October 11, 2004

« ناهنجاری‌های فقهی و فتاوی اينترنتی | صفحه‌ی اصلی | رمضان:‌عزلت و سکوت »

نقاب‌داران نامسلمان

امروز، از سر کنجکاوی و تصادف، فيلم سر بريدن کن بيگلی را ديدم. گروهی به نام اسلام در پس نقاب و پرده‌، دين و اعتقاد را گروگان می‌گيرند و نام رسول‌الله را در رديف پليدکاری‌ها خود ذکر می‌کنند. مهم نيست با چه بهانه و توجيهی خون يک انسان را به خشونت‌آميزترين و تکان‌دهنده‌ترین شيوه می‌ريزند، بهانه‌شان مهم نيست؛ دردناک آن است که با ضد انسانی‌ترين و ضد دينی‌ترين روش‌ها، آبروی مسلمينی را می‌برند که کوچک‌ترين شباهتی در نظر و عمل به آن‌ها ندارند. اکتفا می‌کنم به ذکر سخنان صاحب سيبستان که حق مطلب را به زيبايی ادا کرده است:
« کن بيگلی مهندس بريتانيايی تازه ترين قربانی بربريت جاری در عراق است. اگر در ساير موارد نمی شد با قاطعيت گفت اما سر بريدن اين يکی کاملا آشکار بود که کار طرفداران يا اصلا مزدوران صدام حسين و حواشی اوست. آنها آزادی دو زنی را خواستار بودند که در زمان خود از مقامات ارشد دستگاه آدمخوار صدام به شمار می رفتند. اما عبرت آموز نيست که همين جانيان که مثل آب خوردن آدم می کشند -چون ظاهرا برای همين تربيت شده اند و غير از اين کاری نمی دانند- کار پليد خود را به نام اسلام و زير پرچم اسلام انجام می دهند؟ رسانه ها پر است از عکس اين آدمخواران که نقاب پوشيده اند اما پشت سرشان پرچم توحيد و جهاد و لا اله الا الله آويخته اند. آنها خود را مخفی می کنند اما اسلام ادعايی شان را آشکار می کنند. آنها خود را از خطر شناخته شدن محفوظ می دارند اما اسلام را به همه دين بربرها و آدمکش ها می شناسانند. تامل برانگيز است. نيست؟ امروز هر جنايتکاری جنايتش را به نام اسلام انجام می دهد هر ديکتاتوری به نام اسلام قلع و قمع می کند هر آزادی کشی آزادی را به نام اسلام سر می برد. امروز بزرگترين خطر برای مسلمانان از همين اسلام های خادم جنايت و بربريت و آزادی کشی است. هر ساله در حج مراسم برائت از کفار  برگزار می شود. در حج بعدی بزرگترين کار نه تبری از کفار که تبری جستن از اين نوع اسلام است؛ اگر اندک مايه بيداری و خودشناسی هنوز در مسلمانان باقی باشد.»

(351 کلمه)

مطالب مرتبط

کالبدشکافی چند پاسخ

ادبِ نقد

ملاحظه‌ی بزرگان و نقدِ بی‌امان

استادان ادبيات و استادان فلسفه‌خوانده

ترجمه‌های سليقه‌ای و نقدهای لرزان

دريغ از راه‌ِ دور و رنج بسيار!

روز زن يا روز مرد ستيزی؟

نظرها (9)

از خون شهید توست خرم رخ گلگونت
در مسلخ عشق آمد این نکته مرا باور

نمونه های مانند بیگلی اول توسط سیاستمدار های خود سر بریده می شوند.
صدام آنقدر هم بزرگ نبود که ایادی سرگردانش این همه رشادت داشته باشند
و اما اسلام که نه در حال، بلکه از بعد پیامبر بازیچه تعصب مسلمین و حاکمان سودجو بوده، هنوز سر پاست.این همه کارشکنی،خیانت،کشتار وجنایت علیه هر دینی اعمال می شد، مسلما هیچ پیروی نداشت ومحو شده بود.

ایکاش مسلمانان مانند اسلام بودند.

سلام. براتون امکان داره که صدای اذان رو هم در طربستان بگذارید؟

داريوش مطلب خوبي را از وبلاگ مهدي انتخاب كردي.

چیزی که نوشتم "اهانت صریح به اعتقادات دينی مسلمین " بود؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام ... وبلاگ جديدي افتتاح كرده ام براي ثبت و نشر انديشه هاي سياسي و مذهبي. اميدوارم از نظرات شما آنجا بهرمند بشوم.

صاحب سيبستان به راستي حق مطلب را ادا كرده است . ولي بند پاياني جاي تامل دارد . مراسم برائت كه همه ساله در حج برگزار مي شود يك مراسم فرمايشي از سوي بعثه رهبري است .و طبق شنيده ها والبته نه ديده ها تنها از سوي حاجيان ايراني مورد استقبال قرار مي گيرد . حال آيا از مراسمي در اين حدود مي توان چنين كاركرد انقلابي و اصلاح طلبانه اي را انتظار داشت . ؟مگر اينكه حاجيان به صورت خودجوش دست به اين اقدام بزنند كه آن هم با توجه به بافت فرهنگي غالب آنها كه تنها براي انجام يك فريضه ديني رهسپار حج مي شوند بسيار بعيد به نظر مي رسد.

ببخشید ولی 1400 سال آدمکشی تو همین تار یخ ما هم شون داد که مسلمان جماعت و کلاً عرب جماعت همینی است که هست. [اين بخش به دليل اهانت صریح به اعتقادات دينی مسلمین حذف شد - صاحب ملکوت]......

مشكل اينجاست كه تعداد اين مدعيان دروغين كم نيست و اصولا انگار غير اينها كسي جرات ادعاي دينداري را ندارد.

Free counter and web stats