۵

صالح و طالح به صورت مشتبه

برای اولین بار است این حال بر من می‌رود. در طول این دو سال گذشته حتی یک بار چنین اختیار از کف نداده‌ام. حتی یک بار این اندازه لرزه بر اندام‌‌ام نیفتاده بود. هم‌اکنون مصاحبه‌ی علی اکبر صالحی، وزیر خارجه‌ی تازه خلعت‌یافته‌ی فتنه‌ی محمودیه‌ را خواندم و دیدم که می‌گوید: «همانطور که گفتم اطلاعی راجع به این مسئله ندارم. تا آنجا که من می دانم آنها در منازل خود هستند. آنها همیشه از جایی به جای دیگر می روند و آزاد بوده اند که خانواده و بستگانشان را ملاقات کنند. بنابراین، ممکن است آنها به میل و تصمیم خود درحال حاضر در خانه خود نباشند». از این‌که تا هم‌اکنون برای علی اکبر صالحی در ذهن و خیال‌ام شخصیتی و منزلت و شرافتی قایل بودم، سخت نادم‌ام و استغفار می‌کنم! از این‌که در خیال‌ام سر مویی برای او احترام قایل بودم و او را دولتمردی صالح و سالم می‌دانستم شرمسارم و واژه پیدا نمی‌کنم برای توصیف و انعکاس این مایه از بی‌شرمی‌، رذالت و شناعت. توقع‌ام این بود که او یا سکوت می‌کرد یا از پاسخ طفره می‌رفت نه این‌که این اندازه وقاحت و بی‌شرمی در کار کند!
نفرین بر شما باد که تار و پود وجودتان با دروغ و نامردمی و ریا آمیخته است. خدای از تقصیر من درگذرد که زبان‌ام را آلوده‌ی تلخی لعنت بر شمایان می‌کنم! حیف بر علی اکبر صالحی که ناگهان چنین در چشمان من شکست و خرد و خوار و خفیف شد (این‌جا را بخوانید تا بفهمید چرا می‌‌گویم حیف). امروز گویی روز دیده گشودن بود برای من. وصف این لحظه را همین بیت مثنوی مولوی آورده است:
صالح و طالح به صورت مشتبه
دیده بگشا بو که گردی منتبه

ایمان و تقوا از این‌که نام‌شان کنار شما بی‌شرمانِ دین به دنیا فروخته بیاید بر خود می‌لرزند. ننگ بر شما که خدا را هم با لوث دروغ‌های متعفن خود آلوده‌اید! حیف بر من که هنوز مؤمنانه باور داشتم که می‌توانید به انسانیت خود باز گردید و اندکی از کرامت انسانی‌تان را در میانه‌ی این همه ظلمت زنده کنید! حیف بر من و حیف بر شما! حیف بر شما آقای علی اکبر صالحی! دولت دنیا به همین می‌ارزید؟ ارزش‌اش را داشت که نفرین برای خودتان بخرید و پیش وجدان و آگاهی ملتی شرمسار شوید؟
 1. هوالحق
  سلام
  تازه به سادگی خود پی بردید. خیلی وقته که سبزید و ساده لوح.
  یاحق
  ———————-
  آقای پریژه،
  این همه مدت که شما به نام حق آغاز کردید و به نام حق به پایان بردید و هر چه ناسزا به دهان‌تان رسیدید، دیده بر هم نهادیم و کریمانه از لغوتان اعراض کردیم. ولی دوست دارم بدانم شما که با آدرس آی‌پی اسراییلی (این آی‌پی: ۸۱.۲۱۸.۲۱۹.۱۲۲) برای بنده این‌جا کامنت می‌گذارید و در دفاع از ولایت فقیه سینه چاک می‌دهید، دقیقاً از کدام نوع ولاییان هستید؟
  د. م.

 2. ناشناس گفت:

  وزیر خارجه یکی از مقاماتی است که به شدت با بیت رهبری در ارتباط هست و تمامی سیاست ها را از آنجا می گیرد. در مورد این موضوع مهم هم حتما دستورالعملی بوده است که وزیر مربوطه اینگونه به این سوال پاسخ دهد.
  البته اگر از این بگذریم که آیا وزیر آدم خوبی هست یا بد که اینگونه دروغ می گوید یا مجبور به دروغ گویی می شود باید به این موضوع توجه کرد که بیت رهبری بازی خطرناکی را با موسوی و کروبی آغاز کرده است. این هماهنگی بین وزیر و کیهان و دادستان و … در بیان یکجوره موضوع خود نشان از هماهنگی پشت پرده و خطرناکی اوضاع دارد.

 3. حامد گفت:

  آقا یورونیوز مطلب رو برداشته از سایتش؟ لینک باز نمیشه انگار
  —————–
  بله.من هم الان دارم می‌بینم که برش داشتند ولی در یوتیوب هم هست:
  http://www.youtube.com/watch?v=2fu7_E_yqVM

 4. سائنا گفت:

  زومبی های ولایت بهترین توصیفی است که می توانم برای علی اکبرهای صالحی و امثاله به کار ببرم. زومبی هایی که روزی، شاید، همچون انسانی با خون پاک می زیسته اند اما به محدوده خون آلودگان و خونخواران که رسیده اند هویت خویش باخته اند و به رنگ جماعت خونریز درآمده اند. جماعتی زشت کردار و تلخ گفتار و سیاه آلود. گرچه نور راستی و سپیدی اندیشه های بلند مردان و زنان سبز وطن، در نهایت بر همه این آلودگی ها چیره خواهد شد.

 5. khatesabz گفت:

  این چه وضعیه؟ مهاجرانی میاد نظرشو میگه- یک سری از نوچه های نیک آهنگ (خود نویسی ها) هم در بالاترین لجن مالش می کنند- با فحاشی و نه نقد سالم! در این میون همه در سکوت مصلحتی!!؟؟ خوب حداقل جواب حرفهای ایشون رو می شه با یک نقد منصفانه داد. قسمتی از حرفاش همونیه که مشارکت یک ماه پیش گفت. از جوانمردی بدوره این سکوت مصلحتی!!! ای کاش همچون شمایی نقد منصفانه ای بر مطالب اخیر ایشون می نوشتین.
  ————————
  عجله نکنید. لابد خود آقای مهاجرانی جوابی دارند. نیک‌آهنگ را من مدت‌هاست جدی نمی‌گیرم. بهتر است بیش از اندازه بزرگ‌اش نکنیم.
  د. م.

|