۸

تحول طربستان

بالاخره در کار طربستان این صفحه گشایشی بزرگ حاصل شد. به یاری نویسند‌ه‌ی در عصر ظلمت (محمد اکبر بوشهری) قالب جدیدی را برای پخش موسیقی از این صفحه به کار بستم تا کسی مجبور نباشد موسیقی را به انتخاب من گوش کند و موسیقی از همان ابتدا خاموش باشد و هر کس خواست موسیقی مطلوب خودش را انتخاب کند. هنوز البته برخی از فایل‌هایی را که در جا به جایی اخیر از دست داده بودیم جایگزین نکرده‌ام. مجموعه‌ای از کارهای مرحوم بسطامی داشتم که اکنون دیگر نیستند و فرصتی باید تا دوباره آن‌ها را گرد هم آورم. القصه، تغییر کدهای بخش طربستان را مدیون آقای بوشهری هستم.
بقیه‌ی قطعات فلش را هم به تدریج به این بخش خواهم افزود.

 1. ساغر گفت:

  خداوند خیر دنیا و آخرت به آقای بوشهری بدهد که مرا نجات دادند. دیگر مجبور نیستم آنچه را که دوست ندارم بشنوم.

 2. البته خوبی سیستم قبلی این بود که دردسر انتخاب آهنگ را قبلا یکی دیگه واسه آدم کشیده بود!

 3. نکته گو گفت:

  سلام… بسیار عالیست. البته در شکل قبلی هم بدون لطف سلطانی نبود و گاهی آهنگهای انتخابی، عجیب موافق احوال بود و آدم سورپریز می شد. ولی در هر صورت انتخاب دست خودمان باشد باز لطف سلطانی است!

 4. zakhmeh گفت:

  با این کار البته ما از حال و هوای قبله ی عالم -که در موسیقی ها هم جلوه می کرد- محروم مانده ایم. برای من بخشی از ملکوت و حال و هوای اش نوایی بود که نوشته ها را همراهی می کرد و زمینه ی متن و فضای شکل گیری آن را نشان می داد. می شد با تبدیل جزیی دستور قبلی و جایگزینی فالس با ترو همان حال و هوا را نگه داشت تا هر کس می خواهد نوای ملکوتی را بشنود انتخاب کند. (کاری که الان در زخمه شده ) روش فعلی هم جالب ولی کمی بی روح است. آدم را از فضای وبلاگ شخصی به یک سایت موسیقی می برد. برای آن کار فکری برای صفحه ی آواز دوست باید کرد. به هر حال دست مریزاد به شما و آن دوست نادیده!

 5. vahid گفت:

  من هم شیوه پیشین را دوست تر داشتم.

 6. Keyvan گفت:

  من هم

 7. ظ گفت:

  سلام
  من نمی دونم سر طربستان چی اومده
  اگه تعدادی از فایلها رو گم کردید یا پاک شدن
  من چند وقت پیش همه فایلها رو که تو سایت بود دانلود کردم حدود ۱۸۰ تا فلش بود
  اگه لازمشون داشتید یه میل بزنید

 8. علي گفت:

  این آقای بوشهری که من هم مدیونشون هستم. واقعا برای خیلی ها آچار فرانسه بوده اند! موسیقی هم خیلی خوب شد. هر دفعه ما سر این موسیقی مشکل داشتیم. الان ر وقت حال داشتیم و خواستیم می توانیم گوش کنیم به آن آهنگ های شنیدنی.

|