۳۷

احمدی نژاد شکست خورد

هنوز شمارش آراء تمام نشده است (شاید هم شروع نشده باشد). ولی احمدی‌نژاد از دیشب شکست خورده است. چرا؟ به این دلایل:

۱. کسی که پیروز باشد (و به پیروزی‌اش اطمینان داشته باشد)، نه در روز انتخابات پیامک‌های را به خاموشی می‌کشاند و نه دست به قلع و قمع گسترده‌ی وب‌سایت‌ها می‌زند. کسی که پیروز باشد، آدم نمی‌فرستد به ستاد موسوی که چند زن هنرمند را بزنند نفله کنند. کسی که پیروز باشد، صندوق انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات خبرگان رهبری را جوری نمی‌گذارد که مردم به اشتباه بیفتند. کسی که پیروز باشد، آرامش‌اش را از دست نمی‌دهد. برای رقیب‌اش چنگ و دندان نشان نمی‌دهد و خط و نشان نمی‌کشد. تیترهای رجانیوز و فارس‌نیوز را ببینید. سری به ایرنا بزنید. کیهان را بخوانید. این‌ها نشانه‌های علنی شکست است. پیروز انتخابات تن به این بازی‌های خرد و حقیر نمی‌دهد. بازنده است که تلاش می‌کند به هر قیمتی شده حتی پیش از شمارش آراء، عدد و رقم اعلام کند (آن هم عدد و رقم‌های درشت و باورنکردنی!).

۲. احمدی‌نژاد بازنده‌ی این انتخابات بود به این دلیل که سابقه نداشته است علمای قم (در صدر آن‌ها آیت‌الله جوادی آملی) چنین یک‌تنه در برابرش بایستند. نامه‌ی درس‌آموز پنجاه تن از علمای قم (که نام آیت‌الله مهدی هادوی تهرانی هم در میان‌شان هست) که در آن به حمله به هاشمی سخت تاخته بودند، نشانه‌ی بلیغ روگردانی روحانیت از احمدی‌نژاد است. این یعنی شکست.

۳. این‌که خبرگزاری فارس سخنان رهبر کشور را دیرتر از بقیه‌ی جاها پوشش می‌دهد، یعنی شکست. آیت‌الله خامنه‌ای نقل قول‌هایی را که از او شده است، رسماً و علناً تکذیب کرد. در این بحبوحه تنها یک جناح دست به نقل قول از آقای خامنه‌ای می‌زد. حامیان احمدی‌نژاد ثابت کردند که برای رسیدن به منصب ریاست، ولایت‌مداری‌شان را هم قربانی می‌کنند و از آقای خامنه‌ای هم به سادگی عبور خواهند کرد. این معنایی جز شکست دارد؟

۴. آقای محصولی گفته است که مشارکت وسیع و گسترده‌ی مردم نشان از اعتمادِ آن‌ها به سلامت انتخابات دارد. این دو نکته را نشان می‌دهد: هم این‌که حامیان احمدی‌نژاد قافیه را باخته‌اند که چنین فرافکنی و فرار به جلو می‌کنند و هم این‌که مردم دست‌شان را خوانده‌اند. شدت و وسعت این وحشت تا جایی است که خودشان اذعان به مشارکت گسترده‌ی مردم می‌کنند. در حالی که اگر یک نظام سیاسی چندان محل اعتماد باشد که مردم به سلامت انتخابات‌اش ایمان داشته باشند، واقعاً نیازی به این حضور بی‌سابقه و میلیونی نیست. مردم اگر به این کارگزارانِ امروز اعتماد داشتند، در خانه‌شان می‌نشستند چون هر کسی می‌فهمد که رییس جمهور وقت به سادگی می‌تواند بدون تلاش فراوان رأی دور بعد را بیاورد. اما این تلاش بی‌سابقه و گسترده‌ی رییس دولت نهم و واکنش منفی مردم همه حاکی از عدم اطمینان‌شان به صاحبِ دولت نهم است (سفر احمدی‌نژاد به مشهد و سفر خاتمی به مشهد؛ سفر احمدی‌نژاد به اصفهان و سفر خاتمی به اصفهان؛ راهپیمایی مردم اهواز علیه احمدی‌نژاد و بیرون کردن احمدی‌نژاد از دانشگاه شریف‌ نمونه‌های علنی‌اش).

آقای احمدی‌نژاد! شما بازنده‌اید ولو فردا شب با رأی هشتاد میلیونی شما را رییس جمهور ایران اعلام کنند (بله؛ شما می‌توانید رأی هشتاد میلیونی هم بیاورید! بار اول‌تان نیست!). قصه‌ی طالوت و جالوت یادتان هست؟ عصای موسوی را شنیده‌اید چه‌ها کرد؟ «فردا که پیشگاهِ حقیقت شود پدید…». این فردا اگر همین فردای زمینی نباشد، فردایی قیامتی خواهد بود. مردم قضاوت خواهند کرد. بترسید از تنورِ سینه‌ی سوزان بندگانِ مظلوم خدا!

پ. ن. ببخشید خیلی خسته‌ام. لینک‌های مربوط را بعداً می‌گذارم. اخبار بالا را همه یا شنیده‌اید یا خوانده‌اید. منابع‌اش در وب فراوان است.

 1. احمدی نژاد شکست نخورده است چون تفکر او هنوز زنده است و نفس می کشد. او بار دیگر بر خواهد خاست…

 2. ناشناس گفت:

  اینده ایران را بسیار تاریک میبینم.

 3. سیروس به‌ آیین- آژنده- گفت:

  دوست عزیزم، امشب خطاب همیشگی «دوست عزیز» را به حساب ادب ظاهری نگیرید. دوست من هستید امشب. و به همین خاطر حتی نمی‌خواهم به شما گفته باشم که اگر خامنه‌ای پشت سر بی‌شرمهایی که می‌دانید نبود وقاحت را به اینجا که می‌بینید نمی‌کشاندند. امشب نه شما دیگر داریوش محمدپور که من عقایدش را زیاد دوست ندارم هستید و نه من سیروس به آیین که نظراتش را شما نادوست هستید. من و شما هم امشب جزو «ناشمرده» ها هستیم. جزوی از «به شمارش نیامده» ها. پس اجازه بدهید، من که «تو» گفتن را چندان خوش ندارم و از این « شما» یی که بیسوادهای بازجو و مالک مردم شده در این سی سال باب کرده‌اند که «شما» را با صیغه‌ی دوم شخص مفرد می‌آورد تنفر دارم، همین یک امشب به شما که مثل من حتماً بیدارید تو بگویم. در این یک شب تو دوست منی و می‌خواهم مرا دوست خود بدانی. داریوش جان، عقل ساده و نه حتی سلیم باید اینان را برای تحکیم آنچه که خودشان آن را نظام مقدس می‌گویند از ارتکاب چنین عمل کثیفی باز می‌داشت. پس دو عامل در کار است. اول اینکه جبَار چنان در توهم خود فرو شده و هوای قداست نداشته‌اش چنان برش داشته که ارتباط خود را با واقعیت از دست داده است. دوم روسای سپاه پاسداران روی این حساب می‌کنند که می‌توانند مردم را به راحتی مرعوب کنند. شعور سیاسی‌ی که این چند وقت از مردم دیدیم عمله‌ی ظلم را شگفت زده خواهد کرد. دو سه روز آینده از سرنوشت ساز ترین روزهای تاریخ ایران خواهد بود. امشب که من و تو آنجا نیستیم ولی دل آنجا داریم گفتم به تو دلداری بدهم تا دلت هنوز به شوق در تپش باشد.
  قربانت، سیروس به آیین

 4. رویا گفت:

  بهت و سکوت و بغض ………هر ان دوست دارم این بغض دردناک بترکد و گلویم را از درد رها سازد
  چقدر بی توجهی به خواست بارز مردم!!!
  پس از ۱۲ سال در انتخابات شرکت کردم .کاش حداقل شرکت نکرده بودم تا اینچنین رای ام نا دیده گرفته نمیشد…
  براستی که فرشته ها برای او رای انداخته اند و نیازی به رای مردم ندارد !!!!!مانند هاله نورانی اش …

 5. سید احمد موسوی گفت:

  این حرفها فرار از شکست است. برای اینکه خود را بسازید و پیشرفت کنید نباید مثل آدمهای گره دار ، شکست را نپذیرید. شما روزی شروع به حرکت به جلو خواهید کرد که شکست را در آغوش خود بپذیرید.

 6. ف. گفت:

  به این فکر کن که چرا بین اعلام بیانیه دادن رهبری تا خواندن آن دو ساعت فاصله افتاد؟
  من این طور نتیجه گیری می کنم، رهبری را تحت فشار گذاشتند…
  در مورد مصباح و حجتیه اطلاعات کسب کن، اوضاع خطرناکتر از آن است که شما تصور کنید…

 7. ali گفت:

  آن خس و خاشاک تویی
  دشمن این خاک تویی
  شور من‌ام، نور من‌ام
  عاشق رنجور من‌ام
  زور تویی، کور تویی
  هاله‌ی بی‌نور تویی
  دلیر بی‌باک من‌ام
  مالک این خاک من‌ام

 8. ناشناس گفت:

  دیکتاتور کسی است که نظرش را بر مردم تحمیل می کند و در عین حال خود را به انقلاب می چسباند. من از آقای موسوی تقاضا میکنم برای رسیدن به منافع شخصی خود قانون و نظم جامعه را که ادعای نادیده گرفتن آن را مینمودند جدی بگیرد.
  ———————————-
  دیکتاتور کسی است که مواد صریح قانون اساسی را جلوی چشم مردم نقض می‌کند و به مردم می‌گوید حق هیچ تجمعی را ندارید (ولو بدون سلاح و بدون اخلال در مبانی اسلام باشد). حالا چه کسی نظرش را بر مردم تحمیل می‌کند؟

 9. خراسانی گفت:

  احمدی نژاد کم از هیتلر ندارد .اینگونه افراد دشمن بشریت وخوی و خصال انسانی هستند.کسانی که ستم را پلکانی برای سلطه قرار میدهندوازجهل عده ای برای برتری جویی استفاده می کنند.برای سرپوش گذاشتن به افکارپلیدشان از کلمات زیبا استفاده می کنند.

 10. احمدی نژاد گفت:

  آیت الله جوادی آملی با تاکید بر اینکه اگر تخلفی شده و مدرکی هست، باید ارائه شود ، اما باید از مجاری قانونی عمل شود.
  بنی صدر را می شناسید!
  کسی که به اکثریت احترام مگذارد دیکتاتور میشود
  نه کسی که به قانون عمل کند

 11. وحیده گفت:

  می دانید چرا فکر می کنید احمدی نژاد بازندهاست بخاطر این که حرفی دیگه برای گفتن ندارید خودتونم می دونید که اون برنده می شد شما ۴ تا بچهی بالا شهر رو می بینید ولی مردم دیگه ای هم هستند که آن دوست دارند طرفدارای احمدی نژاد آنقدر شعور دارند که به موسوی فحش ندهند من با تمام وجود قبولش دارم اگر حودشم نباشه فکرش زنده است جالب این که آقای موسوی به مردم توهین می کنه می گه گدا پروری ولی خودش به مردم بدبخت غذا می داد تا بهش رای بدهند همش دروغ همش تظاهر همش ریا واقعا که

 12. علی گفت:

  احمدی نژاد اگر به میزان رای خود مطمین بود smsها را قطع نمیکرد.من از اون بیزارم. کسی که حرف از امام زمان میزد و می گفت من حامی ملتم چه جوری این همه انسان را می کشه؟ حتما امام زمان بهش گفته. من و تمام مردم ایران از شما نمیگزریم. شما باید در همین دنیا جلوی همین مردم جواب بی رحمیی هایتان را بدهید. امیدوارم در ایران جنگ شود تا ببینم جند نفر از این بسیجی ها خون می دهند ؟ خدایا به داد ما برس

 13. وحیده گفت:

  یکی نیست به این آقای موسوی بگه برای بدست آوردن قدرت چرا مردم رو می کشی چرا برای این که به قدرت برسی هر کاری می کنی من با چشمهای خودم دیدم مردم به پلیس ها سنگ زدن بعد پلیس ها از خودشون دفاع کردند. آقای موسوی از اول رای گیری گفت من برنده ام اگه نشدم بدونید تقلب هست چرا این قدر خودشو قبول داره . آدمی که نمی تونه محکم حرف بزنه هی میگه چیز چیز
  نمی تونست جواب شوالات احمدی نژاد بده می گفت خانوم من قرآن پژوه است خوب باشه چرا جواب بی قانونی خانومتو نمی دهی
  مگن چرا احمدی نژاد در مورد ناموس حرف زده آخه وقتی آقای موسوی با تمام ……. میگه این دولت بی قانونه ، خرافه پرسته و … اونم جوابشو می دهد میگه اگه بیل زنی باغچه خودتو بیل بزن
  آخه چرا چشمانو بستیم و نمی خواهیم حقیقتو قبول کنیم
  bbc کتک خوردن مردم نشون می ده و ایران کتک خوردن پلیس رو آخه چرا این ۲۰ سال این خبرها نبود حالا پلیس بد شد
  خب نزنید تا نخورید بعدا امیدوارم پشت سر هر کدوم از کاندیداها حرفی نزنیم تا آن دنیا شرمنده نشیم
  ——————————-
  شماها چقدر بامزه‌اید :))))

 14. ناشناس گفت:

  نباید زود قضاوت کرد واقعیت این است که ۱۳ میلیون هم رای زیادی است اما به این فکر کنید که اگر هر دفعه انتخابات برگزار می کنیم رای ها به این صورت بشکند این کارها را باید بکنیم و این طور به خودمان و مملکت آسیب برسانیم؟ موسوی و احمدی نژاد فرق زیادی برای زندگی ما ندارند چرا که همیشه ساختن کاری زمانبر است و ان چیزی که سریع انجام می شود خراب کردن است همان انقلابی که ۳۰ سال پیش انجام دادند برای هفت پشت اجدادمان بس است.

 15. ناشناس گفت:

  سلام برخوانندگان گرامی انشاا… این ناملایمات ختم به خیر بشه واین شبهات توسط برخی از افرادوایجادبحرانهاتمام بشه…

 16. پنیر بلغار گفت:

  واقعاً که انسانهای خجسته ای هستید ۳۰سال فیلم تکراری به خوردما می دهند اما باز مثل فیلم ندیده ها میخ این سیاست
  بازیها می شویم حماقت تاکی؟هر
  دوره یک سناریو درست می کنند
  تا انقلاب ونظام سر پا بماند
  ومردم در صحنه باشند

 17. ناشناس گفت:

  ۱-SMSبدلیل ارتباط خرابکاران قطع گردید-سایتهای لجن تشویق به اوباش گری میکردند-کتک زنندگان اوباش بودند وهوادارنبودند.
  ۲-علماهمه نظرشان بانظر آقای خامنه ای یکی بود و هست و هرگزبه سیاست دخالت نمیکنند.
  ۳-حمله به جایگاه رفسنجانی نشان ازحمایت آقای خامنه ای از رییس جمهور دارد.
  ۴-اگرشماصاحب سایت ، سگ حلقه بگوش اروپایی هاباشید ، شکست افتضاح اروپارافراموش نکرده اید-واین افتخاربزرگی بودکه اروپارا ترساند.همه مردمی که با تحریمهای احمقانه و قرون وسطایی اروپاوآمریکا به مستضعف تبدیل شده اند،حامی رییس جمهورندمگرعده ای سرمایه دار که ازاستثمارسرمایه مردم به جایی رسیده اند.
  و آخراینکه اگراین جوابیه راکه قاطع و کامل است در سایتتان قرار نداده و از دوستان عذرخواهی نکنید،بزودی سایتتان فیلتر و تعطیل میگردد.بهتراست عاقلانه تر برخورد نماییدوخودرا جلوی تیر اتهام قرارندهید.
  —————————-
  با مزه بود. کمی لبخند هم هدیه دادید به ما.
  :))))))
  بنده از شما عذرخواهی می‌کنم به خاطر این‌که حاضر نیستم دین‌ام را به دنیا و قدرت و سیاست بفروشم؛ ولی باز هم دین‌ام و اخلاق‌ام را نمی‌فروشم. من عذر می‌خواهم که به زبان پلیدِ شما از راه نمی‌روم و ارزش‌های انسانی و اخلاقی را ترک نمی‌کنم. شما نگران خودتان باشید که که روزی خواهد آمد سر تا پای وجودتان نزد خدا فیلتر خواهد شد:
  کلا انهم عن ربهم یومئذ لمحجوبون
  د. م.

 18. با سلام
  من نمیدونم تقلب شده یا نه .اینکه ریس جمهور کی باشه مهم نیست .چون هر کسی که باشه قانونا باید مصوبات مجلس رو اجرا کنه. به عقیده من مسائل مهمتری از اینکه ریس جمهور کیه وجود داره.
  ۱.این حرف رو که اتهامات به اشخاص مهم تحت شرایط هیجانی (و برای گول زدن مردم) بیان شده اونم در نظام اسلامی و از طرف یک شخصیت مهم حقوقی قابل قبول نیست و قطعا باید مدعی اثبات ادعا کرده و در مجازات آنها بکوشد چه موفق شود و چه نشود.
  ۲. اگر تقلبی نباشد که انشاالله نیست شخص رییس جمهور باید بداند ۲۴ میلیون به محسناتش رای داده اند و ۱۴ میلیون از برنامه هایش ناراضی هستند این ۱۴ میلیون + اونایی که رای ندادن هم از این ملت هستن . پس ایشون در برنامه هاشون تجدید نظر کنن تا همه ۷۰ میلیون رو راضی کنن.
  ۳. دیگه قرون وسطی نیست و مردم میتونن تجذیه تحلیل کنن پس صدا سیما مردم رو بع بعی حساب نکنه (خانمه تلوزیون میاد میگه ما تا قبل از انتخابات تا ساعت ۲ نصف شب تو خیابون راحت رفت و آمد داشتیم !! شایدم بی منظور باشه .الله اعلم .واقعا” یه آدم حسابی برای مصاحبه نبود؟
  یا اینکه خبرنگار از مردم میپرسه امنیت خوبه؟
  واقعا این سوال مزخرف پرسیدن داره؟یعنی iqمردم ما اینقدر پایینه؟
  یا تصویری رو نشون میده که آدمایی با سن و سال بالا(حتی پیرمرد) یه بسیجیه ۱۵-۱۶ ساله رو میزنن بعد تو تلوزیون میگن این بسیجی جزو مردمه و اونا آشوبگرن.)
  خلاصه این صدا و سیما هی داره هیزم میریزه تو این آتیش.
  ۴- یه کوچولو برای مردم احترام بزاریم و قبول کنیم اونا فهم وشعور دارن و هی نگیم این انگلیس داره آشوب و اداره میکنه شاید دست داشته باشه اما همه مردم که هر حرفی رو قبول نمیکنن حتی از رسانه ملی تا چه برسد به bbc
  ۵-خلاصه بابام جان اگه عرضشو دارین جلو اونایی که مردم رو چپاول کردن بگیرین اگرم که نه بزارین مردم زندگیشونو بکنن. اینجا رو افغانستان نکنین.

 19. شادی گفت:

  انان که به حق قافیه راباخته اند
  برپرچم سبزموسوی تاخته اند
  ترسندکه سبزی صداقت امروز
  برباددهدهرچه ریاساخته اند.

 20. محبوبه گفت:

  ازنظر شما به به وچه چه کردن آمریکا و انگلیس و کشورهای غربی یعنی اوج پیشرفت و ترقی و مدرنیته و کلاس و…میدونی مشکل شما چیه اینه که از خودتون هیچی ندارید اصلا خودتون رو قبول نداریدبرای همینه که همیشه دوست دارید بیگانه تشویقتون کنه وبراتون هورا بکشه.فقط جواب این سوال منو بدید چرا باید برای کشورهای غربی مهم باشه که رئیس جمهور ما کی میشه حتما از سر دلسوزی مثل عراق افغانستان پاکستان …تورا به خدا از الفاظ زیبای شعور سیاسی فقط استفاده ابزاری نکنید یه کمی هم اونو بکار ببرید حالا احمدی نژاد رئیس جمهور بشه یا موسوی یا هر کس دیگه.

 21. ناشناس گفت:

  خدایا ! از اسلام جز اسمش و قرآن چیزی نمونده! راس میگن امام زمان باید بیاد ایران چون باید دین خدا رو از خدا بی خبرا که از اسم دین برای رسیدن به قدرت استفاده کردن از اینا پس بگیره! اونا حتی فکر آدمها(ساده لوح و حتی ابله ) رو هم دزدیدن چه برسه به رای شون.
  دیگه هر حرفی بگن من باور نمی کنم.
  امیدوارم که اسم امام زمان رو زیاد نبرن که ممکنه به اون هم شک کنم.
  آه آه آه ه ه .خدایا تا کیه قراره از اسم دین سو استفاده شه .پس چرا امام زمان نمی یاد.مگه نمی بینی مسجد شده پایگاه برای خودشون.چرا تو مسجد هیچ کس خالصانه تو رو نمی خونه! اونجا جمع میشن که برای حفظ قدرتشون رو مغز آدمهای… کار کنن و برا خودشون پایگاه درست کنند.یه نگاه به حرفهای بالا این رو اثبات می کنه کسهایی که از خودشون قدرت فکر کردن ندارن و هر حرفی که اینا بگن بدون فکر قبول می کنن.
  کسی نیس به اینا بگه این ادمهایی که ازشون طرفداری می کنید حتی نمی تونستند قبول کنند که کسی از مسئولهای ادارات قبل از انتخابات از موسوی حمایت کنن.وقتی ی فهمیدنداخراج می کردنش.
  آره آقای موسوی نیروهای انتظامی و بسیج رو فرستاده که مردم رو بکشن!!!!! آدم چه قدر باید احمق باشه .
  این احمدی نژاد اونقد مقام رو دوس داره که تحمل نمی کنه کسی اون رو قبول نداشته باشه واسه همین اونا رو کشت گیرم که اونا اشتباه فکر می کردند که تقلب شده آیا راه قانع کردن اونها تفنگ بود!!! آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است.
  امام زمان کسایی که از اسم تو استفاده می کنند دست به چنین جنایت هایی می زنند پس چرا از دینت دفاع نمی کنی .اگه واقعا تو حامیان چنین کسانی هستی من تو رو قبول ندارم ، اگه نه بیا بفریادمون رس.
  مردم بیایی یه ذره بی طرف فکر کنیم . شما که طرفدارای اون هستین همه تون باد اون دنیا جوابگو باشید که کم کم اسلام داره تحریف میشه!
  یادتون نره ممکن جزو خوارج باشین!!!اونا فکر میکردند که اگه قرآن سر نیزه بره اسلام بر اون حاکمه! من گاها خدا رو شکر می کنم که اون زمون نبودم چون ممکن بود گولشون رو بخورم شما هم مواظب باشین جزو خوارج این زمون نباشین.

 22. ناشناس گفت:

  چرا آقای موسوی قبل از انتخابات شورای نگهبان را قبول داشت؟ولی حالا که رای نیاورده قبول ندارد

 23. حمید گفت:

  حاجی حسابی قاطی کردی یه بازنگری تو تفکراتت بکن ، آدم منتقی که از روی احساسات حرف نمی زنه ، شما ایران و توی تهران نبین یا دو سه شهر بزرگ اگه نسبت بگیری جمعیت اینن شهر ها به جمعیت کل ایران ۱۰/۱ کمتر است ، معمولا کسانی از راه شما وارد میشن که احساس کوچکی کردن و هیچ منتقی برای مقابله ندارن و فقط با سفسته و شایعه پراکنی به مقابله میان .
  امید وارم شما که خود رو دلسوز خدا و قرآن می دونی بهتر عمل کنی
  ————————————–
  «منتق» شما که خیلی با مزه است ولی باید به حال اون خدا و اون قرآن گریست که نیاز به «دلسوزی» داشته باشند! استغفر الله! نعوذ بالله از جهل مرکب!
  د. م.

 24. رسول گفت:

  آقایی محترم چرا شما اینقدر عصبانی هستید و فحاشی میکنید. خوب در انتخابات شکست خوردید و مردم به شما اعتماد نکردند اینکه اینقدر برای شما سرخوردگی و سرشکستگی ایجاد کرده که دچار خودزنی و انتحار افتاده اید جای تعجب داره . سوال واقعی اینست که چرا مدعیان تقلب هیچ دلیلی برای اثبات تقلب ندارند و از روشن شدن ماجرا و تهی بودن ادعا می ترسند؟ فکر نمی کنید که بالاخره برای هر کسی تااندازه ای دارای حداقل درک باشد در نهایت یه پوچی ادعا هر چند که با شور و حرارت هم بیان شود پی خواهد برد و آنگاه آیا هرگز خواهید توانست اعتماد از دست رفته را بدست آورید؟ طرف مقابل شما هم اینک بسیار معقول و منطقی رفتار میکند ولی رفتار شما حاکی از دست پاچگی و عصبانیت و خشم است و این همه را از اطراف شما پراکنده خواهد ساخت .

 25. ناشناس گفت:

  آقای محترم شما که سواد نداری منطق رو بنویسی چرا استفاده می کنی از همین اینجا معلومه که آدمهایی که طرفدار اون … هستند چه تیپ آدمها هستند. آدمهای بی سواد !!!. این عده یا به دلیل این که سوادشون کم از طریق صدا وسیما شستشوی مغزی می شن یا بدلیل سواد کمشون مقامهای بزرگی پیدا می کنن چون برای این دولت سواد مهم نیس(مثل کردان) کسی می خوان که فقط تاییدشون کنه!!!!(البته دلیل دیگه ای هم داره چون به مدرک دکتری نیس که اونی که هر حرفی از دهنش در می یا فحش به مملکت های دیگه است یا به ملت خودشه.کسی که شخصیتش پایین باشه از طرز حرف زدنش پیداست. از طرفدارش سطح فکری بالا انتظار نمی ره)
  من اعتراضم رو پس می گیرم چون تا شماها هستین ما نمی تونیم انتظار دمکراسی برای مملکت داشته باشیم.برای ما احمدی نژاد زیاده.
  .اصلاً باید برای ما رئیس جمهور تعیین کنند.
  من خیلی دوست دارم که طبقات سطح پایین سطح مالی شون خیلی بالا بره (این طوری نمی شه فکرشون رو دزدید ولی گویا نباید اونها واقعا به رفاه برسند یه عده همیشه باید از نظر مالی عقب نگهداشته باشن تا فرصت نکنند ببینند دور و برشون چی میگذره)ولی دوست ندارم یه آدمه … تظاهر به این کار کنه و فکر مردم سطح پایین رو بدزده.بیاد به همه پول بده آخه کجای دنیا با پول دادن اون هم چندرغاز سطح ملت بالا میره. بجای اینکه برای اونا اشتغال ایجاد کنه براشون پول میده اینطوری تورم میشه اون!!! کارخونه ها رو می خوابونه که ملت بیکار بشن عوضش بهشون از حق خودشون صدقه می ده!!!
  اینا فکرهای شما رو دزدیدند البته اگه جزو نون به نرخ روزخورها نباشین(که بیدار کردن آدمی که خودش رو بخواب زده از اونی که خوابیده خیلی سخت تره)
  بد نیس یه نگاهی به پرونده کثیف وزریر کشورتون بندازین تا یادتون بیفته چه ریئس جمهور رذلی دارین که تو مناظره با موسوی نتونست چیزی براش در بیاره گیر داد به حامیانش که اونا هم دلیل برای طرفداری داشتند چون شما یکی رو می دونی ۱۰۰۰۰تا رو نمی دونی (البته احتمالاً)۱.مناظره جای اون حرفا نبود از برنامه هایی که ازش انتقادشده بود حرفی برای دفاع نداشت باید مسیر عوض می شد ۲- اگه خوستار عدالتی چرا هاشمی رو تو این چند سال محاکمه نکردی۳-پس چرا تو کابینه خودت آدمهای با فساد مالی رو ول کردی اومدی به هاشمی چسبیدی(این سوالها می تونه شخصیت رئیس جمهور قلابیت رو بهت نشون بده)
  توصیه می کنم ماجرای آقای پالیز دار رو پیگیری کنی.
  یکم از موهای گوشاتون رو کوتاه کنین و یه ذره خودتون فکر کنین بینی و بین ا…

 26. ناشناس گفت:

  آقای رسول!بمیرم برای رفتار سنگین ریئس جمهور متین تون اونقدر متینه که کل صدا وسیما رو گرفته یه بار نذاشته موسوی بیاد حرفهاش رو بگه تا شماها مثل الان یک طرفه قضاوت نکنین چه عدالتی !!!
  هر حرفی شنیدین از دهن طرفدارهای خودتون شنیدید برای همین می گم شستشوی مغذی شدید.
  اری به رای موسوی ندارم ولی خودتون می دونید که اون…این همه رای نمی تونست بیاره کوچکترین دلیل هم این که زمانی که خاتمی ۲۲میلیون رای آورد که هیچ رقیبی نداشت حالا چطور می تونه با با وجود رقیبی مثل موسوی اون همه رای بیاره دیگه کلاه تون رو قاضی کنین .لطفا نگین ۸۵% شرکت کردند که این خودش دلیل واضح است که تمامی رای خاموش ها به کی رای دادند.(ثابت موندن ۶۳% از اول تا انتهای شمارش هم دلیل دیگه)می دونم که شما با منق سر و کار ندارید و فقط هر چی بهتون تو تلویزیون بگن قبول دارید.ولی کاش از پشت پرده ها هم خبر داشتیم البته اگه به رای آقای موسوی مطمئن نباشم از رای ریئس جمهور قلابی مطمئن هستم که ۲۴ نیس مگر اینکه جمعیت روستا ها ۱۸میلیون شده باشه!!!
  البته برای من مهم نیس که باور کنید یا نه چون خدا ۱ با پرده پوشی می کنه۱۰بار۱۰۰بارولی کمکم شروع کرده به پرده دری .برام مثل روز روشنه که حتما اون روز خواهد رسید اندکی صبر سحر نزدیک است.
  در جواب صریح تر اون آقای حمید هم باید بگم که مطمئنم جزو همون آدمهاست که از دین هیچی نمی دونه فقط فکر میکنه دین همونی یه که اینا میگن!
  بعدش هم میشه باهاش دروغ گفت حق مردم رو خورد… کم مونده به زمانی که ادعا کنه یا خوده امام زمان یا جانشینشه حتما شماها هم باورش می کنید.(مثل هاله نور)بد نیس به حرفهای آیت ا…منتظری سری بزنید ببینید که با چه شهامتی اونها رو طاغوت خونده بعد بیاید نطق بفرمایید
  در ضمن شما همون دنبال منتق!!!خودت باش که حتما درسته

 27. ناشناس گفت:

  قابل توجه کبکهای انسان نما!!!
  قسمتی از متن مصاحبه یکی از علمای مدرسین حوزه قم رو براتون می گذارم که بلکه سرتون از زیر برف در بیارید.
  **************************
  آقاى موسوى تبریزى آیا افراد و گروه ها مى توانند مطالبات خود را از طریق غیرقانونى پیگیرى کنند؟
  من اولاً باید بدانم منظور شما از خلاف قانون چیست، بعداً پاسخ مى گویم.
  * آقاى موسوى ادعایى دارند که آن را با برگزارى راهپیمایى و تجمع هواداران پیگیرى مى کنند که منجر به اغتشاش مى شود آیا این موضوع را تایید مى کنید؟
  هیچ کس اغتشاش را تایید نمى کند آن وقت من تایید کنم؟ کدام اغتشاش؟ مردم مى آیند حق خود را درخواست مى کنند آیا این اغتشاش است؟ راهپیمایى ساده اى که حتى شعار هم نمى دهند، اغتشاش است یا آنها که مردم را مى زنند، اغتشاش است؟
  * الان به هر حال رهبرى، روز جمعه خواستار متوقف شدن تجمعات شدند؟
  من کارى به آنها ندارم. از من فقط قانون را بپرسید، رهبر هر چه گفته خودش مى داند، من قانون را مى گویم.
  * پس شما بیانیه اخیر آقاى موسوى را تایید مى کنید؟
  بله تایید مى کنم، براى اینکه مردم باید حقشان را بگیرند. این انقلاب هم از همین حرف ها درآمده، شاه هم به اینها مى گفت اغتشاشگر. من جریان ۲۹ بهمن تبریز را مى دانم، جریان ۱۹ دى قم را نیز من ایجاد کردم! وقتى در تبریز مردم بیرون آمدند، شاه، آموزگار و مجلس او گفتند که اینها از آن طرف مرز آمده اند اینها اغتشاشگرند.
  * شما خود یک مبارز انقلاب هستید، رژیم طاغوت را نمى توان با نظام اسلامى مقایسه کرد؟
  قطعاً مى شود، رژیم طاغوت مگر آدم نبود؟ رژیم شاه به خاطر اینکه همین حرف ها را مى زد طاغوتى بود، اگر این حرف ها را نمى زد و حق مردم را مى داد که طاغوت نبود. فرقى نمى کند هر کس حق مردم را بخورد، طاغوت است.
  خب چرا از راه قانونى مطالبه خود را پیگیرى نمى کنند؟
  قانون همین است (!)، مردم مى آیند تظاهرات مى کنند و حق خود را مى گیرند. شوراى نگهبان بى طرف نیست، باید یک افراد بى طرفى را بگذارند تا موضوع را بررسى کنند.

 28. ناشناس گفت:

  سیاه بپوشید تمام هیجانهای منتظر قابله ی حیات
  آیا کدام فاجعه ما را عزادارتر میکند که مام وطن یائسه تکرار شده
  ومرد در این خاک متولد نمی شود

 29. جم گفت:

  اکنون تقریبا پرونده انتخابات بسته شده است.
  ولی ما مردم آگاه و فهیم تهران نشان دادیم که خواستار تغییر هستیم و با تعصبات – خرافه پرستی – مرده پرستی و دگماتیسم مخالفیم. ما با شادی و نشاط اجتماعی موافقیم با زور گویی مقابله می کنیم ما عزت ایران را می خواهیم. ما نمی توانیم تحمل کنیم از رئیس جمهوری کشورمان در کشورآمریکا با عنوان تحقیر آمیز douche bag نامبرده شود. اشاره به شوی شبانه کونان او برایان که از شبکه NBC برای مردم آمریکا پخش می شود و بارها دیده ام که به نحو تحقیر آمیزی از احمدی نژاد سخن گفته شده است.
  خواسته اصلی مردم ایران در این انتخابات تغییر بوده است- تغییر اوضاع کنونی به سمت جامعه ای بالنده پر نشاط و به دور از تزویر و ریا. جامعه ای پویا – آزاد و زندگی با عشق و امید در کنار یکدیگر به دور از تعصبات مذهبی و دینی. جامعه ای که تفکر را قبل از هر اقدام عملی لازم می داند.
  در آخرما ثابت کردیم که می توانیم تغییر کنیم و تغییر دهیم.
  اندکی صبر سحر نزدیک است

 30. ناشناس گفت:

  سی سال” پیش را به خوبی به خاطر دارم. ۱۶ ساله بودم و مانند میلیونها و هزاران نوجوان دیگر دنیائی را که در آنیم بخوبی نمی شناختم. اما به خوبی در یادم است و خاطرم آن روز پرشکوه. روزی که میلیونها و میلیونها دست در دست هم به پا خواسته بودند همچون رود خروشان. همه با هم بودند و لذت با هم بودن را من تنها در آن روز پرشکوه یاد گرفتم! ولیک هنوز شور و شوق آن روز بزرگ را درذهن کوچکم جای نداده بودم که طعم تلخ شکست را به زور در آن جای دادند و من تنها گریستم. نمی دانستم آنان چه می خواهند و ما چه میخواهیم. صدای صفیر گلوله ها بود و بر خاک افتادن برومندترین فرزندان وطنم. بغض بود که در گلویم می ماند و هق هق گریه هایم…بیست و نه بهمن را نیز به خاطر دارم. آنروزی که مدیر به کلاس درس آمد و با اضطرابی بسیار همه مان را روانه خانه هامان کرد: “از کوچه های پشتی بروید، خود را زود به خانه برسانید! با کسی و چیزی کاری نداشته باشید!” و ما به جای کوچه های پشتی از خیابان اصلی عبور کردیم.نوجوان بودیم که می خواستیم سری به دنیای بزرگان نیز زده باشیم! تانک ها را دیدیم و دودی که نمی دانستیم چرا به گریه مان می اندازد. کشته ها بود و زخمی ها صدای آمبولانس و صفیر گلوله ها…حتی طعم پیروزی را نیز چشیدیم و شاید آن وهمی بود که خود نمی دانستیم! روز بیست و پنج بهمن همه همدیگر را می بوسیدند و چنان صمیمانه بودند که تو گوئی همه اهل یک خانه اند و من لذت برای دیگری بودن را در آن روز فرا گرفتم! و دیگر نمی گویم از جنگ و صدای صفیر گلوله هائی که هر شب سینه فرزندان و یاران وطن را می شکافت، هر شب و هرشب… و ذهن کوچک من دیگر نمی دانست به کدامیک باور کند… و درپی و دنبال همین چراها شوریده گشتیم و بایدها را یافتیم… باید که همه دست دردست هم باشند. باید که همه همدیگر را دوست داشته باشند و باید که همه آنی باشند که باید باشند…به تاریخ که سر زدم خیانت ها را دیدم و فریب ها را ! زبانم را که یاد گرفتم فرق داشتن با دیگران را دانستم. و خود را همچون خط شکنی دیدم که خود را فراموش کرده است!!! آلت دست …، صداقتی که همیشه فریب می خورد و قربانی دیگران. قربانی ای که حتی مرگش را بس نمی دانند و تاروپودش را به یغما می برند.بی‏شک مراجع تقلید و روحانیون بلندپایه‏ی مستقل از نظام جمهوری اسلامی، در طول این سی سال، یکی از مهم‏ترین قربانیان نقض حقوق بشر حاکمان نظام اسلامی بوده‏اند.مهندس حسن شریعتمداری، فرزند آیت‏الله شریعتمداری، این بخش از تاریخ انقلاب اسلامی را این‌گونه روایت می‌کند: در فروردین سال ۱۳۶۰، روزنامه‏ها از قول قسمت اطلاعات نیروهای مسلح شروع کردند به نقل این که آقای قطب‏زاده درصدد کودتایی بوده و این کودتا کشف شده است.چند روز بعد اعلام کردند که آیت‏الله شریعتمداری از این کودتا اطلاع داشته و شروع به نشر انواع و اقسام تهمت‏ها و توهین‏ها کردند.مدت کوتاهی بعد از آن، نیروهایی که بعد به بسیج ملقب شدند (آن روز هنوز این اسم را نداشتند و گروه‏های فشار بودند)، در اطراف منزل پدرم شروع کردند به شعارهای مرده باد و زنده باد، دادن.بعد رفتند، دارالتبلیغ اسلامی را تصرف کردند. دارالتبلیغ اسلامی، مرکز آموزشی‏ای بود که پدرم به سبک مدرن تاسیس کرده بود. پس از آن سپاه منزل پدرم در قم را محاصره کرد. ایشان در محاصره بود و در ایام محاصره، آقای ری شهری با عده‏ای رفتند و از ایشان بازجویی کردند. بعد نوار بازجویی پدرم را مونتاژ کردند و یک بازجویی شش ساعته را به یک اعتراف تلویزیونی چند دقیقه‏ای تبدیل و آن را از تلویزیون پخش کردند.البته آقای قطب‏زاده را محاکمه و اعدام کرده بودند. پدر من را بدون هیچ جرمی دو سال در منزل نگاه داشتند.در عرض این مدت پدرم بیمار شد. ایشان را از معالجه محروم کردند و نگذاشتند پزشکانی را که می‏خواستیم، به ایشان دسترسی داشته باشند. ایشان در اثر طول مدت مرض، به سرطان پروستات دچار شد. وقتی کار از کار گذشته بود، اجازه دادند در بیمارستان مهر بستری شود که متاسفانه معالجات به علت پیش‏رفتگی سرطان موثر واقع نشد و ایشان فوت کردند.بعد از وفات هم وصیت ایشان را انجام ندادند و در مراسم تشیع، محل دفن و… از انجام وصیت او خودداری کردند.آیت‏الله منتظری در خاطرات‌شان نوشته‏‏‏اند، آقای کیانوری هم در اعترافات خودشان نوشته‏اند که سرهنگ عطاردی و سرهنگ کبیریان از طرف حزب توده در تشکیلات آقای قطب‏زاده نفوذ کرده بودند و گزارش‏‏ها را به صورتی که حزب توده می‏خواست، داده بودند.هم‏چنین خاطرات یک جاسوس شوروی، به عنوان «اسناد میتوخیم» که بلشویست کا.گ.ب بود منتشر شده و در این اسناد هم نوشته‏اند که: ما چهره‏های لیبرال ایران، از جمله آیت‏الله شریعتمداری، را می‏خواستیم حذف کنیم و از آقای یاسرعرفات که جاسوس ما بود خواستیم تلگرافی به آقای… بزند، مبنی بر این که آقای قطب‏زاده مشغول کودتا است و آقای شریعتمداری هم در این کودتا دست‏اندرکار است و به این وسیله‏، آقای … را وادار به حذف ایشان کردیم. البته‏، فکر می‏کنم، آقای… خودشان هم قبلا داوطلب این کار بودند.
  چه اسناد و مدارکی را همان موقع عوامل آقای ری شهری و دیگران، مبنی بر دخالت مرحوم آیت‏الله شریعتمداری در آن جریان ارائه دادند؟
  پدرم شخصی به اسم آقای مهدوی، پیش‏نماز یکی از مساجد نازی آباد تهران را، به علت این که اهل محل از جنبه‏ی اخلاقی ایشان رضایت نداشتند، از نماز جماعت خلع کرده بود. ایشان را به وسیله‏ی آقای حجازی (بعداً آقای حجازی را هم اعدام کردند) فرستادند پیش پدرم که از او دلجویی شود.آقای مهدوی در این دیدار به پدرم گفته بود که با آقای قطب‏زاده در تماس است و ایشان درصدد انجام کارهایی است. پدر من، آقای مهدوی را نهی کرده بود و گفته بود این کارها فایده‏ای ندارد و به جایی نمی‏رسد.بعداً، آقای ری شهری می‏گفتند شما که اطلاع داشتید، چرا این قضیه را اطلاع ندادید. مرحوم پدرم هم گفته بود: با توجه به رویه‏‏ای که شما دارید، نمی‏توانستم بی‏گناهان را اطلاع بدهم و ثانیاً فکر نمی‏کردم این‏گونه چیزهای مضحک به نتیجه‏ای برسد. بنابراین بر خودم وظیفه‏ای نمی‏دیدم.جامعه‏ی مدرسین قم با امضاهای فراوان، اعلامیه‏ای دائر بر خلع مرجعیت ایشان انتشار داد. بعداً مدرسین یکی یکی به ما مراجعه کردند و گفتند ما تحت فشار آقای …بودیم و مجبور شدیم آن را امضا کنیم.هیچ سندی در دست نبود و امروز اساس این پرونده، اصلا معلوم نیست چه شده و کجاست. آن‏طور که آقای منتظری می‏گویند، اصولا چیزی به اسم کودتا نبوده است. آقای منتظری در خاطراتشان نوشته‏اند که: «آقای…. خودش داد مقداری اسلحه نزدیک جماران چال کردند و بعد هم خودشان آن‌ها را کشف کردند. آقای قطب‏زاده را دستگیر کردند و به ایشان وعده دادند که شما بگویید که می‏خواسته‏اید کودتا کنید، مورد بخشش قرار خواهید گرفت. ولی بعد هم تخلف کردند و ایشان را اعدام کردند.»
  آیا از اطرافیان، نزدیکان و هواداران فکری آیت‏الله شریعتمداری در آن مقطع، کسی به زندان افتاد و مورد آزار و اذیت قرار گرفت؟
  بله، برادران جوراب‏چی و عده‏ی زیاد دیگری را دستگیر کردند. از روحانیون و طلاب قم، افرادی مثل آقای جویباری و دیگران را گرفتند.حتی مرحوم آیت‏الله صدر را چون در مراسم ترحیم مرحوم پدرم شرکت کرده بود، بازداشت کردند. مرحوم آیت‏الله صدر برادر امام موسی صدر و خود از آیات بسیار برجسته و فرزند آیت‏‏‏‏‏‏‏‏الله صدر، مرجع تقلید شیعیان جهان و از مجتهدین مبرز بود.با این وجود به قدری آقای … شخصا، روی این پرونده حساس بود که ایشان را به علت این که در ختم پدرمن شرکت کرده بود، بازداشت کردند.
  شاید شما حق دارید و اکنون وقت ، آن حادثه هاست. و آذر بایجانی هاهمچون همیشه باید که در صف اول باشد. گویند که در طالعش چنین نوشته اند!!! سه سال پیش را همه به خاطر دارند. و یاد آن یک ماه خونین دردی نیست که فراموش شود. قرمزان “سوسکمان” خواندند. گلوله ها بود که سینه جوانانمان را می شکافت. حرمت ها بود که شکسته می شد. او گلوله می داد و آن دیگری فریاد می زد.دیو صفتان صدایمان را بریدند و مزدوران روسی نه گذاشتند که فریادمان در دنیا به پیچد؟!!!و اکنون که جنگ مسند و قدرت قرمزان را دستاویز به خون کشانیدن جوانان قرار داده اند و همین قرمزان بودند که فرزندان برومندمان را در آن روزهای خونین به گلوله بستند و به اصطلاح دولت مردان پشتیبان ضعفا و عدالت پیشه گان پر مدعا این گلوله ها و آن سینه ها را توجیه کردند آنگونه که می خواستند…
  ۱۳۸۷/۱۲/۱۸: اعتراض زمانی اتفاق افتاد که رئیس جمهور (احمدی نژاد) از بالای یک اتوموبیل روباز برای مردم در ارومیه دست تکان می داد. وقتی که روزنامه نگار عراقی «منتظر الزید» کفش هایش را به سوی رئیس جمهوری آمریکا، جرج بوش پرتاب کرد، مقامات ایرانی او را به عنوان یک قهرمان مورد تشویق قرار دادند. اما آنها احتمالا آنروز کمتر خوشحال شدند، هنگامی که رئیس جمهور ایران، محمود احمدی نژاد، به صورت مشابه در یک بازدید یک روزه از ارومیه، شهری با اکثریت آذربایجانی در ایران، مورد هدف قرار گرفت. هرچند احمدی نژاد قبلا هم شاهد پرتاب کفش بود.پیش از این در اعتراضات دانشجویان در دانشگاه امیرکبیر در دسامبر ۲۰۰۶ یک لنگه کفش به سوی احمدی نژاد پرتاب شده بود.
  در ۳۰اسفند ماه سال ۱۳۸۷سپاه پاسداران با صدور اطلاعیه ای از بازداشت چندین نفر در ارتباط با فعالیت های براندازی با استفاده از امکانات اینترنتی خبر داده است.پایگاه خبری سپاه پاسداران با صدور بیانیه ای اعلام داشته است که نیروهای اطلاعاتی این نهاد “شماری از شبکه های سازمان یافته ضد دینی، ضد امنیت، فرهنگ و عفت عمومی را رهگیری و شناسایی و عناصر اصلی آنها را بازداشت کرده است.در این اطلاعیه که از سوی “مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری” سپاه پاسداران انتشار یافته آمده بود که این شبکه ها به زبان فارسی در اینترنت فعالیت می کردند و با بازداشت دست اندرکاران آنها، منهدم شده اند.این اطلاعیه می افزاید که عوامل اصلی راه اندازی و اداره این شبکه ها مورد حمایت “سرویس های امنیتی کشورهای بیگانه نیز قرار داشته اند” اما به نام بازداشت شدگان، کشورهای حامی آنها و نوع حمایتی که در یافت می کردند اشاره ای نکرده است.به گفته مرکز بررسی جرائم سایبری سپاه پاسداران، براساس مستندات و اعترافات صریح بازداشت شدگان، آنان با طراحی و تشکیل شبکه های پیچیده، قصد پیشبرد اهداف دشمن در “پروژه براندازی نرم” را داشتند .روزنامه های کثیر الانتشار دولتی ۳۰/۱۲/۱۳۸۷: محمد امین برزنجی عضو سابق گروهک تروریستی دموکرات کردستان و از قاتلین جنگ خونین بهار ۱۳۵۸ و در سومین دوره مجلس شورای اسلامی به نمایندگی شهر اشنویه در مجلس انتخاب شده بودند؛ اینک پس از گذشت سالها دوری آشکار از عرصه سیاست، مجدداً و اینبار با عنوان رئیس ستاد میرحسین موسوی (کاندیدای مطرح ریاست جمهوری) انتخاب گشته و بدین سان به فکر نشستن در منصب فرمانداری شهرستان نقده است.
  ۲۹/۱۲/۱۳۸۷سایت خبری متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مدعی شد در جریان یک نظرسنجی انتخاباتی که به صورت تلفنی انجام شده است ، بیشتر شرکت کنندگان در نظرسنجی احمدی نژاد را گزینه مورد نظر خود برای انتخابات آینده ریاست جمهوری معرفی کرده اند.خبرگزاری دولتی ایرنا-زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی- نوشته است : آخرین نظرسنجی جامع درباره انتخابات ریاست جمهوری با آمارها و نمودارهای مختلف و متنوع،ازسوی مرکز افکارسنجی و رصد فرهنگی پژوهشگاه فرهنگ ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی منتشر گردید.براساس این نظر سنجی “محمود احمدی نژاد”۸/۳۶ درصد ،”سیدمحمد خاتمی” ۴/۲۸درصد ، “میرحسین موسوی” ۸/۱۱درصد و “مهدی کروبی” ۳/۲درصد از مردم تهران را به سوی خود جلب کرده اند.
  ا ۱۸ اسفند ۱٣٨۷: به گزارش خبرنگار گروه خبری اورمونیوز مراسم سخنرانی مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی و کاندیدای ریاست جمهوری در انتخابات چند ماه بعد که قرار بود روز یکشنبه هجدهم اسفندماه در سینما تربیت اورمیه برگزار شود٬ به دلیل بسته شدن محل سنخرانی وی انجام نشد. این گزارش حاکی است که ساعت ها قبل از سخنرانی پلاکارد سفید رنگی بر سردر سینما نصب شده بود که از تعطیلی سینما به دلیل تعمیرات اساسی تا یک هفته آینده خبر می داد. این در حالیست که یک روز قبل ار این تاریخ٬ جمعیت هلال احمر اورمیه و انجمن بیماران خاص در سینما تربیت بر گزار شده بود.مهدی کروبی که توسط اتوبوسی به محل سخنرانی آمده بود وقتی با تعطیلی محل سخنرانی خود روبرو گردید در مقابل سینما تربیت اروومیه (خیابان امام) بر روی وانتی قرار گرفته و طی سخنرانی به مدت تقریبا پانزده دقیقه مسببین این اقدام را مورد انتقاد قرار داد. هنگام سخنرانی مهدی کروبی جمعیتی بالغ بر سیصد نفر از رهگذران درمحل اجتماع کرده بودند که با پایان سخنرانی توسط نیروی انتظامی از محل متفرق شدند. بعد از سخنرانی مهدی کروبی، دبیر شاخه آذربایجان غربی حزب اعتماد ملی در سخنانی کوتاه اعلام کرد که از سخنرانی «شیخ اصلاحات» جلو گیری شد.
  در روزهای آخرین دولت قرمز و بدتر از منافقین با ارائه ترفندهایی از جمله پرداخت حقوق ها ی معوقه ، پرداخت سهام عدالت ، پرداخت افزایش حقوق مستمری بگیران ،(که این ها بر اساس مصوبات مجلس و مجمع تشخیص می بایست از سال ۸۷ اجرا می شد )و فرستادن هزار نماینده از فرمانداریه و حتی بخش داریها به روستاها جهت تبلیغ با دادن حق ماموریت ( می توان حداقل از افرادی که مامور ادارجات و کارخانجات بودند اطلاعاتی را کسب کرد)، برگزاری چندین جلسه در فرمانداریها با نمایندگان شورای نگهبان ودادن حق ماموریت به آنها ( می توان حداقل از افرادی که مامور ادارجات و کارخانجات بودند اطلاعاتی را کسب کرد)، چاپ حداقل ۵۰۰۰بنربا هزینه پرداختی سپاه پاسداران آذربایجان و ۱۵۰۰۰۰۰ پوستر در سپاه پاسداران آذر بایجان (از پرسنل وظیفه می توان جستجو کرد) ، سخنرانیهای بطور کامل روحانیون در مجالس شهر ها وروستا ها بر علیه آقای موسوی ( از یکی از روحانی اجیر شده سئوال کردم موضوع چیست ایشان گفتند از امام جمعه استان سئوال کرده ایم ایشان تکلیف کردند بطور غیر مشهود مردم را ترغیب کنیم که به احمدی نژاد رای دهند)، اجرای برنامه های متعدد تلویزیونی استان با محوریت به اصطلاح دولت نهم دولت موفق از فروردین ماه ۱۳۸۸و وارونه نشان دادن فعالیت های دولت های قبل به خصوص زمان دولت آقای موسوی(طبق اصل ۳٩ قانون اساسی حتی هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر وبازداشت و زندانی یا تبعید شده باشد بهر صورت که باشد ممنوع و موجب مجازات ست چه رسد به دلسوزان کشور که هدفی جز دفاع از منافع ملی این مملکت ندارند؟! چگونه بخود اجازه می دهید به کسانیکه نظر شما را برنمی تابند اینهمه توهین روا دارید؟!) ،برگزاری جلسات به اصطلاح توجیهی پرسنل ارتش و سپاه برای رای دادن به احمدی نژاد، برگزاری هزاران جلسه با بسیجیان در مساجد و سخنرانی محرمانه مسئولین سپاه (بسیج) در خصوص اخذ رای به نفع احمدی نژاد، درشهر های آذربایجان از ساعت ۱۰.۳۰ دقیقه صبح حوزه هائی که دارای نماینده کاندید ها وجود داشت تعرفه ها تمام میشود و خودم بعداز سر زدن به چندین محل در شهری بزرگ و اعلام تمامی حوزه ها که به محل دیگری مراجعه نمائید ( به چند محل معرف نمایندگان فرمانداری هامراجعه کردم که نماینده کاندیدها نبودند) در حالیکه روستا ئی که فقط ۱۵ نفر دارای حائز رای دادن بود یک جلد تعرفه صد تائی ارسال شده بود ،و از آن جلد صد برگی تک برگی خالی نبود. محسسن رضائی در مصاحبه با “خبر آنلاین :ادعای وزارت کشور در بازشماری صندوق‌ها، در نوعی بازشماری غیررسمی از برخی صندوق‌ها قبل از اطلاع جامع به نامزدها بوده است. البته در همین بازشماری غیررسمی مشخص شد که ۷۰ تا ۸۰ درصد آرا با یک نوع خودکار و با یک خط مشترک به نفع یک کاندیدای خاص به صندوق‌ها ریخته شده است. از اردیبهشت ماه یکی از مسئولین ستاد انتخاباتی احمدی نژاد در مسیر رفت و برگشت به محل کارمان از پیروزی ۶۳درصدی احمدی نژاد در قبال ۳۰در صدی آرا سخن میگفت و ایشان در مباحثه ای که با بنده داشتند در پیش کل افراد سرویس ایاب ذهاب چند روز مانده به مناظره ۱۳ خرداد می گفتند آن شب خواهید دید احمدی نژاد چه کسانی را به مردم معرفی خواهند کرد ( آیا اینهمه توهین به بخش عظیمی از سرمایه انقلاب و بسیاری از دلسوزان دگراندیش که جرمشان فقط اینستکه سیاستهای ارتجاعی و دروغ پردازیها را در خصوص پرده دری را منطبق با منافع ملی ایران ارزیابی نمی کنند ناشی از توهم توطئه نیست؟ آیا استعمال واژه هائی از قبیل بی غیرت، احمق، مرعوب… موجب وهن ادبیات سیاسی ملت ایران که در تاریخ فرهنگ و تمدن جهانی دارای مرتبه والائی بوده نمی شود؟ و به شخصیت های انقلابی آسیب نمی رساند؟ ) ، احمدی نژاد از چها ر سال قبل بر مبارزه با فساد اقتصادی در مقام سخن تأکیدمی کنند ولی آیا فساد نتیجه سیستمی نیست که خود او نیز بوجو د آورنده بودند
  ۱۳۸۸/۳/۳احمد خورشیدی، دبیرکل جبهه خدمتگزاران، که انتقادات گاه و بی‌گاه و تند او از محمود احمدی‌نژاد بیش از دبیرکلی این جبهه نام او را مطرح کرده است، در گفتگویی که در روزنامه اعتماد ملی به چاپ رسیده، صراحتاً ندامت خود را از حمایتهای گذشته‌اش از محمود احمدی‌نژاد ابراز داشته‌ ‌است. او پدر مهدی خورشیدی، تنها داماد رئیس‌جمهور است که با ۱۴ سکه بهار آزادی، تک دختر احمدی‌نژاد را به عقد خود درآورد. احمد خورشیدی حاضر به برگزاری مراسم عروسی پسرش در سالن نهاد ریاست جمهوری ‌نشد و به صورت شخصی با اجاره سالنی ساده آغاز زندگی پسرش با دختر رئیس‌جمهور را اعلام کرد، هر جند که بعدها شنیده شد که عروسی پسر احمدی‌نژاد با دختر مشایی در سالن نهاد برگزار شده‌است. احمد خورشیدی در پاسخ به این سوال که شما از بزرگترین حامیان احمدی‌نژاد در سال ۸۴ بودید، اکنون چه شده است که در مورد ایشان سکوت کرده‌اید؟ گفت: پس از قطعی شدن پیروزی احمدی‌نژاد در انتخابات ۸۴، نهاد موقت ریاست‌جمهوری در محل مجلس سابق تشکیل شد و من به همراه آقای بیادی و چمران از اولین نفراتی بودیم که در آنجا مستقر شدیم. ما مشکلات زیادی در آنجا داشتیم؛ احساس می‌کردیم افراد فرصت‌طلب به آنجا مراجعه می‌کنند و می‌خواهند پست‌های مهم و حساس را در اختیار بگیرند، رایزنی‌های شدیدی هم می‌کردند. وی در این خصوص که آیا رایزنی‌ها با محمود احمدی‌نژاد صورت می‌گرفت؟
  جواب داد:متاسفانه داوود احمدی‌نژاد برادر رئیس‌جمهور دخالت‌های غیرمسوولانه زیادی در امور داشت و به‌نوعی خود را بزرگ‌ترین سهامدار این برد می‌دانست لذا شروع به‌ انجام کارهای بسیار بدی کرد که از یک انسان و یک مسلمان بعید و دور از انتظار است. داوود احمدی‌نژاد برای افراد پرونده‌سازی می‌کرد و به نحوی فضا را علیه همه نیروها تنگ کرد که ماندن در آن مکان برای خیلی افراد که من هم جزوشان بودم دیگر مناسب نبود.
  وی در پاسخ یه این سوال که آیا اکنون از تلاش‌هایتان در سال ۸۴ پشیمان هستید؟ گفت:
  بله، من در آن زمان به مدت ۴ ماه به‌دلیل مشکلات شیمیایی خانه‌نشین شدم. من هم مانند مردم و نخبگان، ایرادات را می‌بینم و درک می‌کنم. تلاش‌های ما برای پیروزی احمدی‌نژاد از ۲ یا ۳ سال قبل از انتخابات آغاز شده بود و می‌خواستیم که او بر سر کار آید خودش هم می‌داند، اکنون پشیمان هستیم و احساس می‌کنم کار بدی کردم. احمد خورشیدی در ادامه می افزاید: من ۵۴ سال دارم و از سوی هیچ‌کسی تحریک نمی‌شوم.من از جوانی در کار سیاسی بودم، در زمان شاه نیز به مبارزه با ظلم‌های این رژیم پرداختم. بنابراین عقلم به تشخیص خوب و بد می‌رسد. متاسفانه اظهارنظرهای بدی می‌کنند البته این آقایون همواره در مورد همه، اینچنین قضاوت‌هایی می‌کنند
  ۱۳۸۸/۰۴/۱۵بیش از یک ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری، احمد خورشیدی آزاد، دبیرکل جمعیت خدمتگزاران انقلاب اسلامی و پدر مهدی خورشیدی (داماد احمدی‌نژاد) در گفت‌وگویی با روزنامه اعتمادملی به انتقاد از آنچه پس از انتخابات ۸۴ رخ داد پرداخت و به صراحت اعلام کرد که در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به محسن رضایی رأی خواهد داد.
  یک روز پس از انتشار این مصاحبه، مهدی خورشیدی در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس ادعاهای پدر خود را ناشی از تحریک دیگران عنوان کرد و گفت: اینکه برخی‌ها بخواهند از شکاف‌های کاذب به وجود آمده در مجموعه نزدیکان دولت استفاده ابزاری کنند، کاری غرض‌ورزانه است. احمد خورشیدی در آن زمان ترجیح داد که پاسخی به ادعاهای پسرش ندهد اما اکنون و پس از گذشت ۲۲ روز از برگزاری انتخابات با ارسال جوابیه‌ای به روزنامه اعتمادملی درخصوص اظهارات خود و پسرش توضیحاتی را ارائه کرد.پدر داماد احمدی‌نژاد در این توضیح آورده است: بنده در جریان انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری طی مصاحبه‌ای که خبرنگار محترم روزنامه اعتمادملی انجام داد به عنوان یک شهروند اعلام داشتم که به آقای احمدی‌نژاد رأی نخواهم داد اما متأسفانه روز بعد در همین نشریه از قول فرزندم مهدی خورشیدی که داماد احمدی‌نژاد است اعلام شد که «اظهارات پدرم، اظهارنظرهای شخصی است و با تحریک دیگران انجام شده است.» اما بنده مدت یک ماه صبر کردم تا حواشی انتخاباتی تمام شود و هم‌اکنون وظیفه خود می‌دانم مطالبی را اعلام کنم:
  ۱ـ این اولین بار نیست که آقایان از هر وسیله‌ای علیه منتقدان خود سوء استفاده می‌کنند و در طول چهار سال گذشته انواع و اقسام ترور شخصیت علیه شخص حقیر انجام گرفته که اگر اینگونه حرکات تکرار شود، با سند و مدارک به اطلاع مردم نجیب خواهم رساند تا بدانند با یک جانباز و مجروحی که زیر اکسیژن زنده مانده، این حضرات چه می‌کنند.
  ۲ـ بنده از فرزندم مهدی خورشیدی آزاد اعلام برائت می‌نمایم و فرزندی به نام مهدی ندارم.
  ۳ـ از آقای احمدی‌نژاد حقیقتاً متشکرم که فرزندی باادب و متدین تحویل ایشان دادم اما کسی را تحویل من داد که از هیچ اتهامی حتی علیه پدرش خودداری نمی‌نماید و این اقدام خیلی سخت و دردآور را انجام دادم تا فرزندان این آب و خاک بدانند اسلام برای والدین احترام زیادی قائل است و اگر کسی عاق والدین شد باید به خدا پناه ببرد.
  ۴ـ به کسانی که از آبروریزی مردم لذت می‌برند توصیه می‌کنم دست از شیطنت بردارند. شما که نمی‌دانید شهید دادن و دردمند بودن و تیر و ترکش خوردن یعنی چه و روی خوان سفره‌ای نشسته‌اید که حاصل خون‌های ما و برادرانمان است. حداقل حرمت آنها را نگه دارید.(
  مردم شریف آذر بایجان خود میدانند چه کسانی از نزدیکان شما و از اعضاء دفترریاست جمهوری خود شما در این مسأله متهم هستند. همگان میدانندکه هر کس مبارزه با فساد را از خود و از نزدیکان خود شروع باید کند. آیا این نسخه ای در مورد خود شما قابل اجرا نیست؟ وآیا بهتر نیست حضرتعالی گزارشی کامل از درآمد و هزینه های کاخ ریاست جمهوری و سفر های استانی و کمک های بلاعوض به ممالک دیگر(سوریه از اول انقلاب تاکنون از حمایتهای بیدریغ ایران چه از نظر مادی و چه از نظر معنوی و سیاسی برخوردار بوده و عموما در مجامع بین المللی علیه ایران موضع گیری میکند،روسیه که در طول تاریخ خیانت های آنان بر کشور ایران عیان است ، لبنان کشوری که در بیروت بروید با اروپائیان در عیش ونوش هستند،فلسطین آنانی که در هنگام جنگ ایران با عراق چندین صدهزار نفرشان به کمک صدام میرفتند ، عراق کشوری که هنوز داغ آن غارتها در دلمان هست ، افغانستان کشوری که با دساویز قرار داشتن مواد مخدر چندین صد هزار جوان مارا نابود کرده است )را به اطلاع ملت رشید ایران برساند؟ ملتی که امکانات یک قاره را دارد اما بخش عظیمی از مردمش زیر خط فقر زندگی می کند و شب عید برای روستا ئی های آذربایجان سیب زمینی اهدائ می کنند (آیا در طول ۴ سال گذشته حتی برای یک روستا ی دور افتاده آذر بایجان زیر ساخت ها انجام یافته است . امروز اکثر روستا ها ی آذربایجان از جوانان غیر تمند خود خالی شده یا در شهرهای بزرگ استان ویا در سایر شهرهای کشورمان ایران در امر کارگری مشغول شده اند ویا و جوانانش که سرمایه های ارجمند پناه می برند و در مسیر این پناهندگی طعمه هزاران مصیبت از غرق « دیار کفر » فکری این کشورند گروه گروه به غرق شدن در رودخانه ها تا منجمد شدن در کانتینرهای سردخانه ای میشوند و ثروت آنها در خوشبیتانه ترین فرض ها در اختیار سوریه، سودان، حماس، سید حسن نصراله، حکمتیار… قرار گرفته. راستی مسئول فرار این مغزهای گرانقدر کیست؟ بگذریم از فرار سرمایه ها که خود حدیث غم انگیز دیگری ست! و هزاران راه و روش تقلب های انتخاباتی به ایجاد توهم و شبه در آن به اصطلاح کودتای انتخاباتی را راه انداخت و آنگاه مهر تایید را توسط عده ای که هیچگونه تعهدی دزقبال ملت را ندارند مبادرت به قتل عام توده مردم به خصوص جوانان را کرده اند و سپس احمدی نژاد در جمع حامیان کودتای انتخاباتی اش می گویند:ملت ایران یکپارچه است در یک مسابقه فوتبال ۵۰ هزار، ۷۰ هزار تماشاچی می‌روند آن کسی که تیمش باخته عصبانی است و به هر دری می‌زند، در ایران در انتخابات ۴۰ میلیون نفر خودشان بازیگر اصلی و تعیین‌کننده اصلی بودند حالا ۴ تا خس و خاشاک در این گوشه‌ها یک کاری می‌کنند. بدانید که این رودخانه زلال ملت جایی برای خودنمایی آنها نخواهد گذاشت.به نظر می آید منظور احمدی نژاد این است که تعداد کسانی که در تظاهرات اعتراض آمیز شرکت کرده اند بسیار کم است و در حد ۴ تا خس و خاشاک هستند! مثال فوتبالی ایشان موضوع را بیشتر آشکار می کند.ایشان انتخابات را به بازی فوتبال تشبیه می کند (ظاهرا ایشان قبول دارند که در انتخابات تقلب شده چرا که در یک بازی فوتبال هم تماشاگران (مردم) هیچ نقش تعیین کننده ای در نتیجه ی بازی ندارند)، حتی اگر انتخابات بازی فوتبال هم باشد آیا تماشاگران حق ندارند در مقابل سوت نابجای داوران اعتراض خود را اعلام کنند؟ آیا انتظار اجرای عدالت در یک بازی فوتبال خواسته ی زیادی برای یک تماشاگر است؟ولی نکته ی مهمتری که در مثال ایشان نهفته، این است که می فرمایند « آن کسی که تیمش باخته عصبانی است و به هر دری می‌زند از همین یک جمله مشخص می شود که منظور اش آقای موسوی است که به هر دری می زند (تیمش باخته).از طرفی می گوید «مجال خودنمایی نخواهند یافت» (آیا کسانی که دست به آشوب و تخریب زدند هدف خودنمایی داشتند یا هدفشان چیزی در اندازه های براندازی حکومت بود؟ آیا واژه ی خودنمایی بیشتر اشاره به طرفداران میرحسین ندارد که می خواستند با نشان دادن خودشان در صحنه ضمن نمایش سیل جمعیت هواداران، موسوی نتیجه را زیر سوال ببرند؟(شواهد و قرائن دیگری هم وجود دارد که مربوط به مصاحبه ی ایشان و برخی سخنرانی های دیگر می شود)اول اینکه فارغ از منظور واقعی احمدی نژاد، اساسا چرا باید رییس جمهور به عنوان بالاترین شخصیت سیاسی چنین حرفی بزند که ایجاد شبهه شود؟ از یک به اصطلاح «سیاست مدار» انتظار می رود قبل از حرف زدن بیشتر فکر کند و عواقب حرف خود را در نظر بگیرد، اگر هم نمی تواند خود را کنترل کند بهتر است متن سخنرانی اش را از قبل توسط یک گروه کارشناسی تنظیم کند!! (متاسفانه نمونه های بسیاری از این حرف های نسنجیده ی احمدی نژادطی چهار سال گذشته سراغ داریم که همگی به نوعی موجب ایجاد بحران شده اند)دوم اینکه چرا رسانه ی ملی باید چندین روز بعد از ایجاد شبهه در اذهان اقدام به رفع شبهه کنند؟ چرا همان فردای آن روز که مردم و بسیاری شخصیت ها به این فرمایشات واکنش نشان دادند رسانه ی ملی و رییس جمهور برای رفع سو تفاهم احتمالی وارد صحنه نشدند؟به نظر من که واکنش مردم کاملا طبیعی بوده است، و حتی جا داشت همه مسئولین نظام از مردم به خاطر حرف های ناپخته ی خود عذر خواهی می کرد. ملت شریف خود میدانند که رهبری از بدو جنبش اصلاح طلب ایران با آن سرسختانه مخالفت کرد مطبوعات مستقل را پایگاه دشمن خواندو دادگستری گوش بفرمان بصرف موضعگیری حجه را بر خود تمام دید و مبادرت به بستن فله ای آنها نمود. رهبری درمورد جنبش دانشج
  وئی هم گفتندحسینی عمل می کنم و بر سرنوشت دانشجویان و جنبش دانشجوئی آن رفت که می دانیم و هیچکس هم جرأت نکرد بپرسد مگر دانشجویان مظلوم ما که ۴۰ % رزمندگان اسلام و درصد بالائی از آنها راخانواده های ایثارگران و فرزندان معظم شاهد تشکیل میدهند یزیدی بودند که هواداران احمدی نژاد(لباس شخصی ها ،گارد ویژه ریاست جمهوری و…)ه در برابر آنها حسینی عمل کنید؟در زمان ریاست جمهوری آقای دکتر حاتمی مجلس لباس شخصی های وابسته به احمدی نژاد اصلاحات را هم به منفعل ترین شکل ممکن درآورد و علاوه بر موانع متعدد بر سر راه قانونگذاری آن و نفی مصونیت به صراحت تهدید کردند که تعقیب و محکومیت و بازداشت بعضی از نمایندگان اخیرا بیانگر برنامه ریزی آن سال هاست مگر رئیس جمهور و نمایندگان مجلس با رأی مستقیم اکثریت قاطع مردم ایران انتخاب نشده اند؟ مگر آنها تبلور ملت ایران نیستند؟ و مگر مقابله با آنها مقابله با ملت بزرگ ایران تلقی نمی شود؟ آیا احمدی نژاد با گروه اقلیت که مورد حمایت طرفداران تز دیکتاتوری درمقابل ملت عظیم الشأن ایران می توانند بایستند؟ اینست سزای ملتی که بیش از ۳۰ سال سنگر جهاد و تحمل را رها نکرده است؟اینست معنی مردم سالاری دینی؟ اینست معنی آزادی در شعار محوری استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی؟
  تبصره ۱ ماده ۸۰ قانون انتخابات تصریح می کند؛ کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایت داشته باشند ، می توانند ظرف سه روز از تاریخ اخذ رأی شکایت مستند خود را به ناظرین شورای نگهبان یا دبیرخانه این شورا نیز تسلیم دارنداما شتاب رهبری در تایید و همچنین شادباش جشن رییس جمهوری احمدی نژاد را دیگر بسیاری از مردمی که این روزها کتک می خورند و شاهد رفتارهای پرخاشگرانه شدید نیروهای به اصطلاح امنیتی حامی … خوب معنی آن را میدانند . اگر شادی و نشاط را می خواهند ببینند بیایند در خیابانها . براستی حقوق مردم ایران را چه عادلانه این روزها توزیع می کنند .این روزها کاملا مطمین شده ایم که نیروهای لباس شخصی ها از کشتن مردم هیچ ابایی ندارند . وحشیانه می تازند ، کودک و زن و پیر و جوان نمی شناسند . گاز اشک آور ، اسپری فلفل ، تیرهای پلاستیکی و ضربه های باتوم ، کشتن و شکستن و خرد کردن صحنه هایی است که در شهر می بینیم و مدتها به آن می اندیشیم . بسادگی و وضوح در نگاه و چهره مردم بی دفاع نفرت را می بینم . آنهایی که در مصدر قدرت جای گرفته اند چگونه می اندیشند ، آیا بر این باورند که می توانند پوست درآورند و خفه کنند و اقتدار خود را اینگونه حفظ نمایند ! مشاهدات این چند روز مردم حاکی از چهره کریه استبداد و سرکوب وحشیانه است . آنها چگونه می خواهند این تصاویر را از ذهن مردم بزدایند ؟در سایر کشور هاو حتی همین ترکیه مردم با دیدن پلیس یک نوع احساس امنیت و اعتماد به نفس بدست می آورند ولی ایران چی؟؟؟ با دیدن پلیس. . . .واقعا صحنه هایی در این چند روزه دیدم که فکر کنم تا آخر عمر جلوی چشمم خواهد بود. من به شخصه دیدم در میدان … وقتی نیروی ضد شورش حمله کرد به زنان و دختران در حال فرار(چادری و مانتو) هم رحم نکرد . جلو چشم من با باتوم از پشت به صورت دختر ضربه ای زد که من گفتم چشمش ترکید. کتک زدن بیرحمانه و در حد مرگ زن و مرد و پیر و جوان واقعا وظیفه پلیس یک کشور اینست؟؟شلیک گلوله – حمله با موتور – حمله با زنجیر و چماق و چاقو و … توسط لباس شخصیها – گارد شورش (مقصر یا غیرمقصر) واقعا این حق ملت است؟؟؟؟
  با هر دلیلی می خواهم خود را راضی کنم که دیگر به این وضع اعتراض نکنم و خود را قانع کنم که دیگر کاری به سیاست کشورم نداشته باشم وجدانم آرام نمی گیرد هر روز که خبر جدیدی از انتخابات می خوانم بی اختیار بغض گلویم را می گیرد و گریه می کنم. هر نتیجه ای برایم قابل تصور بود ولی اصلاً به خود اجازه نمی دادم به تغ… آن هم در این حد حتی فکر کنم! ولی انگار باید چنین می شد.
  جناب احمدی نژاد من از جمله کسانی بودم که ۴ سال پیش با افتخار به شعارهای شما رأی دادم ولی الان احساس می¬کنم ظلمی در حق کشورم کرده ام که جبران ناپذیر است و تا آخر عمر خود را نخواهم بخشید. با این آرزو که با آمدنت فساد نخواهیم داشت، آرزوی آزادی های مدنی ملت این سرزمین به تحقق خواهد پیوست، فاصله طبقاتی غنی و فقیر از بین خواهد رفت و جامعه ای در حد جامعه ایده آل خواهیم داشت! ولی… با آمدنت… در حد محصولی آوردی که در عرض ۱۰ سال میلیاردر شده است و امام زمان (عج) را هم در این مال شریک میداند و این دارایی را امانتی پیش خود می پندارد! با آمدنت گشت ارشاد را دیدیم که می خواست مردم را با زور وارد بهشت کند! با آمدنت خانواده فقیرم را دیدم که با تورم فعلی یک سال هست که در آرزوی یک کیلو گوشت مانده اند! با آمدنت همه چیز دیدم جز شعارهایی که میدادی! در این دوره برای نبودن تو رأی دادم! ولی افسوس قدرتی که شما دارید به قدرت ما ملت می چربد و شما حرف آخر را می زنید و ملت هم باید تابع شما باشند. بعد از انتخابات چشم امید مردم به رهبر انقلاب، شورای نگهبان و مراجع بود. … شما را به مردم ترجیح دادند، شورای نگهبان نمی تواند تو را از دست بدهد! … چون نان شان فعلاً از این دولت می رسد لب به سخن نمی گشایند! مگر این مردم همان مردم سال۵۷نبودند نبودند که با راهنمایی روحانیون انقلاب کردند! بلی این مردم همان مردمند ولی شما عوض شده اید.عالیجنابانی که می گویید مردم می خواستند انقلاب مخملی کنند؟! من همین مردم را دیدم گروه خاصی نبودند بلکه همه اقشار مردم بودند و تعدادشان هم بیشتر از آن بود که شما بتوانید انگ آشوب طلب بر آنها بزنید و شما بیشتر از همه ما این را می دانید چون شما بودید که در روز راهپیمایی ‘از انقلاب تا آزادی’ با هلی کوپتر نظاره گر مردم بودید! آن همه آزادی خواهی که شعارشان ‘رأی من چه شد؟’ بود! شما بهتر از همه می دانید که مردم از وضع فعلی ناراضیند و تغییر می خواهند پس شما به فکر مردم نیستید که به خواسته آنها توجه نمی کنید بلکه تنها به فکر مقام خود هستید. مگر می شود به ۳۵ میلیون نفری که به شما رأی نداده اند بگویید که ما صلاح شما را بهتر از شما می دانیم؟!…(۳۵ میلیو ن بر اساس گفته های وزارت کشور ،یعنی ۱۳ میلیون رای آقای موسوی ،۱میلیون رای آقای موسوی و کروبی ،۷ میلیون که اصلا رای ندادند ، ۶ میلیون خرید رای رای روستائیان با پرداخت تقلبی سهام عدالت ، ۲الی ۳ میلیون رای با خرید تقلبی پرداخت افزایش حقوق باز نشستگان در چند روز مانده به رای گیری ، ۶ میلیون رای ناشی از اعمال تقلب و زور ازجمله جمع آوری شناسنامه افراد در خدمت سربازی در پادگان ها – پرداخت‌های نقدی، سکه، بُن به پرستاران، دانشجویان، اعضای شوراهای اسلامی روستایی، برخی از مدیران و کارکنان دولت و . . .- توزیع بن ۶۰ تا ۸۰ هزار تومانی دو سه روز قبل از رأی‌گیری بین روستائیان– توزیع پول توسط فرمانداری‌ها و کمیته امداد به ویژه در روستاها- توزیع برنج، آرد، روغن و . . . به ویژه در مناطق محروم و دعوت به دادن رأی به احمدی‌نژاد.)
  این انتخابات دستاورد بسیاربزرگی برای ملت داشت. ۱- دروغگویی ازنوع بسیارناپسندش برای اینها امری پسندیده است وراستگویی گناهی نابخشودنی است.۲-مردم برای اینها برابربااراذل واوباش هستند که هیچ حقی ندارندواگرکوچکترین حق خود را بخواهند یقیناازبیگانه هادستور میکیرند.۳-فعالیت سیاسی درقالب نظام باکمترین اختلاف نظرممکن نیست.۳-تقریبا همه مسئولین به فکر خودشان هستند واختلافات اینها فقط بازی دادن مردم است ودرمواقعی که مردم به صورتی جدی حق خودرامطالبه مینمایندهمه دربرابر انها صف ارایی میکنندواینجااهمیت شاهکار شورای نگهبان ظاهر میشود.۴-درنظرحکومت بیگانگان بخصوص امریکاوانگلیس حضورجدی درهمه جای کشور حتی روستاهای دورافتاده دارند واگرکشاورزی به کمبود کودویاسم اعتراض کند ازعوامل بیگانه بوده ومزدورمحسوب میشود.۴-بنده به عنوان …ای روستایی ازنزدیک شاهدفعالیت دولت دردوماه مانده به انتخابات درپخش سیب زمینی دادن برگه های سهام ووام مسکن بودم که البته فعالیت نیروهای بسیجی درجمع اوری عکسهای اقای موسوی ازشیشه مغازه ها وتبلیغ خانه به خانه وتهدید طرفداران موسوی ودرروزهای اخرحضورائمه جمعه ونمایندگان مجلس باطرفداری صریح ازاحمدی نژاد به همراه بذل وبخشش قابل توجه بود که اتفاقا خیلی هم موثربود بنابراین دیگرفاتحه انتخابات سالم دراین کشور باید خوانده شود.۵-تقریبامسئول شجاعی نداریم واکثریت به شدت ترسوهستندودلیل کنارماندن افرادشجاعی چون اقای …به خاطروجود این افرادبزدل درهردو… است.
  چهارشنبه دهم تیرماه۱۳۸۸، مرجع عالیقدرحضرت آیت ا… العظمی بیات زنجانی در دیار با جمعی از فعالان سیاسی در شهر زنجان می فرمایند:
  خارج از مقدمات و شیوه برگزاری سئوال برانگیز انتخابات که هر انسان متفکر و صاحب اندیشه ای را به فکر فرو برده است، نوع برخوردهای پس از آن شامل دستگیری های گسترده، حذف و سانسور روزنامه ها و سایت های منتقد و از همه تاسف بارتر شهادت و ضرب و جرح عده زیادی از هموطنان عزیزمان و نام بردن از آنان به عنوان اغتشاش گر و آشوب طلب، تأسف برانگیز تراست و جا دارد با همه داغداران این وقایع، اظهار همدردی کرد.” عده ای انسان مومن و وفادار به امام(ره)و انقلاب را همین اواخر بازداشت کرده اند که اگر بنده پیرامون بعضی از آنان بگویم که می دانم اهل نماز شب و تهجد هستند و یقیناً بیش از برخی آقایان مدعیِ شناخت و معرفت، هم ولایت فقیه را می شناسند و هم بدان اعتقاد دارند حرف بی ربطی نزده ام. مرجع عالیقدر در پاسخ به یکی از حضار پیرامون احتمال پخش برخی اعترافات ندامت گونه در رسانه ها، افزودند:”در سئوالی هم به صورت مکتوب به این موضوع نظر فقهی خود را داده‌ام. یقیناً گرفتن اعتراف با اشکال مختلف، عجیب و غریب و تأسف برانگیزی که امروز مطرح است، هیچ‌گونه وجاهت قانونی و شرعی نداشته و قابلیت استناد هم نخواهد داشت و اعتراف گیرندگان و رسانه هائی که به هر نحو تلاش می کنند این قبیل اعترافات را به عنوان اعترافات قانونی دارای شرایط طبیعی جلوه دهند، در برابر خدای عالم، مسوول و پاسخگو خواهند بود.”ایشان تاکید کردند:” امروز در این کشور با وجود این همه تبلیغاتی که برخی کردند و سعی داشتند وانمود کنند که همۀ علما و دانشگاهیان کار آنها را تایید می کنند، اینگونه نشد. امروز مرجعیت دینی و علمای دانشگاهی در برابر آنها یا با سکوت خود بر آنان صحه نگذاشته‌اند و یا در برابر آنان رسماً اعتراض کرده و هیچ‌گاه عمل آنها را توجیه نکرده‌اند.” عده ای سعی می کنند اعمال خلاف قانون خود را، قانونی جلوه دهند در حالیکه اینان روح قانون اساسی را در نیافته اند و گوئی قانون اساسی در حد ابزاری برای رسیدن به اهداف فردی و سلیقه ای آنان تنزل یافته است. قانون در اینجا کلمه حقی است که برخی سعی می کنند به نفع خود و جریان سیاسی متبوعشان آن را تفسیر کنند و گاه معنای باطلی هم از آن بیرون بکشند.”
  در ۱۸/۱۲/۱۳۸۷صدور حکم بازداشت رئیس جمهور سودان ،عمرالبشیر به اتهام جنایات بشری و جرایم جنگی در دارفور از سوی دادگاه بین المللی لاهه ،نوید بخش آزادی و رهایی برای ملت در بند و اسیر حکومت های استبدادی و زنگ خطری برای حاکمان مستبد و دیکتاتور است. آقای لاریجانی در سفری یک روزه دراسفند ماه ۱۳۸۷ به سودان ،حمایت رسمی خود را از عمر البشیر و دولت سودان اعلام می کند و صدور این حکم را نه تنها توهین به دولت سودان می داند ،بلکه آنرا توهین به دولت جمهوری اسلامی نیز میداند .حال چه رابطه ای بین صدور این حکم از سوی دادگاه لاهه واهانت به جمهوری اسلامی وجود دارد ، این برای نخستین بار است که یک مقام رسمی که در راْس یک حکومت است از سوی دادگاهی بین المللی محکوم می شود این زنگ خطر برای کسانی به صدا در آمده است که اگر این رویه ادامه پیدا کند امکان این می رود که این محکومیت دامن خود آنها را نیز بگیرد و این مایه ی نگرانی آنها است.اما این رای چه به مذاق برخی ها خوشایند باشد و چه نباشد ،نوید بخش این پیام برای ملت های در بند است که ،جهان امروز در برابر حاکمان مستبد سکوت نخواهد کرد و به آنها اجازه نخواهد داد که با ملت ها مانند برده گانی اسیر رفتار کنند .حاکمانی که در داخل کشور خود به جنایات بشری و انسانی مشغولند و در خارج از مرزها فریاد وا بشرا سر می دهند.چگونه می توان رفتار کسانی را که برای ملت خویش هیچ حقی از حقوق بشر قائل نیستند و حتی آن را بر خلاف موازین دین و شرع می دانند و به جای حقوق بشر از حقوق اسلامی دم می زنند و به طور آشکار حقوق انسانی آنان را نقض می کنند نادیده گرفت و به سخنان پر طمطراق آنان گوش فرا داد که جز جنجال و خود نمایی و به خطر انداختن منافع ملی هیچ ثمر و میوه ای برای مردم ندارد . اینبار آذری ربانها در زیر چکمه های نظامیان حاکم (استانداران و فرمانداران، مدیران کل و حتی یک مدیر و مسئول رده هفتم و هشتم در یک اداره و سازمان از نیروهای امنیتی ، سپاهی، انتظامی هستند )با تعقل قدم برمی دارد و نیروی پرتوان خود را به یکباره فرو نمی ریزد. آنان عطای قرمزو منافقان ا به لقایشان بخشیده و نیازی به فراخوان ندارد. صدای او را همه خواهند شنید. اما به یقین بدانید که این فریاد ازبرای تاییدیا رد انتخابات نخواهد بود. صدای سهمگینی که قرمز ان را به زباله دان تاریخ خواهد انداخت. کمی نیز صبر داشته باشید. دور نیست آن روز باشکوه…
  امروز نوجوانان ، جوانان،میانسالان ، بزرگان آذری زبان چه زن وچه مرد برای محکومیت رفتارهای ددمنشانه دولت قرمز که با ترفندی می خواهد حکومت را جایگزین جمهوریت نماید هوشیارانه قدم بر می دارد( اما نه به آشکاری سالهای قبل )و این گفته ها و ایجاد بستر اختلاف میان نژادها و قومیت ها نشات گرفته از خود نظام دیکتاتوریست هیچ تاثیری در روند اعتراضی را ندارد و ترک ها و کرد ها و بلوچ ها و فارس ها و…همچنان در کنار هم هستند ( تا سیاه روی شود ……)مردم غیرتمند آذر بایجان این بار قصد دارند خود را برای یک دوران طولانی تظاهرات آماده کنند،

 31. آرش گفت:

  گرگها خوب بدانند در این ایل قریب
  گر پدر مرد تفنگ پدری هست هنوز
  گرچه مردان قبیله همگی کشته شدند
  توی گهواره چوبی پسری هست هنوز
  آب اگر نیست نترسید که در قافله مان
  دل دریایی و چشمان تری هست هنوز

 32. بي نام گفت:

  ۳۲.۲۰۰ صندوق ثابت . هر ۱ دقیقه یک رای برای ۱۳ ساعت میشود= ۲۵.۱۱۶.۰۰۰
  ۱۴.۰۰۰ صندوق سیار هر ۳ دقیقه یک رای برای ۱۲ ساعت میشود=۳.۳۶۰.۰۰۰
  جمعا= ۲۸.۴۷۶.۰۰۰ رای
  مطلوبست: الباقی آرا تا مرز ۴۰.۰۰۰.۰۰۰ را از چه طریقی اخذ کردند؟
  جواب: از برگه های اضافه چاپ شده.
  نمره = ۲۰

 33. سلطانی گفت:

  جناب آقای صاحب ملکوت. نظری که به نام دیوان بلخ در بالا داده شده و به وبلاگ من لینک داده شده کذب محض است و متعلق به بنده نیست خواهش می کنم آن را حذف بفرمائید. اگر خواستید مطمئن شوید با ای میل من تماس بگیرید که در خود وبلاگ هم ذکر شده است.
  خواهشمندم هر چه سریعتر نسبت به حذف کامنت کذب گذاشته شده پای مطلب تان اقدام بفرمائید.
  آدرس من:
  http://soltani.khazzeh.com
  —————————–
  همین نشانی شما و نظر شما تکذیب آن ادعا تلقی می‌شود.
  د. م.

 34. لیلا گفت:

  بابا خوبه مردم خودشون چشم دارند وگرنه شماها چی که به خوردشون می دادید
  سفر احمدی‌نژاد به اصفهان و سفر خاتمی به اصفهان؛
  خوبه من خودم شاهد این قسمتش بودم وگرنه واقعا آدم به شعور خودش هم شک می کنه با قلم فروشی شما

 35. http://www.youtube.com/watch?v=0N1vsm1GCro
  آیه ۱۱ سوره رعد است که می فرماید «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»، (خدا وضع و حال هیچ قومی را عوض نخواهد کرد مگر آنکه انسانها به خودشان وضع و حال خودشان را تغییر دهند.)
  حضرت امام خمینی می‌فرماید: «ولایت فقیه امتدادی است از حاکمیت معصومان و عبارت است از حاکمیت فقیه عادل که صفات علم و فقاهت و تقوا و زهد و کاردانی و مهارت در وجود او محقق گردیده است که همه این ویژگیها او را از استبداد و دیکتاتوری بازمی‌دارد.» ایشان این معنا را با سخن خود چنین مورد تأکید قرار می‌دهد: «اسلام دیکتاتوری را محکوم و رد می‌کند و ولایت را از حاکمی که می‌خواهد با دیکتاتوری حکومت کند، ساقط می‌سازد حتی اگر آن حاکم فقیه باشد. اگر فقیه و حاکم از چهارچوب صفات علم و عدالت و گرفتن حق مظلوم از ظالم خارج شود، ولایت او خود به خود ساقط می‌گردد.» حضرت امام (ره) فرمود : «جانم فدای تک تک این ملت».

|