۱۰

این بغض بی‌قرار

امشب هوای گریستنی داشتم دراز. بوی خاک، بوی دیار و بغض‌های مهجور در گلو مانده‌ای که تنها بر مزار عزیزان می‌شکست، اینجا حسرت شده است برایم. نه پای ماندن دارم و نه شوق رفتن اما. نمی‌دانم از چه باید بگویم تا حق این بغض‌های نشکسته ادا شود. تنها می‌دانم که یکی در دلم سخت دارد برای وطن و برای من می‌گرید. خودم و دیارم. خویشتن‌ام و روزگارم. هستی‌ام و پدرم. وجودم و مادرم. فرهنگ‌ام و تمام آرزوهای‌ام. عشق‌ام و امیدم . . . باد می‌آید! و . . . پیمانه را گم کرده‌ام!

 1. بوف کور گفت:

  زندگی معنای مجهولی است که ناخواسته وبی اختیاری وارد ان میشوی وبی انتخاب واختیاری باان وداع میگوئی بی انکه خطی ازاین؛سرناخوانده؛: را تغییری دهی .واقعا چه بی احسای وبی وفاست این معنای مجهول .دردهایش را به دوش می کشی باخفت ها وذلت هایش سرمیکنی بی انکه روزنه ای ازمعنای خود رابرتوجلوه دهد.درعوض مرگحداقل شهامت ان دارد که پوزخندی به ان مجهول زند.لحظه مابین هستی ونیستی لحظه ورود به مرگ چه باشکوه میتواند باشد. لحظه ای که پوزخند مرک نمایان میشود چه حالی است وتو هرانچه بوده : دردها خوشی ها ولذائذی که چون خود افریدکارش(زندگی) مجهول وانی است را ت می کنی وبراین پوزخند سجده می کنی

 2. آن گفت:

  انسان درد کشیدن و درد کشیدن و صیقل شدن …

 3. Mc'Be گفت:

  سلام. این خیلی خوبه که شما همون روش قدیم‌تون رو در مورد آهنگ زمینه ادامه می‌دید، اما اگر همون پیشنهاد اول من رو قبول می‌کردید خیلی بهتر بود. حالا هم اگر می‌خواهید آهنگی روی صفحه‌تون بزارید، باید تو همون div که با آی‌دی mainflash توی قالب وبلاگ‌تون هست کدگزاری کنید. چون الان دو تا آهنگ با هم روی صفحه ظاهر می‌شه. ببخشید که اینجا توضیح دادم. موفق باشید. (اکبربوشهری)

 4. DayDaD گفت:

  بغض ما رو هم بغرنج کردی!

 5. vahid گفت:

  کم گوی شده ای این اواخر! (کم نویس البته!)

 6. Toranj گفت:

  زندگی اگر بی بغض بماند ماندنش بی معناست

 7. m گفت:

  تا روی زردی ات بیاد نیارند منویس ! لااقل حالا نه !!

 8. alireza گفت:

  khorshid az oan gholeye por barf, aghoosh konad baz hame mehr hame
  naz ….booye baran(jesaratan)ke yad avari kardam
  khoondam khaste boodam halgheye ashk bar cheshmanam jam shod ama agar khane boodam gerye mikardam.
  mikham ta hadi ke mitoonam behet deldari belam.
  garm tarin salame mara bepazir
  bye.

 9. syd گفت:

  هی داریوش جان.
  (الان دارم جون می کنم تا تایپ کنم. چون جای حرف ها رو بلد نیستم ) به هر حال امید دارم که خوش دل باشی هر چند که فکر می کنم به سختی بشه در اوون ولایت خوش دل بود. (شاید هم تجربه من این جوری بود.)
  بهر حالت, هنوز تا دق نکردم با این تایپ, برایت آرزوهای خوب دارم.
  شاد شاد شاد باشی.

 10. iman .hamid گفت:

  نوشته ای که در این انبوه هیچ نامه ها تکانم داد

|