Search
Close this search box.

خشونت پلیس در انگلیس!

آخر چرا دروغ می‌گویید؟ چرا؟ توی روز روشن آن هم! جوری حرف می‌زنید که اگر کسی هرگز توی تظاهرات ضد جنگ لندن نبوده باشد فکر می‌کند پلیس ضد شورش ریخته است مردم را نفله کرده است. پدر آمرزیده‌ها! آقای فلاح!‌ خبرنگار شبکه‌ی جام جم! تو اسمِ خودت را می‌گذاری مسلمان؟ لابد روزه هم بوده‌ای امروز! مرد حسابی! کجای این تظاهرات «با خشونت پلیس به پایان رسید»؟ کدام ابلهی به تو گفته بود برای موجه کردن خودتان دروغ بگویید آن هم به این بزرگی؟ ما فکر می‌کردیم مسلمان آن هم وقتی احتمالاً روزه‌دار است دروغ نمی‌گوید! نکند بهتان زدن و واژگونه جلوه دادن واقعیت وقتی درباره‌ی غیر مسلمان‌ها باشد، خوب است؟ پیغمبر اسلام همین جوری به شما اخلاق آموخته بود؟

ما که این‌جا می‌دانیم شما دروغ می‌گویید آن هم شاخ‌دار!‌ آن بی‌نوایی که در ایران است و پای‌اش هم به لندن نرسیده است و هیچ تظاهرات ضد جنگی را در لندن ندیده است و هرگز به چشم ندیده است پلیس لندن چقدر متمدن رفتار می‌کند (در مقایسه با بعضی از پلیس‌ها!)،‌ لابد فکر می‌کند این‌ها موجوداتی هستند وحشی. و حتماً «هیچ» تظاهراتی در ایران (اصلاً کسی جرأت دارد در ایران تظاهرات کند؟ چرا؟ مگر جایی عیبی و ایرادی هست؟)، مطلقاً «با خشونت پلیس به پایان نمی‌رسد»؛ دلیل‌اش هم احتمالاً این است که تظاهرات به خاطر خشونت پلیس معمولاً اصلاً آغاز نمی‌شود! آقای فلاح!‌ اگر مسلمان بوده باشی و روزه گرفته باشی این روز را، و اگر محقق نباشی و «مقلد» باشی، به فتوای مرجع تقلیدت روزه‌ی امروزت را باطل کردی آقاجان! می‌دانم این حرف‌ها بیشتر خنده‌دار و مضحک به نظر می‌رسد. معلوم است دیگر. تنها چیزی که در وطن اسلامی ما این روزها مهم نیست، روح دین‌داری و مغز اسلام است. این روزها آن‌چه مهم است پوست است و قشر دین. آخر مرد حسابی! اگر همین جمله‌ی دروغ را نمی‌گفتی، از گزارش‌ات چیزی کم می‌شد؟ چرا همه‌ی گزارش‌های‌تان وقتی می‌تواند خوب باشد، آخرش تبدیل می‌شود به تف سربالا؟

پ. ن. اگر نمی‌دانید درباره‌ی چه حرف می‌زنم، همین الآن در اخبار شبکه‌ی جام جم، این مزخرفات را گزارش‌گر جام جم درباره‌ی تظاهرات ضد جنگ در انگلیس تحویل ملت داد.

پ. ن. ۲. شاید آقای فلاح این را گفته که آبروی بعضی‌ها نرود. می‌گویند دست پیش می‌گیرند پس نیفتند: «سخنرانی احمدی‌نژاد در دانشگاه تهران در میان تدابیر شدید پلیسی». راستی پلیسی که گاز اشک‌آور پرتاب می‌کند خشن است یا پلیسی که حتی اجازه‌ی حمل سلاح گرم ندارد؟

بایگانی