۶

نوروزانه

تازه رسیده‌ایم تهران و هنوز خستگی سفر دراز در تن مانده است. پیش از همه، سال تازه بر اهالی وبلاگستان و ساکنان دلستان (!) فرخنده و خجسته بادا و سرشار از نور و رحمت و صلح و عدالت. باشد که سال تازه سال زوال ظلم و دروغ و ریا باشد و سرآغاز آرامش و آسایش برای هر که ایرانی است.

سخن دراز نمی‌کنم، اما در باب یادداشت پیشین توضیحکی واجب افتاده است که پرهیز از آن شرمساری دارد. آن نوشته، چنان که گفته بودم شیطنت‌آمیز بود در نتیجه اگر باعث رنجش پاره‌ای از دوستان (مخصوصاً بانوان مکرم) شده است، عذرخواهم. تدارک آن نوشته‌ی مبهم و راهزن را، یادداشت‌هایی خواهم نوشت که جبران مافات کند و نکاتی خالی از مناقشه و دقیق را به تفاریق در این باب خواهم افزود. پس بار دیگر آرزو می‌کنم که سال تازه برای بانوان نیز، سالی باشد که در آن شاهد استیفای بیشتر حقوق زنان باشیم و نابرابری‌های تاریخی بیشتر مرتفع شود باشد که راه دراز برابری را اندکی بیشتر پیموده باشیم.

سخن برای نوشتن زیاد است اما یا مجال‌اش نیست یا حس و حال‌اش، پس باشد تا لحظه‌ی شکار فرصت‌ها. نوروز مبارک!

 1. سوشیانت گفت:

  در تهران و “چند روزی که در این مرحله مهلت داری، خوش بیاسای زمانی که زمان این همه نیست” شاد باش و شاد زی!

 2. سلام
  سال نو مبارک. من برای شما چند بار میل زدم ولی همش برگشت میخورد در صندوق خودم.به هر جهت سال خوشی را در کنار بانو داشته باشی

 3. محمد جواد گفت:

  درود بر شما خیلی سایت عالی دارید.پیروز وسر بلند باشید.اگه امکان داره آهنگهای کلاسیک که تو وبلاگ دارید برام بفرستید.سپاسگزارم.

 4. کاميار گفت:

  سال و فال و اصل و نسل و تخت و بخت
  بادت اندر شهریاری بر قرار و بردوام
  سال خرم فال نیکو مال وافر حال خوش
  اصل ثابت نسل باقی تخت عالی بخت دائم
  سال نو مبارک

 5. سلام. عرضی نیست جز تبریک سال نو و شروعی دوباره. سالی پربار و نیکو برایتان آرزومندم. یا علی

 6. مصطفي . ع گفت:

  سلام..
  سال نو شما هم مبارک باشد..
  ..
  جنبش فمینیست هم نجات دهنده ی زنان امروز نیست…

|