۷

غرض کرشمه‌‌ى حسن است

عجالتا مشکلى که پیش آمده است به این سادگى قابل حل نیست. ظاهرا یا سى‌پى‌یو سوزانده‌‌ایم یا مادربرد یا پاور! به هر تقدیر باید دید کى درست مى‌شود. یک دنیا کار و مقاله و تحقیق دارم که باید همگى را در همین چند روزه مرتب کنم و کامپیوترم به عالم ارواح رفته است. شاید بتوان جایى تدارک ادامه کارهایم را ببینم اما به هر روى وبلاگ‌نویسى تا مدتى در محاق خواهد بود مگر اینکه بتوانیم امروز این مشکل را حل کنیم. حیف که نمى‌توان در ساعات نیمه‌شب از کامپیوترهاى دانشگاه یا اداره استفاده کرد. من هم که به کامپیوتر خودم عادت کرده‌ام و دستگاه‌هاى دیگر رام دستم نیستند. الآن هم با این کامپیوتر فکسنى خوابگاه با ویندوز ۹۸ انگلیسى با لطایف‌الحیلى دارم مى‌نویسم. به هر حال:
غرض کرشمه‌ى حسن است ورنه حاجت نیست / جمال دولت محمود را به زلف ایاز!
پی‌نوشت: ساعتی پیش جنازه‌ی رایانه‌ی مربوطه را که گویا نام دیگرش هووی سلطان‌بانوست، در تابوتی به سمت طبیبی به نام آقای فخر آوردیم تا شاید مرض‌اش را تشخیص دهند. دستان مسیحایی فخردر همان لحظات نخست کارش را کرد!تا فخر به کامپیوتر دست زد نفس‌اش بالا آمد! جل‌الخالق! ما که از سخت‌افزار زیاد سر در نمی‌آوریم اما دلیل این سکندری خوردن دستگاه را هنوز نفهمیده‌ایم. باری علاوه بر این نکته لازم است نکته‌ی مهمی را یادآور شوم که به لطف صاحب زخمه، تغییری اساسی در صفحه‌ی نخست حلقه‌ی ملکوت پدید آمده است که خود می‌توانید رؤیت بفرمایید. این صفحه علاوه بر دارا بودن فهرست به روز شده‌های ملکوت، به اجمال محتویات ملکوت را هم به خوبی می‌نمایاند. در این برهوت بی‌دانشی و فن‌مردگی که قبله‌ی عالم گرفتار آن شده‌اند،‌ اهتمام صاحب زخمه بسیار مغتنم و ارزشمند است. حلقه‌نشینان مراتب امتنان یا احیاناً انتقاد خود را به خودشان عرض کنند!

 1. چه قدر گفتم اینقدر تخته گاز نرو، حالا دیدی موتور سوزوندی! باید چند روزی روی چال حوصله به خرج بدی!

 2. آشپزباشي گفت:

  خوب….انگار قسمت این بود که اولین افاضه ی کلاممان در این بارگاه ملکوتی با کله ی گرم انجام شود. اینجا ظاهراً فرهیختگان بیشتر نظر می دهند! پس امشب را غمض عین بفرمایید. هرچه باشد شب جمعه ی فرنگی ست! در ارتباط با مطلبتان خواستیم بگوییم: جمال دولت محمود را……!
  اما در باره ی نغمه ی مترنم، جز سکوت و گوش دل سپردن چه می توان کرد؟!
  سلامت باشید و همه ی کامپیوتر ها رامِ دستتان.

 3. abouzar n گفت:

  یعد .به تازگی مونس شبهای من شده ای داریوش .بنویس که نثر ادیبانه ات برای من نیرو بخش است

 4. زخمه‌ی ملکوت گفت:

  سلام
  در آن برهوت بی‌دانشی و فن‌مردگی ما را نیز بهره بیش از قبله‌ی عالم ‌داده‌اند. تمام زحمت آن کار با دوستی دیگر بود که بی‌روی و ریا همراهی کرد. اگر کژی و ناراستی‌ایست – که هست – از طراح است.
  با سپاس از امیر اصلان

 5. ehsan گفت:

  کار القاعده بوده برادر، بی ارتباط با ماجرای اسپانیا نیست.

 6. mahdi گفت:

  تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد
  وجودنازکت آزرده گزند مباد
  شکرکه سی پی یو ومادر بورد حضرت درویش درسلامت است.
  هر آنکه روی چو ماهت به چشم بد بیند
  برآتش تو بجز جان او سپند مباد

 7. در سیستم نمایش بنر مخصوص وبلاگ ها عضو شوید و بازدید کنندگان وبلاگ خود را افزایش دهید.
  http://www.fwwbx.com/weblogs

|