May 1, 2008

« کلام ازلی: ترکيبی متناقض | صفحه‌ی اصلی | قرائت رحمانی يا جراحی انديشه؟ »

طربستان در فرايند تکامل

حتماً دقت کرده‌ايد که اين ستون سمت راست وبلاگ، عضو تازه‌ای پيدا کرده است. طربستان قبلی آرام آرام می‌رود زير پوست اين طربستان تازه. فرق بزرگ اين طربستان تازه با طربخانه‌ی قبلی اين است که در مدل قبلی نمی‌شد قطعات را عقب و جلو برد. نمی‌شد قطعات را پشت سر هم گوش داد. نمی‌شد قطعات را به طور تصادفی گوش داد. ولی سیستم تازه امکان همه‌ی اين‌ها را به آدم می‌دهد. قطعات موجود در اين سيستم ِتازه با قطعات فلش قبلی تفاوت دارند. قطعاتی اضافه شده و قطعاتی هم در آن نيست. به تدريج که اصل آن قبلی‌ها را پيدا کنم به فهرست اضافه خواهد شد. عجالتاً لذت ببريد و همان‌ها را با کيفيت بهتری بشنويد. ان شاء الله آن سيستم قبلی را روزی منسوخ می‌کنيم. ولی فعلاً پا برجاست. اگر با اينترنت با سرعت پايین اين‌جا را می‌بينيد و به اين موسيقی‌ها گوش می‌دهيد، يادداشت بگذاريد و بگويید سرعت بالا آمدن قطعات چقدر فرق کرده است (کيفيت‌اش البته بهتر است). اين هيبت و هيأت ظاهری‌ سیستم پخش هم البته تغيير خواهد کرد (به لطف امير).  طبيعی است با اينترنتی که سرعت‌اش پايين باشد، پخش ممکن است در جايی متوقف شود (اگر قبلاً تمام فايل استريم نشده باشد). اگر مثلاً از اينترنت وایرلس استفاده می‌کنيد و ارتباط‌تان قطع و وصل می‌شود هم ممکن است وسط يک فايل تا نيمه‌های‌اش پخش شود. خلاصه این‌که اينترنت ايده‌آل برای اين طربستان، اينترنت دايم وصل است يا اینترنت پر سرعت.

پ. ن. تغيير کرد ديگر!

پ. ن. ۲ شما هم اگر قطعاتی را گوش می‌دهيد و می‌بيند قطعات ناقص هستند يا ايرادی دارند، حتماً يادداشتی اين‌جا بگذاريد تا اصلاح‌اش کنم. و در ضمن، با کمال شرمندگی، اين‌ها را نمی‌شود دانلود کرد؛ از کدها و سيستم‌اش هم نمی‌توانيد برای وبلاگِ خودتان استفاده کنيد. با نهايت اعتذار، اين‌ها را می‌خواهيد گوش بدهيد، مهمان ما هستيد!
(300 کلمه)

مطالب مرتبط

قافله سالار

رستاخيز ققنوس

و اما شهرام ناظری

تا بيکران دور دست

تصحيح يک اشتباه

شجريان از دو نگاه

اميدهای ما به شجريان

نظرها (5)

دستتان درد نکند! بسیار عالی است و طرب انگیز..
به نظر من اصلاً با قوانین کپی رایت منافاتی ندارد.
من خودم آهنگی را اینجا شنیده ام، بعد کلی هیجان، برای استفاده دائمی و بهره گیری از کیفیت بلاتر، اصل آن را تهیه کرده ام.
به نظرم، این کار شما در شناسایی آثار هنرمند بسیار مفیدتر از قوانین کپی رایت است! ضمناً قوانین کپی رایت و انتشار در اینترنت چندان نهادینه نیست.

اخوی! برای بالا بردن ترافیک کارهای دیگری هم میشود کرد. البته تعدادی از اینها را میدانم کاپی رایت ندارند. بقیه چی؟ قشنگتر اینکه موسیقی مردم را استفاده میکنید «و در ضمن، با کمال شرمندگی، اين‌ها را نمی‌شود دانلود کرد؛ از کدها و سيستم‌اش هم نمی‌توانيد برای وبلاگِ خودتان استفاده کنيد. با نهايت اعتذار، اين‌ها را می‌خواهيد گوش بدهيد، مهمان ما هستيد»

قبل از اینکه اصلاحات را تعریف کنید میشود دزدی را تعریف کنید؟ شاید هم من اشتباه میکنم. توضیح بدهید. توضیح نه از این توجیههای «در ایران اینترنت کند است و ...»
***
اخوی! کاش اسم می‌داشتيد و رسم و می‌شد شناخت‌ شما را!

اما برای بالا بردن ترافيک هيچ نيازی به اين کاری که می‌بينيد نيست. مثل اين است که شما فضای وب را نمی‌شناسيد. اين وبلاگ را هم هرگز نديده‌ايد. اين طربستان هميشه در ملکوت بوده است. چيز تازه‌ای هم نيست. اما اين‌که نمی‌شود دانلودش کنيد، دقيقاً به خاطر همين کپی‌رايت ماجراست. و گرنه تمام آلبوم را می‌شد جايی آپلود کرد و تحويل مردم داد. ترافيک‌اش هم اين‌جوری بهتر می‌شد بالا برود. اين‌که نوشته‌ام در ايران اينترنت کند است، برای توجيه چيزی نيست. يک بار ديگر اين بند را بخوانيد. پرسش است، نه توضيح يا توجيه. دزدی؟ اين همه مدت اين قطعات گوشه‌ی ملکوت بودند و دزدی نبودند، حالا دزدی شدند؟! چرا؟ از اين طربستان استفاده‌ی تجاری می‌شود؟ من با اين‌ها خريد و فروش راه می‌اندازم؟ جايی در ملکوت تبليغاتی می‌شود و از راه آن پولی به جيب من می‌رود و پولی از جيب هنرمند ربوده می‌شود؟ مانع از اين می‌شوم که کسی اصل آثار را برود بخرد؟ کسی با شنيدن اين‌ها در این وبلاگ از خريدن اصل کار در ايران يا هر جای ديگر بی‌نياز می‌شود؟ بعيد می‌دانم. به جای برچسب زدن به مردم، يک بار ديگر همين پرسش‌ها را از خودتان بکنيد و ببينيد، آخر ماجرا حرف‌تان چی‌ست و خطاب به چه کسی است. اسم‌تان را هم بنويسيد بد نيست! آن بخش «موسيقیِ مردم» را هم من نفهيدم يعنی چه؟ «مردم» اسم هنرمند تازه‌ای است؟ مردم گروهی است که هر کسی جزوِ آن به شمار می‌آيد الا منِ يک لا قبا؟ کاش منظورتان از «مردم»‌ و «موسيقی مردم» روشن بود (آن هم نزد شما که خواهان روشنی و توضيح هستيد).

سلام
خیلی ممنون عالیه.
با اینترنت بی سیم هم مشکلی نیست.
سایت شما مورد استفاده هر روز منه. خسته نباشید.

خیلی مبارک است. هیبتی دارد این تازه. ان‌‌شالله به شادی گوش کنید/کنیم :)

دستتان درد نکند. عالی شده است.

نظر بدهيد

(نظر شما پس از تأييد منتشر خواهد شد. نيازی به دوباره فرستادن نظر نيست.)

Free counter and web stats