۵

حرف‌ام را پس می‌گیرم!

دیروز درست در لحظه‌ی آخر نقل مکان ملکوت، سرور محترم تمام اسکریپت‌های ام‌تی ملکوتِ تازه را بدون اطلاع دادن به من غیر فعال کرد! بعد از یک ساعت صحبت تلفنی من با آن‌ها و یک ساعت بعد که آن‌ها تلفن زدند، قبول کردند که سه چهار ساعت بعد اسکریپت را فعال کنند، ولی آب رفته دیگر به جوی باز نمی‌گشت. هر چه بود دوباره سر همان خانه‌ی اول هستیم. همه‌ی وبلاگ‌های ملکوت از یک ام‌تی واحد استفاده می‌کنند از این به بعد. اما بعد از یک هفته صرف وقت و نابودی روح و روان (!)، به این نتیجه رسیده‌ام که مدیریت ملکوت به شیوه‌ی سه چهار سال گذشته دیگر میسر نیست. من نه وقت‌اش را دارم، نه امکانات مالی‌اش را که تمام این فشارها را متقبل شوم. دلیل تغییر سرور نیز همان بود. فعلاً راه حلی به نظرم رسیده که به احتمال قوی جواب خواهد داد و مسأله حل خواهد شد. اما از منظر وجودی هم که قضیه را ببینیم، ملکوت، مجموعه‌ی ملکوت، دیگر آن مجموعه‌ی سابق نیست. آن مجموعه عوض شده است، این آدم هم عوض شده است. هنوز اعضای تازه‌ای هم گاهی اوقات به ملکوت می‌آیند و ممکن است باز هم بیایند. اما وقتِ من روز به روز کمتر و کمتر می‌شود. ولی به هر تقدیر، تحولات عمده‌ای در راه ملکوت خواهد بود. تغییر سرور تنها بخشی از ماجرا بود (که تا به حال عملی نشده است). سایر ارکان ماجرا هنوز به قوت خود باقی هستند.

 1. یونس گفت:

  آقا یه کاری کن این قضیه‌ی چیلترینگ ملکوت هم حل شود. یک دومین زاپاسی چیزی دست و پا کن. خواندن ملکوت از ایران کلی مکافات دارد.
  ***
  عزیز جان،
  دومین زاپاس هم داریم. بگذار این نقل مکان مسأله‌اش حل شود، آن دومین هم فعال است و کار خواهد کرد.

 2. سوشیانت گفت:

  یعنی نگران شویم؟
  ***
  هنوز مانده تا جدا نگران شوید. یک هفته وقت داریم هنوز!

 3. با عرض شرمندگی ، من اصلا نفهمیدم چی شده و چه اتفاقی قرار بیفته !یه کم زیر دیپلم صحبت کن داریوش خان !
  راستی من نمی دونم چرا هیچ رقمه آبم با تغییر و تحول تو یه جوی نمیره.شاید به خاطر این که به تجربه برام ثابت شده با هر تغییری تو چیزای دوست داشتنی زندگیم ، گند می خوره تو تمام دل خوشی هام.
  ***
  خدا از دهان‌ات بشنود!‌ این تغییر و تحول به ذایقه‌ی ما که اصلاً‌ سازگار نبود. فقط اتلاف وقت و دور ریختن پول بود.

|