۵

طربستان در فرایند تکامل

حتماً دقت کرده‌اید که این ستون سمت راست وبلاگ، عضو تازه‌ای پیدا کرده است. طربستان قبلی آرام آرام می‌رود زیر پوست این طربستان تازه. فرق بزرگ این طربستان تازه با طربخانه‌ی قبلی این است که در مدل قبلی نمی‌شد قطعات را عقب و جلو برد. نمی‌شد قطعات را پشت سر هم گوش داد. نمی‌شد قطعات را به طور تصادفی گوش داد. ولی سیستم تازه امکان همه‌ی این‌ها را به آدم می‌دهد. قطعات موجود در این سیستم ِتازه با قطعات فلش قبلی تفاوت دارند. قطعاتی اضافه شده و قطعاتی هم در آن نیست. به تدریج که اصل آن قبلی‌ها را پیدا کنم به فهرست اضافه خواهد شد. عجالتاً لذت ببرید و همان‌ها را با کیفیت بهتری بشنوید. ان شاء الله آن سیستم قبلی را روزی منسوخ می‌کنیم. ولی فعلاً پا برجاست. اگر با اینترنت با سرعت پایین این‌جا را می‌بینید و به این موسیقی‌ها گوش می‌دهید، یادداشت بگذارید و بگویید سرعت بالا آمدن قطعات چقدر فرق کرده است (کیفیت‌اش البته بهتر است). این هیبت و هیأت ظاهری‌ سیستم پخش هم البته تغییر خواهد کرد (به لطف امیر).  طبیعی است با اینترنتی که سرعت‌اش پایین باشد، پخش ممکن است در جایی متوقف شود (اگر قبلاً تمام فایل استریم نشده باشد). اگر مثلاً از اینترنت وایرلس استفاده می‌کنید و ارتباط‌تان قطع و وصل می‌شود هم ممکن است وسط یک فایل تا نیمه‌های‌اش پخش شود. خلاصه این‌که اینترنت ایده‌آل برای این طربستان، اینترنت دایم وصل است یا اینترنت پر سرعت.

پ. ن. تغییر کرد دیگر!

پ. ن. ۲ شما هم اگر قطعاتی را گوش می‌دهید و می‌بیند قطعات ناقص هستند یا ایرادی دارند، حتماً یادداشتی این‌جا بگذارید تا اصلاح‌اش کنم. و در ضمن، با کمال شرمندگی، این‌ها را نمی‌شود دانلود کرد؛ از کدها و سیستم‌اش هم نمی‌توانید برای وبلاگِ خودتان استفاده کنید. با نهایت اعتذار، این‌ها را می‌خواهید گوش بدهید، مهمان ما هستید!

 1. میرزا گفت:

  دستتان درد نکند. عالی شده است.

 2. گاوخونی گفت:

  خیلی مبارک است. هیبتی دارد این تازه. ان‌‌شالله به شادی گوش کنید/کنیم 🙂

 3. she گفت:

  سلام
  خیلی ممنون عالیه.
  با اینترنت بی سیم هم مشکلی نیست.
  سایت شما مورد استفاده هر روز منه. خسته نباشید.

 4. someguy گفت:

  اخوی! برای بالا بردن ترافیک کارهای دیگری هم میشود کرد. البته تعدادی از اینها را میدانم کاپی رایت ندارند. بقیه چی؟ قشنگتر اینکه موسیقی مردم را استفاده میکنید «و در ضمن، با کمال شرمندگی، این‌ها را نمی‌شود دانلود کرد؛ از کدها و سیستم‌اش هم نمی‌توانید برای وبلاگِ خودتان استفاده کنید. با نهایت اعتذار، این‌ها را می‌خواهید گوش بدهید، مهمان ما هستید»
  قبل از اینکه اصلاحات را تعریف کنید میشود دزدی را تعریف کنید؟ شاید هم من اشتباه میکنم. توضیح بدهید. توضیح نه از این توجیههای «در ایران اینترنت کند است و …»
  ***
  اخوی! کاش اسم می‌داشتید و رسم و می‌شد شناخت‌ شما را!
  اما برای بالا بردن ترافیک هیچ نیازی به این کاری که می‌بینید نیست. مثل این است که شما فضای وب را نمی‌شناسید. این وبلاگ را هم هرگز ندیده‌اید. این طربستان همیشه در ملکوت بوده است. چیز تازه‌ای هم نیست. اما این‌که نمی‌شود دانلودش کنید، دقیقاً به خاطر همین کپی‌رایت ماجراست. و گرنه تمام آلبوم را می‌شد جایی آپلود کرد و تحویل مردم داد. ترافیک‌اش هم این‌جوری بهتر می‌شد بالا برود. این‌که نوشته‌ام در ایران اینترنت کند است، برای توجیه چیزی نیست. یک بار دیگر این بند را بخوانید. پرسش است، نه توضیح یا توجیه. دزدی؟ این همه مدت این قطعات گوشه‌ی ملکوت بودند و دزدی نبودند، حالا دزدی شدند؟! چرا؟ از این طربستان استفاده‌ی تجاری می‌شود؟ من با این‌ها خرید و فروش راه می‌اندازم؟ جایی در ملکوت تبلیغاتی می‌شود و از راه آن پولی به جیب من می‌رود و پولی از جیب هنرمند ربوده می‌شود؟ مانع از این می‌شوم که کسی اصل آثار را برود بخرد؟ کسی با شنیدن این‌ها در این وبلاگ از خریدن اصل کار در ایران یا هر جای دیگر بی‌نیاز می‌شود؟ بعید می‌دانم. به جای برچسب زدن به مردم، یک بار دیگر همین پرسش‌ها را از خودتان بکنید و ببینید، آخر ماجرا حرف‌تان چی‌ست و خطاب به چه کسی است. اسم‌تان را هم بنویسید بد نیست! آن بخش «موسیقیِ مردم» را هم من نفهیدم یعنی چه؟ «مردم» اسم هنرمند تازه‌ای است؟ مردم گروهی است که هر کسی جزوِ آن به شمار می‌آید الا منِ یک لا قبا؟ کاش منظورتان از «مردم»‌ و «موسیقی مردم» روشن بود (آن هم نزد شما که خواهان روشنی و توضیح هستید).

 5. محبوبه گفت:

  دستتان درد نکند! بسیار عالی است و طرب انگیز..
  به نظر من اصلاً با قوانین کپی رایت منافاتی ندارد.
  من خودم آهنگی را اینجا شنیده ام، بعد کلی هیجان، برای استفاده دائمی و بهره گیری از کیفیت بلاتر، اصل آن را تهیه کرده ام.
  به نظرم، این کار شما در شناسایی آثار هنرمند بسیار مفیدتر از قوانین کپی رایت است! ضمناً قوانین کپی رایت و انتشار در اینترنت چندان نهادینه نیست.

|