییر نتیجه آن کاندیدای شکست خورده بر طبل تقلب نکوبد و خواستار ابطال مجدد نشود ؟ و چه کسی خواهد گفت که کاندیدای شکست خورده چنین حقی ندارد ؟مگر در انتخابات گذشته هم احمدی نژاد پیروز نشد و کروبی و هاشمی معترض نبودند ؟ پس چرا مردم به خیابانها نریختند؟آیا فکر نمی کنید که دستهای پنهان دشمنان ملت می خواهند ما را به جان هم بیندازند؟ من در دوم خرداد ۷۶ به خاتمی رای ندادم و از انتخاب او هم ناراحت شدم اما این ناراحتی را به جامعه و اطرافیانم منتقل نکردم و بعدها آرزو می کردم که همین خاتمی بتواند کاری برای این مردم رنج دیده بکند . در انتخابات سال ۸۰ نیز همین موضوع تکرار شد . دوست گرامی بر اساس اصول دموکراسی وظیفه ما فقط رای دادن است بعد از آن شخص منتخب به عنوان نماینده همه ملت موظف است در خدمت به مردم بکوشد . اگر قرار به ریختن به خیابان باشد چه نیازی به رای دادن است ؟ و چرا در کشورهای دموکراتیک غربی هیچگاه چنین اتفاقی نمی افتد؟من فقط یک سئوال دارم. چرا موسوی آمار چهل هزار نماینده خود در صندوقهای رای را منتشر نمی کند تا مردم با مقایسه آن با آمار وزارت کشور چهره متقلب واقعی را بشناسند ؟ چرا مدام کلی گویی می کند ؟ آیا مردم هم مانند شورای نگهبان برای او غیر قابل اعتمادند؟

 40. امین گفت:

  من موندم اینکه موسوی قبل از اعلام نتایج می گه رئیس جمهور شده دروغ نیست. خب کسی که یه بار دروغی به این بزرگی رو میگه خب می تونه درباره تقلب تو انتخابات دروغ بگه. ولی مشکل این نیست مشکل اینه که ما درباره حرفای مسئولین بر حسب اون چیزی که خودمون دلمون می خواد قضاوت می کنیم. حالا مهم نیست که موسوی یا کروبی برای حرفاشون سند بیارن یا نه مهم اینه که حرف ما رو که نظام رو دوست نداریم می زنن. ولی به نظر من گیرم که نظام دست این جور آدما بیوفته اونوقت باز باید با دروغ حکومت کرد چون با دروغ به این حکومت رسیدیم.
  بهتره یه مقدار درباره این رفتارها به خاطر خودمون بهتر فکر کنیم.
  ——————————————-
  خوب مشکل شما اینه که از همون اول فرض کرده‌اید موسوی دروغ می‌گوید و تا ثریا دیوار استدلال‌تان کج بالا رفته. برای زدن چنین اتهامی باید شاهد و حجت داشت نه مثل احمدی‌نژاد که تمام زندگی‌اش همین‌جور کیلویی به همه اتهام می‌زند.
  د. م.

|