October 29, 2008

« در فضيلت دقت و روشنی، سادگی و شفقت | صفحه‌ی اصلی | ای همه گُل‌های از سرما کبود! »

در حکايت ماهی بزرگ و جوی خُرد - يا جویی که خُرد شد!

مهدی ای‌میلی فرستاده است که ديگر به طور حرفه‌ای با زمانه نيست – يعنی استعفا کرده است «از مديريت زمانه معلق شده است». تنها چيزی که به ذهن‌ام رسيد اين بود که مهدی در زمانه‌ی تازه نمی‌گنجد ديگر. مهدی ميدانی بزرگ‌تر می‌طلبد و عرصه‌ای گسترده‌تر. ظاهراً زمانه برای او تنگ است. گويا بالفعل و به طور عينی اکنون زمانه بر تنِ مهدی آب رفته است؛ گويی زمانه را شُسته‌اند و زمانه آب رفته است. وردِ هميشگی‌ام را باز تکرار می‌کنم: «شايد که چون وابينی خير تو در اين باشد». حرف زياد است برای گفتن و نوشتن. اما آن زمانه – زمانه‌ای که «سيب» داشت – زمانه‌ای بود که با نام و فکر و نظريه‌پردازی مهدی جامی همراه بود. زمانه اگر خوب بود و اگر بد، زمانه‌ای بود که مهدی آفريده بود. آينده را نمی‌توان پيش‌بينی کرد، اما آن زمانه‌ای که می‌شد زمانه‌ی مطلوب و محبوب و آرمانی باشد، با وجود و حضور مهدی می‌توانست باشد. کس ديگری در قد و قامت فکری و عملی او نيست. من به همين مختصر ختم می‌کنم. خیلی حرف‌ها می‌شود گفت. باشد برای بعدترها.

پ. ن. به عنوان مدير حلقه‌ی ملکوت، آرزو می‌کنم اگر گرفتار کارهای بزرگتر نشود، مهدی به سيبستان‌اش بیشتر برسد!
(198 کلمه)

مطالب مرتبط

در اهميت رسانه و آشوب‌های لندن

دفترِ زمانه

آخرِ خط دموکراسی يا آينده‌ی زمانه‌ی ما؟

زمانه‌ی توسعه و رنج توسعه‌نيافتگی در «زمانه»

منظورِ زمانه!

و اما ويراستاری!

«صدای خشم» و رسانه‌های بی‌مسئوليت

نظرها (4)

من که با این تصمیم موافقم. در ضمن در مورد آن فردی که گفته به صاحبان زور و زر بفهمانید باید بگویم کدام صاحب قدرت؟؟؟؟ اینجا هلند است و دموکراسی برقرار است از توهمات خود بیرون بیایید لطفا!
******
اشاره به نکته‌ی خوبی کرديد. اتفاقا بايد فصل مفصلی درباره‌ی دموکراسی و رادیو زمانه و همين تحولات اخيرش نوشت. ممنون بابت يادآوری اين نکته‌ی ارزش‌مند!

سلام
فکر نمی کنید که کار دیگری هم می شود کرد؟ با توجه به این که حرف از تعلیق مدیریت جامی است و این که خود او هم از پی گیری حقوقی ماجرا دست برنخواهد داشت، آیا نمی شود به صاحبان زر وزور فهماند که این شیوه ی تصمیم گیری بر خلاف خواست خوانندگان (و ظاهراً نویسندگان و کارکنان) زمانه است؟
پذیرش این تصمیم و دعوت به «راهت ادامه دارد» و «راهش پر رهرو باد»، چاره‌ی کار نیست. فکری باید کرد. زمانه بی پدر شد! زمانه را به دست دایگان نسپرید!

امیدواریم افرادبا کفایتی روهرو ایشون بشند به نظر من این خبر رو به منتقدین بدید بسیار خوشحال میشند

نظر بدهيد

(نظر شما پس از تأييد منتشر خواهد شد. نيازی به دوباره فرستادن نظر نيست.)

Free counter and web stats