۴

سروش سال شصتم!

امشب شصتمین سال تولد دکتر سروش است. چندین ماه پیش به پیشنهاد عزیزی تصمیم گرفتیم که برای این روزی مجموعه‌ی جستارهایی را درباره‌ی دکتر سروش در ملکوت منتشر کنیم که تا به حال تعدادی از دوستان موافقت کرده‌اند و مطالب‌شان در چند روز آینده در صفحه‌ای مخصوصی که با نام «نامه‌ی سروش»  برای و به یاد دکتر سروش بر پا کرده‌ام منتشر خواهد شد. جستارهایی را که منتشر خواهند شد در همان صفحه می‌توانید به مرور رؤیت کنید. به جز مقالاتی که در راه هستند و منتشر خواهند شد، البته ملکوت به روی تمام ارباب فضل و قلم که مایل باشند مطلبی در این زمینه بنویسند باز است. این صفحه در واقع جشن‌نامه‌ای است برای دکتر سروش به پاس سال‌های درازی که صرف اندیشه‌ی دینی و نواندیشی در آن کرده است. جستارهایی که منتشر می‌شوند می‌توانند حتی نقد دکتر سروش باشند و این صفحه تنها برای مدح و تعریف نیست. البته بدون شک پاره‌ای از اصول را که همان اصول و سیاست‌های کلی حلقه‌ی ملکوت است در انتشار مطالب رعایت خواهم کرد. به جز دوستانی که مطالب‌شان پیش از تدارک دیده شده است، کسانی که تمایل به نوشتن مطلبی در این زمینه دارند، می‌توانند مستقیماً به خود من ای‌میل بزنند تا مطلب‌شان برای انتشار در صفحه‌ی «نامه‌ی سروش» بررسی شود.

 1. سیبستان گفت:

  شفاها گفتم و اینجا هم مکتوب می گویم که این ایده ارزشمند و همتی ستودنی است و کاری کم سابقه یا شاید بی سابقه در وبلاگستان فارسی. دست مریزاد. امیدوارم من هم بزودی به اصحاب این نامه بپیوندم. این نوع کارهای خودجوش و ابتکاری و غیر دولتی بهترین نوع نکوداشت است و امیدم آن است که در دیگر زمینه ها نیز بگسترد.

 2. سلام داریوش جان
  در نیم‌نگاه وبلاگم اشاره‌ای به آغاز بکار این سایت کردم و البته هدیه‌ی ناقابلی نیز فراهم کردم که فکر می‌کنم ماندگار و مؤثر خواهد بود.
  پایا و پویا باشید.

 3. بهزاد گفت:

  سلام. انصافا دسستتون درد نکنه . وبلاگ فوق العاده ای دارید. با اجازتون لینک وبلاگتون رو به وبلاگم اضافه کردم. ضمنا چطوری می شه این همه آهنگ کلاسیک را بدست آورد. من مشتاق به داشتنشون هستم اگه امکان داشت ممنون می شم خبرم کنید. یا حق.

 4. موفق باشی. کار جالبی خواهد بود

|