June 16, 2006

« دو نکته | صفحه‌ی اصلی | يك سبد آواز نو - مصاحبه با اميرحسين سام »

ملکوتی ديگر

اين روزها بانو شديداً در کار کشف قابليت‌های عجيب و غريب «ورد پرس» است. وردپرس را مدت‌ها پيش آزموده بودم و بيش از دو سالی است که در ملکوت نصب است ولی بلااستفاده مانده بود.  دردسرش برای من خيلی زياد بود و قالب مناسبی هم برای آن نه پيدا کرده بودم و نه وقت و حوصله‌اش را داشتم که با آن ور بروم. در اين مدت دراز البته هزار و يک پيشرفت در کار تکنولوژی رخ می‌دهد. ورد پرس بعضی از امکانات را دارد که ام‌تی ندارد. البته ام‌تی قابليت‌هايی دارد که ورد پرس به گردش هم نمی‌رسد (حداقل تا جايی که من می‌دانم). اما يک تفاوت بسيار بزرگ ورد پرس با ام‌تی اين است که سرعت انتشار مطالب و دسترسی به صفحه را به طرز شگفت‌انگيزی زياد می‌کند و اين کم مزيتی نيست. تمامی مطالب يک وبلاگ ام‌تی را می‌توان به سادگی (به همراه نظرها و غيره) به ورد پرس منتقل کرد. تا به حال راهی نيافته‌ام برای انتقال قالب‌ها (که فکر هم نمی‌کنم اصولاً کار خوبی باشد). برای خاطر خود هم که شده، کل ملکوت را تا به امروز در «ملکوتی ديگر» بايگانی کرده‌ام (به تعبيری منتقل کرده‌ام). شکل و شمايل صفحه عوض شده است. سرعت بالاتر است. طربستان هم کماکان موجود است. بايگانی‌های موضوعی مرتب و دقيق هستند. بايگانی‌های ماهانه را هنوز نگذاشته‌ام. قابلیت جست‌وجوی صفحه بسيار خوب است. اما کماکان در همين ملکوت فعلی می‌نويسم. نظری داشتيد، می‌توانيد هم پای اين مطلب و هم در «ملکوتی ديگر» بنويسيد. يکی از خاصيت‌های خوب ورد پرس اين است که اجازه‌ی ايجاد صفحه‌ی مستقل به آدم می‌دهد و اين خيلی عالی است. بدی ورد پرس اين است که با يک ورد پرس فقط يک وبلاگ می‌توان داشت نه چند وبلاگ. و اين برای ملکوت درد سر ساز است. اميدوارم روزی اين قابليت را به آن بيفزايند (شايد هم تا به حال افزوده باشند و من خبر ندارم). نظر خوانندگان و ارباب فن مايه‌ی مزيد سپاس است (حضرت خوابگرد درباره‌ی اين طرح تازه نظری ندارند احياناً؟!).

(330 کلمه)

مطالب مرتبط

تبریکات وبستانی برای بالاترين؛ و هفتان با تأخير

حرف‌ام را پس می‌گيرم!

ترديد

بازخورد تأثيرگذارترين‌ها

چاک جهل و حمق نپذيرد رفو

طرح بی‌سامانی هنوز سامان دارد!

بازی يلدا

نظرها (3)

با نقدی بر دو کتاب(رمان) به روزم ...

داریوش جان.
خیر تا کنون این امکان به آن اضافه نشده. مگر اینکه در همین حین که دارم می نویسم برایت، اضافه اش کنند! امیدوارم البته.
راستی بگذار با همین mt حال کنیم. اسم wp که می آید یاد همه ی بد بختی هایم می افتم. دلیلش اما به روزگاری بر می گردد که می خواستیم مجله ای روی نت منتشر کنیم و میان این همه برنامه ی مدیریت محتوی (لامصب یکی دوتا هم نیستند) گم شده بودیم. همین mt را عشقست.

داريوش جان
۱) انگار علاقه به بانو بسيار زياد است و کارهای ايشان را سه بار پست می کنيد.

۲) سی دی ها رسيد. بيست تا است. چی کار کنم؟

۳) پيام من در باب اعداد فارسی در ام.تی رسيد؟

يا حق.
***

حامد جان،

۱) چه کنيم ديگر. ماييم و يک بانو! شما هم بد نيست از روش مشابهی استفاده کنيد!! (جدای شوخی، اين تکرارها را درست کردم، اخوی).
۲) اگر امکان ارسال زمينی باشد، می‌شود نور علی نور. آن راه اينترنتی خيلی دردسر ساز است.
۳) پيام‌ات هم رسيد، اما راه‌اش را قرار بود بپرسی. هنوز منتظرم.

ارادت.

نظر بدهيد

(نظر شما پس از تأييد منتشر خواهد شد. نيازی به دوباره فرستادن نظر نيست.)

Free counter and web stats