۴

شب‌زنده‌دار

این غزل از شهریار است که شجریان می‌خواند. برنامه‌ی گل‌های تازه‌ی شماره‌ی ۵۴ در دشتی است. ویولن حبیب‌الله بدیعی، تار فرهنگ شریف و تنبک جهانگیر ملک.  کار مربوط به دوران جوانی شجریان است و تفاوت صدای شجریان با صدای امروز محسوس است.
 1. Sina گفت:

  Dust aziz mamnunam baraye in ahang zibai keh gozashtei kheili kheili ba ehsasat man hamkhuni dare. Aksar mavaghe albate.
  Ruzegar beh kam

 2. reza گفت:

  mamnooooooooooooooooon

 3. مهران گفت:

  البته دور ضبط صوت هم شاید زیاد شده باشد. من هم زمانی بر این عقیده بودم که صدای شجریان در جوانی متفاوت بوده، منبعم هم نوارهای گلها بود که دست به دست می‌گشت. برای نمونه انتشار جدید کوچه‌سارشب را با آن که ما از روی کاست می‌شنیدیم مقایسه کنید[که من اخیراً کردم]، عرضه جدید با عرضه قدیم ۲۷ ثانیه تفاوت دارد، برای طول کل ۴۶۸ ثانیه، یعنی نسخه قدیم ما ۶٪ سریع بوده.
  درست است که صدای ایشان تغییراتی کرده، ولی کار بالا مقایسه درستی ارایه نمی‌کند.
  —————————–
  بله، ولی این اثر تنها اثر نیست که تفاوت صدا را نشان می‌دهد. می‌توان از افرادی که در همان زمان مستقیماً صدای شجریان را در استودیو شنیده‌اند هم پرسید. نمونه‌اش سایه است که می‌تواند این را گواهی دهد.
  د. م.

 4. simins گفت:

  این بار ۲۲ بهمن سبز؛ زمان: ۱۰ صبح، مکان: تمام طول خیابان های انقلاب و آزادی، هدف: آزادی
  این بار ۲۲ بهمن در راه است. ۲۲ بهمنی که یاد نداها و سهراب­ها را در خاطره­ها زنده خواهد کرد. ۲۲ بهمنی که دوباره ندای آزادی­خواهی این ملت را پس از ۳۱ سال خواهد شنید. ۲۲ بهمن ۱۳۸۸ روز سرنوشت­ساز دیگری در تاریخ ایران زمین خواهد بود.
  به منظور هر چه بهتر برگزار شدن گردهمایی دوباره سبزها، و بر اساس تجربیات تظاهرات گذشته پیشنهاداتی به صورت زیر مطرح می­شود:
  ۱-باید به همگان خاطر نشان کنیم که حکومت در این روز قدرت سرکوب نخواهد داشت. در این روز به علت حکومتی بودن تظاهرات، حامیان حکومت (هر چند اندک) نیز در مسیرهای راهپیمایی شرکت خواهند کرد (همانند روز قدس)؛ در صورت سرکوب، حکومت چهره واقعی خود را به اندک طرفداران باقی مانده نشان خواهد داد، و این طرفداران نیز که اغلب انسان­های ساده­ای هستند، ریزش خواهند کرد و حکومت اندک پایگاه اجتماعی خود را نیز از دست خواهد داد.
  ۲- تجربه روزهای عاشورا و ۱۳ آبان به ما نشان داد که در صورت اعلام یک مکان خاص به منظور تجمع، باعث حضور گسترده نیروهای امنیتی در آن محل، و در نتیجه عدم شکل­گیری هسته اولیه برای تظاهرات می­شود. به همین جهت پیشنهاد می­شود به علت طول وسیع خیابان انقلاب و عدم کنترل کامل آن توسط نیروهای امنیتی، در روز ۲۲ بهمن از ساعت ۱۰ صبح در تمام طول مسیر خیابان­های انقلاب و آزادی وارد شده و به سمت آزادی پیش برویم.
  ۳- حتما نمادهای سبز به همراه داشته باشیم. البته به علت حفظ مسائل امنیتی بهتر است تا قبل از اطمینان از حضور چند هزار نفری سبزها در کنار خود از این نماد ها استفاده نکرد.
  ۴- احتمالا حکومت سناریوهایی نظیر پاره کردن عکس امام یا حرمت شکنی! در روز عاشورا را برنامه ریزی خواهد کرد. یکی از سناریوهای احتمالی، احتمالا سعی در ایجاد درگیری و بخشونت کشیدن تظاهرات مسالمت آمیز سبزها خواهد بود. تنها نکته­ای که می­توان متذکر شد، تاکید بسیار بر مسالمت آمیز بودن تظاهرات و عدم آغاز خشونت توسط سبزهاست. این را به یاد داشته باشیم که معنای مسالمت آمیز بودن، حداکثر تلاش برای عدم خشونت خواهد بود و نه عدم دفاع از خود. پس هوشیار باشیم تا افراد نفوذی از ابتدای تظاهرات جو را به سمت خشونت نبرند.
  و به خاطر داشته باشیم در صورتی که با یاد نداها و سهراب­ها، بصورت میلیونی در روز ۲۲ بهمن به خیابان بیاییم، هیچ نیرویی جلودار ما نخواهد بود

|