May 16, 2006

« نقش تخيل عوام در کليشه‌های مؤمنانه | صفحه‌ی اصلی | واشکافی مصحف از ديد محمد ارکون »

اسباب‌کشی پر ماجرا

اگر خاطر نازک برخی از وبلاگ‌خوانان آزرده نمی‌شود، بگويم که امروز بالاخره در خانه‌ی جديد مستقر شديم! البته هنوز همه‌ی اسباب و اثاثيه همين‌جور اين ور و آن ور ولو است چون همين دو سه ساعت پيش همه چيز تمام شد. قرار بود دو هفته پيش اين‌جا باشيم که به دلايل عقلی و نقلی و عجايب و کرامات فوق بشری از فيض حضور در منزل تازه محروم مانديم! باری، همين نيم‌ساعت پيش به امر بانو در پی اين بودم که ببينم کدام شير آب دارد چکه می‌کند که وسوسه شدم لپ‌تاپ را بزنم به برق تا شارژ شود. هميشه از اين اتفاقات غير منتظره برای شما هم بيفتد! ناگهان چشم‌مان به جمال اينترنت وايرلس روشن شد! شرکت مخابرات خراب شده‌ی اين‌جا قرار بود هفته‌ی پيش تلفن را وصل کند و براد بند را هم امروز راه بيندازد. اما حضرات حواس پرت به جای تلفن ما، تلفن طبقه‌ی بالايی را وصل کرده بودند (يعنی تلفن آن‌ها را قطع کردند و شماره‌ی ما را به آن‌ها دادند!). بعد از کلی جنگ اعصاب با مخابرات و صاحب‌خانه،‌ مقرر کردند که دو هفته‌ی ديگر تلفن را وصل کنند. به هر حال ماجرا ظاهراً حل شده ولی اين اينترنت نيم‌شبی (بر وزن دعای نيم‌شبی!)، روشن‌مان کرد حسابی. کمی تا قسمتی هم خستگی حمل و نقل را از تن به در برد. باری عجالتاً تلفن نداريم و اينترنت هم به تصدق سر نمی‌دانم چه کسی به راه است! بس است ديگر. زياد پر چانگی نمی‌کنم. اميدوارم آن‌ کسی که داريم از اينترنت‌اش نصف شبی استفاده می‌کنيم، ما را حلال کند. اگر هم مال بی‌تی باشد که حق‌شان است؛ امروز بايد اينترنت‌مان را وصل می‌کردند! کارهای معوقه ای‌ميلی و اينترنتی را هم ان شاء الله پس از اتصال مناسب و به حق تدارک خواهم ديد. تا بعد!

(290 کلمه)

مطالب مرتبط

زمستان در مادريد

خود نابود کردگی فنی!

اخبار معوقه!

وضعيت قرمز تا اطلاع ثانوی

موکب همايونی!

روزنامه‌نگارانی با سواد!

نهنگ‌هايی که رادارشان خراب است!

نظرها (6)

جان و مال و ناموس کافر حربی حلال است آقا جان. البته هرچند نامی از ملعونه خبیثه (اینترنت) و تازه از نوع بی عفت اش (بدون سیم و حجاب احتمالا) نبرده شده اما شما بگذارید به حساب یکی از آن سه موارد. (ما و جان و ناموس). حربی بودن کافرش هم همین که تلفن بلاد مسلمین را بخاطر دشمنی که دارند قطع کرده اند و خدا میداند در این ایام بدون تلفنی چه زیانها که مترتب اسلام و مسلمین نشود... خوش باشید. منزل نو مبارک. یا حق

سلام داریوش عزیز,
منزل جدید مبارک باشه. خوب شد دیگه, به تیوب هم نزدیک شدین.
راستی شیزینی منزل جدید فراموش نشود.

اسباب كشي هاتون هم ملكوتييه اما تو ملكوت كسي رو به خاطر كار بدش مجازات نميكنن به ايميلت هم يه سر بزن

***

دوست «محفوظ» عزيز،

اسباب‌کشی همه‌ی آدم‌ها روی کره‌ زمين معمولی و بشری است. اگر شما يا بقيه دوست داريد فقط به خاطر اسم وبلاگ بنده بلافاصله همه چيز را به «ملکوت اعلا» گره بزنيد و همه چيز را آسمانی کنيد مشکل من نيست. دليل نمی‌شود چون اسم اين وبلاگ ملکوت است، صبح تا شد مشغول سير و سلوک و کشف و شهود عرفانی باشم.

در ضمن من هيچ ای‌میل خاصی دريافت نکرده‌ام از شما (البته کسی را هم مجازات نکرده‌ام). دوست داشتيد به آدرس dariushm روی gmail دات com ای‌ميل بزنيد. شايد ای‌ميل‌تان به دست من نرسيده است.

واقعن اين اسباب كشي شما ملكوتي هست اما ربط اسباب كشي به ملكوت هنوز كشف نشده حيف وقت باارزش شما نيست در ضمن به ايميلتون هم يه سر بزنيد
***

اسباب‌کشی به «ملکوت»ِ آسمان‌ها ربطی ندارد البته. فهم و کشف اين کار سختی نبود. اسباب‌کشی يا امر کاملاً زمينی است. مگر من با نام‌گذاری وبلاگ‌ام حق فرديت‌ام را از خود سلب کرده‌ام؟!

فضولی نباشه ها، ولی شما چقدر اسباب کشی می‌کنین! از موقعی که ما خواننده‌تون هستیم تا به حال دویست سیصد بار گمونم خونه عوض کردین. انگلیسی ها هم مستاجر جواب می‌کنن؟ :)

***
نه! ما اين‌قدرها هم اسباب‌کشی نکرديم مگر اين‌که شما از پيش از تأسيس اين وبلاگ خواننده‌ی ما بوده باشيد!‌ آدم خانه‌اش را عوض می‌کند برود خانه‌ی بهتر ديگر. برای ما هم پيش می‌آيد. صاحب‌خانه‌های ما هم معمولاً‌ همه دوست و آشنا بوده‌اند. :)

عزیز من .
حکم شرعی اینترنت وایرلس کمثله میوه ای است که شاخه ی درختش از دیوار باع بیرون زده باشد و طبق فتاوای شرعی خوردن آن میوه حلال است حتی بدون اذن صاحب باغ .
گفتم که امشب در خانه جدید با خیال راحت سر بالش نهی .
مبارک است و خوش قدم باشی عزیز .

نظر بدهيد

(نظر شما پس از تأييد منتشر خواهد شد. نيازی به دوباره فرستادن نظر نيست.)

Free counter and web stats