۵

به استقبال رمضان

لابد این جعبه‌های پخش مناجات و اذان را در دو گوشه‌ی این صفحه (البته مقصود همین صفحه‌ی اصلی وبلاگ است) دیده‌اید. این دو جعبه تا پایانِ ماه مبارک میهمان این صفحه – یا میزبان صادر و واردِ اهلِ صیام این صفحه – خواهند ماند. سال گذشته، در «طربخانه‌ی رمضانیه» درباره‌اش توضیح لازم را داده‌ام. آن‌ها که داخل ایران نیستند و احوالاتی رمضانی دارند، چه بسا بتوانند آنلاین از این نغمه‌های آسمانی بهره ببرند. این مختصر را افزودم برای این‌که اگر کسی یادداشت سال پیش را ندیده، دچار سردرگمی نشود. پیشاپیش، رمضان بر اهل ظاهر و باطنِ آن خجسته باد. امید که قوت معنوی و رزق باطنی‌تان از این اوقات نورانی افزون‌تر باشد.
 1. آزاد گفت:

  سلام
  من مطلب سال گذشته‌ی شما را هم خواندم، ولی هنوز یک مشکلی دارم و آن هم این که جعبه‌های راست و چپ، عناوینشان مختلف است ولی نام فایلهای صوتی، یکیست.
  درواقع تنها اختلافی که من در نامها دیدم، اذان‌های آقایان آقاتی و موذن زاده است.
  اگر ممکن کمی توضیح دهید که دعاهای سحر کدامند.
  سپاسگزارم
  ————–
  بله. همه‌ی فایل‌ها یکی هستند ولی اذان‌ها فرق دارند. سلیقه‌ای است دیگر. شما با هر کدام راحت‌ترید کار کنید.
  د. م.

 2. ناشناس گفت:

  جهت اطلاع دوستانی که خارج از کشور هستند، و بنا دارند روزه بگیرند و به اوقات شرعی دقیق محل خود، و به دعاهای ماه رمضان دسترسی ندارند:
  در وبسایت زیر، با وارد کردن شهر محل زندگی (و یا کد پستی در امریکا) اوقات شرعی دقیق اطلاع داده میشود (قابل تنظیم بر اساس اوقات شرعی اهل تشیع و یا اهل تسنن).
  ضمنا اگر وبسایت باز باشد، بیست دقیقه قبل از اذان صبح، دعای سحر بطور اتوماتیک خوانده شده و اذانها خوانده میشوند، و قبل از اذان مغرب نیز دعای ربنا خوانده میشود.آدرس وبسایت:
  http://praytime.info/index.php

 3. شبیر گفت:

  هم پارسال و هم امسال شما را دعا کردیم…
  —————————–
  مرحمت دارید.

|