۳

حسرت روزهای شیدایی

تصورش را بکنید الآن در یک کنسرت شجریان و مشکاتیان به همراه همایون تصنیف شیدایی را اجرا کنند. همین الآن دارم فیلم‌اش را می‌بینم. چقدر شور و ذوق دارد شنیدن دوباره‌ی این تصنیف در یک کنسرت تازه‌ی شجریان با مشکاتیان. تصنیف قدیمی است و سال‌هاست با آن آشناییم ولی هنوز هم بند بند وجود آدم را می‌لرزاند.  کاش این روز یک بار دیگر بیاید. اما کاش! حیف!

 1. Hamid گفت:

  با سلام به آقا داریوش
  مجموعه موسیقی بی نظیری جمع آوری کردا اید. دستتان واقعا درد نکند. به نظر من همین کارتان بینهاین با ارزش است. خواستم ببینم آیا امکان این وجود دارد که آهنگها به ترتیب و پشت سر هم اجرا شوند که هر ۵ دقیقه ناچار نباشیم بیایم و جلوی کامپیوتر آنرا عوض کنیم. می دانید که وقتی آدم توی حسیه موسیقی سنتی رفت دیگه بهتره با کیبورد و موس کاری نداشته باشه.
  با تشکر
  حمید

 2. باران گفت:

  سلام.سایت وزینی دارید. تبریک می گویم. موسیقیهای بسیار زیبایی هم انتخاب کرده اید. موفق باشید.
  اگر ممکن است اسم کنسرتی که این دو نفر اجرا کرده اند و فیلمش موجود است را بگویید که تهیه کنیم.اگر فیلمهای دیگری هم از کنسرت شجریان موجود هست -البته باکیفیت خوب- ممنون می شوم معرفی کنید.

 3. صائب گفت:

  بله, واقعاگاهی باید حسرت لحظات تکرار نشدنی را خورد.موسیقی سنتی ماآنقدر ظرفیت های معنایی وسیع دارد که می تواند تو را از این جهان آب و گل بکند و به جهان جان ها ببرد. شاید موسیقی هم یکی از یادگار های آدمی از عالم معنا است که با شنیدنش به یاد یار و دیار به گریان افتد.
  یادآرید ای مهان زین مرغ زار –
  یک صبوحى در میان مرغزار

|