June 19, 2008

« سايه‌ی او گشتم و او برد به خورشيد مرا... | صفحه‌ی اصلی | نسخه‌ی بدل بعد از عمل »

احمدی‌نژاد: امام علی، حاکمی شکست‌خورده!

۱. «خيال نكنيد برپايي آرمان‌ها به سهولت قابل دسترسي است. اگر به اين سادگي بود حاكميت امام علي(ع) كه تجلي اسماء الهي است، موفق مي‌شد.»

۲. «بايد به امام علي (ع) تأسي كرد، خون دل خورد و فداكاري نمود. بدانيد هر جا پرچم حق‌طلبي واقعي برافراشته شده، همه شمشيرها عليه آن بلند بوده است.»

فکرش را بکنيد که اول بگويد حاکميت امام علی موفق نشده است، چون کار به همين سادگی‌ها نبوده. بعدش بگويد بايد به امام علی تأسی کرد. ما نفهميديم بالاخره تأسی به امام علی منجر به عدم موفقيت می‌شود و نهايت‌اش شکست آرمان‌هاست يا اين‌که خودِ امام علی يک کارهايی را می‌خواست بکند و نتوانست. حالا ما می‌خواهيم همان کارها را بکنيم و می‌شود! يعنی در زمان علی اگر می‌خواستی به او تأسی کنی، موفق نمی‌شدی ولی حالا اگر به او تأسی کنی - ببخشيد، اگر ما به او تأسی کنيم (نه شما) - حتماً موفق می‌شويم. شاهدش کو؟ اين‌جاست:

«مديريت امروز جهان در اختيار هيچكدام از سازمان‌هاي بين‌المللي نيست و مانند بازي دومينو فروپاشي نظام هاي جهاني آغاز شده است و بعيد نيست كه شاهد شورش‌هاي سنگين اجتماعي در جهان باشيم و اين همه در حالي است ادبياتي (!) كه از سوي جمهوري اسلامي ايران در مجامع جهاني مطرح مي‌شود، به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.»

واقعاً بيشتر از این درباره‌ی حرف‌های ايشان حرف زدن اتلاف وقت است. آدم وقتی در دو سه جمله پيشوای اول شيعيان را اين‌جوری با خاک يکسان می‌کند و رسماً حرف زدن بلد نیست، ديگر چه انتظاری در عرصه‌های ديگر می‌شود از او داشت؟

نقل از: «مي‌خواهند از مردمي كه به اين دولت رأي داده‌اند، انتقام بگيرند»
(270 کلمه)

مطالب مرتبط

بشرِ از ياد رفته يا بشرِ بر باد رفته؟

آن خطرِ ديگر

آبروی کی رفت؟

درد دل با احمدی‌نژاد

يک سياست‌مدار تراز اول

فرق سياست‌مدار و غير سياست‌مدار

از پاکستان تا ایران: سياست‌های دوگانه

نظرها (7)

آقای محمدپور، در این‌که آقای احمدی‌نژاد از این درها زیاد می‌فشاند، شکی نیست. ولی این‌که برای اثبات این موضوع متوسل به همان جمله‌ای که تیتر کرده‌اید شده‌اید, آیا نقض غرض نیست؟ من با حکم شما کاملاً موافقم. اما لااقل شکلِِ ارتباط بین فرض و حکم شما- با توجه به شناختی که از شما دارم- منطقی نیست. حالا اگر یک آدمِ ناموجه، گیریم بنا به حاشیه‌ی امنی که دارد، تقدس‌زدایی کرده، از شمایی که با برداشت متعصبانه مخالفید انتظار نیست که با این فرض به حکمی که مدنظر دارید بفرستید. حالا که آقای احمدی‌نژاد این حرف را زده - به درست یا غلطش کار ندارم- باید از او پرسید که آیا بقیه هم اجازه دارند در مواردی اینچنینی تحلیل خودشان را ارایه کنند یا نه؟

بی خیال بابا.یارو این قدر احمقه که اگه بخوای همه جمله هاشو بررسی کنی یه کتاب میشه!

دکتر چسبوندن به اسمش انداختنش وسط!

جالب اینه که خودشونو نماینده اسلام می دونن!

دو دسته ادمن یک دسته حرف میزنند اما نه با اطمینان
دسته دیگر حرف میزنند اما با چنان اطمینانی که دلت میخواهد همانجا خفه اش کنی!

واقعن بیشرمی این موجود نهایت ندارد

راستش اینکه احمد نزاد ادبیات سیاسی بلد نیست وبا این ادبیاتی که به کار میبرد کلا خود را مضحکه کرده اما نمیدونم در مورد این جمله شان چی بگم...راستش فکر کنم در مورد این حرفشون یه خورده زیادی مته به خشخاش گذاشتین

يه چيزی ميگفتن که دشمن دانا به از دوست نادان و اين حرفا... وقتی احمدی‌نژاد بخواد مراتب چاکريش رو به درگاه مقدسينش نشون بده بهتر از اين نميشه.

نظر بدهيد

(نظر شما پس از تأييد منتشر خواهد شد. نيازی به دوباره فرستادن نظر نيست.)

Free counter and web stats