November 1, 2008

« باده‌های ناخورده | صفحه‌ی اصلی | در باب ريشخندگری »

دفترِ زمانه

صفحه‌ای در ملکوت بر پا کرده‌ام برای پوشش دادن مطالبی که در وبلاگ‌ها درباره‌ی ماجرای اخير زمانه نوشته می‌شود با عنوان «دفتر زمانه». سعی می‌کنم تمام مطالب موافق يا مخالف مهدی جامی را پوشش داده و منعکس کنم. نقطه‌ی عزيمت اصلی برای ايجاد این صفحه اين بوده است که هيأت مديره‌ی زمانه، چندان توضيحی به مخاطبان زمانه درباره‌ی تصميم‌اش نداده است و به معنایی رفتاری غیر دموکراتیک داشته است. هر رسانه‌ی جدی و مهمی، در تغيير و تحولاتِ عمده‌اش، به ويژه در تحولاتی از اين دست، برای رأی مخاطبان‌اش نيز وزن و اهميتی قايل است. می‌توان از طريق ايجاد صفحه‌ای از اين دست این نظرها را پوشش داد. این کار را نه در زمانه می‌شود انجام داد و نه کارمندان زمانه می‌توانند مستقيماً وارد این بحث شوند. ولی وبلاگ‌نویسانی که قرارداد حقوقی و تعهدی صريح دال بر عدم ورود به اين مسايل ندارند، (تو را به خدا ببينيد وبلاگ‌نويسان آن هم در کشورهای غربی باید به چه روزی بيفتند!) بدون شک می‌توانند ابراز نظر کنند. و هدف اصلی اين است که صدای کسانی که تا قبل از زمانه صدايی نداشتند به هیچ دليلی خاموش نشود. زمانه متعلق به همه‌ی کسانی است که زمانه را از آن خود می‌دانند نه متعلق به کسانی که با دادنِ پول خود را صاحب‌اش می‌شمارند. رسانه، اتومبيل شخصی کسی نیست. رسانه، جز اموال عمومی است. هر کسی جايی مطلبی می‌بيند مرتبط به اين موضوع، به ويژه در وبلاگ‌ها، ممنون می‌شوم لينک‌اش را ارسال کند يا ذيل همين مطلب بنويسد تا مطلب را اضافه کنم.
(251 کلمه)

مطالب مرتبط

در اهميت رسانه و آشوب‌های لندن

آخرِ خط دموکراسی يا آينده‌ی زمانه‌ی ما؟

زمانه‌ی توسعه و رنج توسعه‌نيافتگی در «زمانه»

در حکايت ماهی بزرگ و جوی خُرد - يا جویی که خُرد شد!

منظورِ زمانه!

و اما ويراستاری!

«صدای خشم» و رسانه‌های بی‌مسئوليت

نظرها (6)

يه سؤال غير علمی و غير عارفانه! چرا نظر پانته‌آ صاحب "غربتستان" و همکار پيشين راديو زمانه رو در "دفتر زمانه" منعکس نکرديد؟ من خواندم و ديدم که توهين و دشنامی در نظراتش نبود. مهمتر از همه برای من اينه که پانته‌آ از همکاران اوليه راديو بود.
http://pantea.wordpress.com/2008/11/01/724/
***********
این اتفاقاً از اولين مواردی بود که منتشر شد. دوباره به صفحه مراجعه کنيد. بایگانی رو ببينيد و نام نويسندگان.

http://zamaneh.malakut.org/pantea.html

حق با شماست. من به خصلتی که مد نظر شمااست، توجه نکرده بودم.

دوست عزیز
به دو مطلب برخوردم که یکی قدیمی تر از قضیه‌ی اخیر است، از داریوش مجلسی. و یکی مستقیماً به آن اشاره دارد، از نشریه اینترنتی ِ خواندنی‌ها. شاید به کارتان بیاید.
http://zamaneh.eu/majlessi.htm
http://www.khandaniha.eu/items.php?id=580&author=mh
****
سپاسگزارم. می‌شود اين‌ها را در لينکدونی اضافه کرد. اما از انتشارش در متن صفحه پرهيز دارم چون اين نوشته‌ها خصلت وبلاگی ندارند و از يک نويسنده‌ی وبلاگ‌نویس صادر نشده‌اند. اساس روشِ من پوشش دادن نگاه وبلاگ‌نويسان است.

ندیدم "هدهد رفت و ..." را اضافه کرده باشید!؟
*****
اضافه شده. جز اولين‌ها بوده. شما چرا این قدر مثل آدم‌های بدبين بدون بررسی کردن و شتابزده چيز می‌نويسيد؟
http://zamaneh.malakut.org/manib.html

Dariush jaan kaash vaqt oo forsaat dashti va hadde aqal titre in matalib raa ba Englisi ham mezashti ki in jamaate ghayre farsizaban ham belakhare befahman ki kasani ham hastan ki daran ba sheddat mokhalefat mekonan ba in taghyirate akhire zamaneh

ba sepas
*****
کاش وقتی بود. همین‌ها را هم دارم توی وقت اضافه انجام می‌دهم. آخر هفته تمام می‌شود و باز کار می‌ریزد سرم. بقیه‌ی بچه‌های وبلاگ‌نویس شاید بتوانند کمک کنند.

نظر بدهيد

(نظر شما پس از تأييد منتشر خواهد شد. نيازی به دوباره فرستادن نظر نيست.)

Free counter and web stats