۷

عارفی کو که کند فهم زبان سوسن

Print Friendly, PDF & Email

محاق ملکوت شايد بيشتر از اين بايد به درازا می‌کشيد. عبور از امروز، که برای من روز فرخنده‌ای است، البته انگيزه‌ای بزرگ بود برای شکستن اين روزه‌ی سکوت. در اين چند روز پرده‌نشينی البته برای دل خود می‌نوشتم و قصه‌ی بی‌زبانان مکرر می‌کردم. گرد ملالت‌ها هنوز بر دل باقی است، اما شستشو به چشمه‌ی طربناک ولادتی مبارک پاره‌ای از اين غبارها را از دل شسته است و آن‌چه باقی است حوالت به ارادت ذوالجلال باد.

اين مختصر اشارت بازگشت را نمی‌خواهم تمام کنم بی آن‌که از همنفس و هم‌نشين همدل خود ياد کنم که در سخت‌ترين و دشوارترين لحظات زندگی همراه من بوده است و در غوغای بی‌مروتی‌ها دمی جانب مهر و محبت را فرونگذاشته است. اين يک سال گذشته، با وجود تمامی دشواری‌ها و درشتی‌های زمانه،‌ از شيرين‌ترين ايام زندگانی من بوده است چرا که با او سپری شده است و آغوش مهر بی‌دريغ او به روی شکسته‌ای چون من، کريمانه باز بوده است و باز ترديد ندارم که اين سخاوت عاشقانه، نشانی از کرامت باری است که مرا در اين ظلمت بی‌خضر تنها نخواسته است. دوست‌اش دارم و برای او زنده خواهم ماند. چندان زنده خواهم ماند تا بيخ غم از دل او بر کنم. مسيحا صفت تن بر صليب خواهم کرد تا عقده‌های اولاد يهودا، جان عزيزان نيازارد. عشق می‌ماند. عشق کلمه‌ی طيبه‌ای است که از آن درخت طوبايی می‌رويد سر به گردون‌سای که سايه‌سارش آرام‌‌بخش بی‌دلان و خستگان باشد. هو العشق!

 1. سکوت says:

  صدايي هست که چون شبه در تاریکی در غم تو می سوزد.

 2. سلام…من که هر روز می آمدم و موسیقی های محاقی! را که روز به روز عوض می شد گوش می دادم. در سایه ی عشق مستدام باشی و به امید روزگاری خوش.

 3. reza says:

  ايميلي برايتان فرستادم.شايد نرسيده.بهرحال خواستم بگويم اهوي وحشي را كه نكته گو در وبلاگش گذاشت كار ۳ سال پيش گروه ماست.نكته گو البته به ما لطف دارد كه گوشش را به نغمه هاي ما ميسپارد…بازگشت مجددتان مبارك و اين عشق نيز…!

 4. سلام
  قبله عالم من از اين حس جالبت نسبت به خانم خيلي خوشم مي آيد. در ايران خودمان و يا همين مردمان ديگر كشورها براي زن به عنوان يك همسر هيچ ارزشي قايل نيستند.
  هميشه با خوشي زندگي را سپري كنيد.

 5. mim says:

  salam , man chand vaghte miam inja sar mizanam har dafe ye rizasho mikhunam vali chon kheili zabanesh gholombast (saghile)nemifahmam chiye mozoo …albate khob bara man ke neminevisi vali khob man baahangaye shajariano baghye kheili keif kardam …mikhastam age baladi be manam yad bedi chetor intori ahang bezaram too weblogam … rasti tavalodetam mobarak , keif dasht na? badesh adam sakhtesh maid ziad harf bezane na? montazere javabetam …m

 6. Orkideh says:

  به وبلاگ شما لينك داده ام ، خواستم اجازه داشته باشم 🙂 شاد باشيد ، چه در سكوت چه در آواز …

 7. mohammad says:

  سلام به داريوش عزيز
  با جستجو درباره هايده وبلاگ شما رو پيدا كردم.گاهي نوشته هاتون رو ميخوندم.يا از لينكهايي كه داده بوديد استفاده ميكردم.بعدها اهنگهايى
  از شجريان ….الان بعد از مدتي باز بهتون سر زدم.
  نميدونم چرا ولي اوايل احتمال ميدادم شما رياضي(فردوسي مشهد) خونده باشيد؟
  اميدوارم موفق باشيد.خدا نگهدار.
  يك شبگرد تنها /رياضي تهران/مشهد.

|