October 8, 2007

« من يکی مجنون ديگر . . . | صفحه‌ی اصلی | مغالطه »

خشونت پليس در انگليس!

آخر چرا دروغ می‌گويید؟ چرا؟ توی روز روشن آن هم! جوری حرف می‌زنيد که اگر کسی هرگز توی تظاهرات ضد جنگ لندن نبوده باشد فکر می‌کند پليس ضد شورش ريخته است مردم را نفله کرده است. پدر آمرزيده‌ها! آقای فلاح!‌ خبرنگار شبکه‌ی جام جم! تو اسمِ خودت را می‌گذاری مسلمان؟ لابد روزه هم بوده‌ای امروز! مرد حسابی! کجای اين تظاهرات «با خشونت پليس به پايان رسيد»؟ کدام ابلهی به تو گفته بود برای موجه کردن خودتان دروغ بگوييد آن هم به اين بزرگی؟ ما فکر می‌کرديم مسلمان آن هم وقتی احتمالاً روزه‌دار است دروغ نمی‌گويد! نکند بهتان زدن و واژگونه جلوه دادن واقعيت وقتی درباره‌ی غير مسلمان‌ها باشد، خوب است؟ پيغمبر اسلام همين جوری به شما اخلاق آموخته بود؟

ما که اين‌جا می‌دانيم شما دروغ می‌گوييد آن هم شاخ‌دار!‌ آن بی‌نوايی که در ايران است و پای‌اش هم به لندن نرسيده است و هيچ تظاهرات ضد جنگی را در لندن نديده است و هرگز به چشم نديده است پليس لندن چقدر متمدن رفتار می‌کند (در مقايسه با بعضی از پليس‌ها!)،‌ لابد فکر می‌کند اين‌ها موجوداتی هستند وحشی. و حتماً «هيچ» تظاهراتی در ايران (اصلاً کسی جرأت دارد در ايران تظاهرات کند؟ چرا؟ مگر جايی عيبی و ايرادی هست؟)، مطلقاً «با خشونت پليس به پايان نمی‌رسد»؛ دليل‌اش هم احتمالاً اين است که تظاهرات به خاطر خشونت پليس معمولاً اصلاً آغاز نمی‌شود! آقای فلاح!‌ اگر مسلمان بوده باشی و روزه گرفته باشی اين روز را، و اگر محقق نباشی و «مقلد» باشی، به فتوای مرجع تقليدت روزه‌ی امروزت را باطل کردی آقاجان! می‌دانم اين حرف‌ها بيشتر خنده‌دار و مضحک به نظر می‌رسد. معلوم است ديگر. تنها چيزی که در وطن اسلامی ما اين روزها مهم نيست، روح دين‌داری و مغز اسلام است. اين روزها آن‌چه مهم است پوست است و قشر دين. آخر مرد حسابی! اگر همين جمله‌ی دروغ را نمی‌گفتی، از گزارش‌ات چيزی کم می‌شد؟ چرا همه‌ی گزارش‌های‌تان وقتی می‌تواند خوب باشد، آخرش تبديل می‌شود به تف سربالا؟

پ. ن. اگر نمی‌دانيد درباره‌ی چه حرف می‌زنم، همين الآن در اخبار شبکه‌ی جام جم، اين مزخرفات را گزارش‌گر جام جم درباره‌ی تظاهرات ضد جنگ در انگليس تحويل ملت داد.

پ. ن. ۲. شايد آقای فلاح اين را گفته که آبروی بعضی‌ها نرود. می‌گويند دست پيش می‌گيرند پس نيفتند: «سخنرانی احمدی‌نژاد در دانشگاه تهران در ميان تدابير شديد پليسی». راستی پليسی که گاز اشک‌آور پرتاب می‌کند خشن است يا پليسی که حتی اجازه‌ی حمل سلاح گرم ندارد؟

(394 کلمه)

مطالب مرتبط

در اهميت رسانه و آشوب‌های لندن

دفترِ زمانه

آخرِ خط دموکراسی يا آينده‌ی زمانه‌ی ما؟

زمانه‌ی توسعه و رنج توسعه‌نيافتگی در «زمانه»

در حکايت ماهی بزرگ و جوی خُرد - يا جویی که خُرد شد!

منظورِ زمانه!

و اما ويراستاری!

نظرها (9)

من متوجه نشدم چرا شما خبر ایشان را تکذیب فرمودید؟
آیا شما شخصا حضور داشتید ؟
یا از دوستانتان کسی آنجا بوده ؟
یا خبری خوانده اید ؟
یا از آنجا که تصور می کنید پلیس انگلیس متمدن است فکر نمی کنید چنین کرده باشد ؟
یا کلا اخبار آقای فلاح را جعلی می انگارید ؟
***
يکم اين‌که ايشان هنگام پخش تصوير داشت حرف می‌زد که هيچ نشانی از «خشونت» از آن نوعی که ما ايرانی‌ها می‌شناسيم در آن نبود. دوم اين‌که بله يکی از دوستان درست در همان محل حاضر بود. می‌توانيد اين‌جا را ملاحظه کنيد:
آقای ضرغامی! با اجازه من هم از لندن گزارش می‌دهم
سوم اين‌که بقيه‌ی پرسش‌های‌تان به انتفاء پرسش‌های اول منتفی است ديگر. لازم نيست کسی که پنج سال است اين‌جا زندگی می‌کند خبری بخواند تا بر مبنای‌اش قضاوت کند. فرق پليس اين کشور با پليس ايران از زمين تا آسمان است. من پليس اين‌جا را تطهير نمی‌کنم. دقت بفرماييد. من بر دروغ‌سازی و دروغ‌پردازی انگشت گذاشته بودم. پليس اين‌جا ممکن است هزار و يک کار خلاف اخلاق و قاعده انجام داده باشد. اما وقتی آن‌جا تجمع را با خشونت به هم نزده است، بايد گفته به هم زده است؟ تمام حرف من اين بود: چرا دروغ‌گويی؟! پس هيچ ربطی به «کلاً اخبار آقای فلاح هم ندارد». آقای فلاح اگر جايی خطا کند کسی روی تمام هستی‌اش خط نمی‌کشد. همان‌جا که اشتباه کرده بايد يقه‌اش را گرفت. و اين‌جا همان‌جاست که دروغ‌پردازی کرده.

گاهي كه خوب فكر ميكنم ميبينم ما كه ادعاي روشنفكري داريم اينگونه با مسائل و حقيقت برخورد ميكنم و كلاممان اينگونه است چه رسد به ديگران! تعجب ميكنم از طرز گفتارتان!
آقايان؟ شما حتماً‌ بحث و مجادلات امام رضا و مخالفان و يا ساير ائمه را خوانده ايد (يعني اميدوارم كه خوانده باشيد) ... ميدانيد؟ با تمام سوالات و توهينهايي كه به اسلام و امام شد ايشان هرگز كوچيكترين كلام دور از ادبي در دفاع از دين و ديانت بر زبانشان جاري نشد!ايشان امام بودند و حقيقي ترين مدافع دين.
امثال ما كه ادعاي‌ مسلماني و دفاع از دينمان گوش فلك!را به تنگ آورده ، كدام مان به قدر سر سوزني در رفتار و گفتارشان دقت ميكنيم و آنرا سرلوحه خودمان قرار ميدهيم؟
آقاي حسن؟ يك سوال دارم!كجاي نوشته هاي اين وبلاگ اسلام را زير سوال برده؟ راستش من كه مدتهاست اينجا را ميخوانم و چند وقتي هم هست وقت دوستان را با صحبتهايم ميگيرم تا كنون چنين چيزي نديدم...حتماً‌ دركتان از من كمترين بالاتر است! بگوئيد تا بدانم.

چرا دعوا؟
من به خاطر این به این وبلاگ سر میزنم که حالمیکنم هر طرفی اشتباه باشه می گه و براش فرقی نداره . شما هم اگه مطالب قبلی رو می خوندی اینطوری نمی آشوبیدی برادر من .
خودت دیدی نجف زاده گفت تو دانشگاه اکثریت با طرفدارهای احمدی نژاد بود . من خودم اونجا بودم و تو جمع طرفداره. واقعن اینطوری نبود هرچند اکثر کسایی که تو جمع مخالفین بودن برای تماشا اومده بودن . من هم اگه برای تماشا رفته بودم می رفتم تو جمع مخالفین چون جذابیت های بیشتری داشت . در مورد خشونت پلیس هم : من چند وقته می خوام گواهینامه موتور بگیرم اما به خاطز یرخورد بدی که با من سر گواهینامه ماشین داشتن حاضر نیستم برم دنبالش. تو خود حدیث مفصل بخون عزیز . آخه وقتی رفتارشون موقع ارائه خدمات اینطوریه ...
در ضمن خیلی از کارهای مأمورها خود سانه هست و نباید به حساب حکومت گذاشت.

به نام خدا
من كجا دادم درآمده سوگلي؟
لطفا اين دو را كه در پاسخ هاي پيشينتان به كار برده ايد براي من معني و تفسير كنيد.ظاهرااهل پرده دري و فحاشي هم هستي !
1-"هويت نامشروع‌تان"
1-"انگار به ناموس‌تان اهانت شده؟"
***
آن هويت نامشروع را پس می‌گيرم. خطايی رخ داده. مقصودم شما نبوديد. اصلاح‌اش می‌کنم. اما معنی بعدی کاملاً روشن است. از خودتان بپرسيد! (به همان کلمه‌ی «سوگلی» هم اگر عنايت داشته باشيد، به بهترين وجهی گويای ادبيات و زبان چاله‌ميدانی حضرت‌عالی است!).

به نام خدا
آخه آدم عاقل!!!
کار يک خبرنگار چه ربطي به حکومت داره؟
نگفتم بدون فکر مي نويسي!
تو اگر فيلسوف هم باشي ها تجربه ات کمه .زود هم برمي آشوبي .
يا حق
***
شما مثل اين‌که هيچ نوشته‌ای را دقيق نمی‌خوانيد. خطاب اين نوشته به همان خبرنگار و دستگاه متبوع‌اش بود - همان‌جايی که حضرت‌عالی خادم آن هستيد - در نتيجه اگر ربطی بيان آن دستگاه و آن حکومت و آن خبرنگار باشد، فبها. اگر هم نباشد، خللی به نقد وارد نشده است. شما چرا دادتان در می‌آيد انگار به ناموس‌تان اهانت شده؟ خيلی با مزه هستيد ها. می‌دانستيد؟ هميشه هم به هر که متفاوت يا مخالف با شما فکر می‌کند، می‌گوييد زود بر می‌آشوبيد و آه و ناله می‌‌کنيد و هکذا!

برادر من! کی می‌خواهی بزرگ شوی؟ «تا جنينی کار خون آشامی است»!

به نام خدا
خوب شد تو يکي از ايران رفتي لندن که استعمار پير فرتوت بي کس نمومنه و دست کم يک مدافع داشته باشه!
روزانه رسانه هاي غربي با ميليون ها کلمه راست و دروغ و آسمان ريسمان بافتن ،افکار عمومي و اذهان مردم سراسر جهان به ويژه غربي عا را بمباران مي کنند و به دلخواه سياست هاي مکر و فريب برخي دولت هاي غربي فرم مي دن صدات در نمياد اما از اين موضوع آه و ضجه مي کني و اسلام و مسلمان رو زير سوال مي بري.
خداانصاف بده!
بيش تر مطالعه کن و کم تر ناله.
ياحق

***
خدا با شما هم انصاف بدهد! خيلی جالب است که نوع نوشته‌هايی که باعث واکنش حضرت‌عالی می‌شود هر آن چيزی است که در آن اندکی اعتراض يا انتقاد به حکومت‌گران باشد! شما بنده‌ی خدايید يا بنده‌ی حکومت؟

نوشته‌ايد که: «روزانه رسانه هاي غربي با ميليون ها کلمه راست و دروغ و آسمان ريسمان بافتن ،افکار عمومي و اذهان مردم سراسر جهان به ويژه غربي عا را بمباران مي کنند و به دلخواه سياست هاي مکر و فريب برخي دولت هاي غربي فرم مي دن صدات در نمياد اما از اين موضوع آه و ضجه مي کني و اسلام و مسلمان رو زير سوال مي بري.» خوب است اگر واقعاً اهل انصاف و اسلام هستيد، يک بار ديگر صفحات همين وبلاگ را مطالعه بفرماييد، علی‌الخصوص نوشته‌های همين يک ماه اخير را تا مسجل شود که هر جا «مکر و فريب برخی دولت‌های غربی» وجود داشته است، جانب عقل و انصاف را فرونگذاشته‌ام. اين شما هستيد که هويت‌تان را می‌خواهيد در پرتو ناموجه بودن و غير عقلانی و غير اخلاقی بودن ديگران معنا کنيد!

شما به اين می‌گوييد بی‌کس ماندن استعمار؟ من به اين می‌گويم غريب ماندن و مظلوم ماندن اخلاق و تقوا و اسلام. شما سوراخ دعا را گم کرده‌ايد برادر من!


They know what they do.
This is called falsification and these are its main steps (What happens in Islamic Republic of Iran now
).
1- Isolation of boundaries to stop the exchange of knowledge and information
with other nations

2- Brain wash and
stupidities and giving false information to people

3- Repeat of the false news to establish them as facts and truths in peoples' mind
.
4- Running and governing the country based on the falsified facts.

اسلام به ذات خود ندارد عیبی ،
هر عیب که هست از مسلمانی ماست.

هرگز به اخباري كه اين مسلمان نماها! كه از اسلام فقط نام مسلماني رو يدك ميكشند اعتماد نداشته و ندارم!
به قول شما! كسي نيست فرياد بزنه مگه مجبوريد به ناف هر خبر، دروغي ببنديد!
بيچاره اسلام كه امثال اينها مدافعان آنند!!! ايناني كه حتي روزي را بدون دروغ نميتوانيد به شب برسانند! آقايان؟چگونه مسلماناني هستيد كه پيش پا افتاده ترين سفارشات دين را ناديده ميگيريد!

نظر بدهيد

(نظر شما پس از تأييد منتشر خواهد شد. نيازی به دوباره فرستادن نظر نيست.)

Free counter and web stats