۷

بهاران؟ خجسته باد؟

امروز سالگرد ۲۵ سال انقلاب ایران است. این موسیقی را بشنوید (بهاران خجسته باد) و آن روزهای نخست را به یاد بیاورید. ببینید در آن روزها چه حالی داشتید؟ چه احساسی نسبت به ایران، انقلاب، شاه، و تحولات ایران داشتید؟ چه آرزویی برای ایران داشتید؟ اصلاً آرمانِ شما چه بود؟ امروز آرمان‌تان چیست؟ امروز چه می‌خواهید؟ آیا هنوز هم ایرانی هستیم؟ به آنان که با قلم قوانین دهر را . . . هنوز آیا قلم را همان قدرت هست یا نه؟ قلم دیگر چه کاری می‌تواند بکند؟ به چشمِ جهانیان ما امروز چه هستیم و چه جایگاهی داریم؟ اصلاً جهانیان برای ما مهم هستند؟

 1. Toranj گفت:

  بودی ؟ حس کردی؟

 2. جواد_ق گفت:

  سلام.
  کاش این بغض اگر ترکیدنی بود زودتر می ترکید .
  داریوش عزیز!
  ممنونم که ابتکاری چنین دلچسب را ارزانی ما کردی .
  یاد خیانت می تراشد روان آدم را. آن شورهای محسور کننده به زیر خاک
  خفته اند .خاک زمین و خاک فراموشی . آن نفسهای گرم آن امیدهای حیات بخش کجایند امروز؟
  چه خیانتی شد به آنان که سفره را گستردندبرای طفیلیانی که پوست از استخوان بردا رند.
  از دوستان می خواهم در gooya news به تاریخ پنجشنبه ۱۶ بهمن مراجعه کنند مطلبی به قلم عباس سماکار آمده که یادی است از این ترانه .
  مختصرش این است که بر خلاف مشهور که شعر این “خاطره ” را از کرامت دانشیان می دانند شعر این ترانه از او نیست. دانشیان آهنگینش کرده آنهم در زندان. شعرش از سرهنگ بهزادی است .
  من از توده ام اما توده ای نیستم .اگر یادی شد از آنها به مناسبت خاصی است که موضوع سخن است .جهت پاسداشت حقی است که برگردن ما دارند. برای سرزمینی زتدان رفتند و آزار دیدند که از آن ماست.
  یاد همه آنها را که کوشیدند گوشه ای از دل مام میهنمان را که به چله نشینی خوکرده شاد کنند با تمام وجودم گرامی می دارم .بدانند که تلاششان را ارج می نهیم .اگر به زعم عده ای به روشنای فردا نرساندمان اما از تاریکی درمان آورد.تاریخ برای کسی که اهل نسیان نیست درسها دارد .
  بادرود.

 3. z8un گفت:

  چقدر این سرود رو دوست دارم!!
  ای کاش واقعا بهار میومد!

 4. نکته گو گفت:

  سلام… تغییر، حتمی، اجتناب ناپذیر و غیر قابل برگشت است. طبیعتِ جهان و انسان بر تغییر استوار است.احوال، احساسات، خواسته ها،آرزوها و آرمانها تغییر می کنند و گریزی نیست. مخصوصاً در این دوران که همه چیزهای محکم و استوار، انگار دود می شود و به هوا می رود.

 5. bineshmoaaser گفت:

  سلام
  نه اون موقع می دونستیم چی می خوایم ونه الان.فقط می دونیم چی نمی خوایم.
  شادزی و سربلند.

 6. سايه گفت:

  این حرفهارو نزن جوون بهت می خندن!
  خیلی دوست دارم بدونم تو یکی برای ما چه کردی که حالا از انقلاب هم طلبکار شدی!؟

 7. سايه گفت:

  این حرفهارو نزن جوون بهت می خندن!
  خیلی دوست دارم بدونم تو یکی برای انقلاب مردم ایران چه کردی که حالا از انقلاب هم طلبکار شدی!؟

|