۵

موکب همایونی!

مجاورت با کاخ ملکه این چیزها را هم دارد! داشتم از چراغ قرمز خیابان روبروی اداره رد می‌شدم. ناگهان چند موتورسوار پلیس همه‌ی ماشین‌ها و عابران پیاده از هر طرف را در حالی که چراغ هم سبز بود متوقف کردند. دو سه ثانیه بعد چشم‌مان به موکب شهریاری ملکه‌ی بریتانیای کبیر و دوک ادینبورا روشن شد! ملکه‌ی خوش پوش سال‌خورده در کنار همسر (غالباً پرت‌اش!) از قصر همایونی خروج کرده بودند. پیش می‌آید دیگر. ولی برای اولین بار بود ملکه را از فاصله‌ی یکی دو متری می‌دیدم. هیجان خاصی ندارد، ولی فقط جالب است دیگر. جالب‌تر این‌که ملکه‌ی یک مملکت اسکورتی به این کوچکی دارد. دو سه موتور سوار و دو تا ماشین اسکورت. همین و بس.

 1. وليعهد گفت:

  قبله ی عالم به سلامت
  ما خودمان موکب همایونی قبله ی عالم خودمان را به چشم دیده ایم. آن هم رو در رو. یکبار هم خودمان کنار قبله ی عالم در موکب همایونی نشسته بودیم و برای مردم ابراز احساسات می کردیم. جبروت قبله ی عالم در موکب همایونی باعث هیجانات رعیت می شود. طوری که از خود غافل می شوند و می روند زیر ماشین.
  برای همین از قبله ی عالم درخواست داریم از بارگاه ملکوتی خارج نشوند، و همینجا در اندرونی پیش ما بمانند. سلطان بانو هم همین نظر را داشتند.
  ولیعهد دلتنگ

 2. سوشیانت گفت:

  مثل همین کشور گل و بلبل خودمان.
  اسکورت وزیری که هر روز می بینمش:
  ۱- گاردموتور سوار: ۶تا
  ۲- گارد ماشین سوار!: ۵تا

 3. رضوان گفت:

  سلام
  من در قسمت عکس های گوگل دنبال عکس آقای شاملو می گشتم عکسی آمد از آقایان خاتمی و احمدی نژاد که گویا یکی از این دو مطلبی درباره ی شاملو گفته بودند . زیر عکس نوشته بود : شاملو ضدیت با …کنجکاو شدم بدانم چیست اما نه سایت باز شد نه عکس. آدرس مربوط به سایت شما بود اما من هر چه در آرشیوتان گشتم ( آن جا نوشته بود مرداد ۸۴)چیزی پیدا نکردم . شما می توانید کمکم کنید ؟
  شاد باشید و پاینده … .
  ***
  گمان نمی‌کنم در ملکوت عکسی از شاملو گذاشته باشم،‌ اما این‌جا را ببیند دو لینک در اشاره به شاملو هست:
  http://linkdooni.malakut.org/archives/2005_July.html

 4. گرامی!آیا بلر یا وزیر دفاع هم این گونه اند؟من هم آقای طبسی را هر شب از یک متری می بینم….
  ***
  و الله چه عرض کنم! البته که آقای طبسی را خیلی جاها می‌شود دید! بنده که شرح فصوص ننوشته‌ام برادر! شما چرا دلخور می‌شوید؟ مگر باید برای هر یادداشت مربوط یا نامربوطی «نقد و نظر» نوشت؟ به چشم! اگر شما گله‌مند می‌شوید، ما هر کسی را از این به بعد دیدیم چیزی نمی‌نویسیم! راضی می‌شوید؟!

 5. آقا مجید گفت:

  جای جناب مازاریان بودم هر شب کفاره می دادم!!

|