۵

دعا

Print Friendly, PDF & Email
خدای‌ات عمر دهاد، ای دشمن! ای بدخواه! ای بدآموز! ای فتنه‌گر! ای خبرچين! ای آتش‌افروز! خدای‌ات عمر دهاد که ما را به سوی او می‌گردانی! خدای‌ات عمر دهاد که خوی ما را تلخ می‌کنی تا او جان‌مان را شيرين‌ کند! خدای‌ات عمر دهاد که ما را در قبضی می‌اندازی که بسط‌اش اوست! خدای‌ات عمر دهاد! خدای‌ات عمر دهاد که با نادانی و جهل‌ات ما را به حکمت می‌اندازی و از خفتگی می‌رهانی!
 1. sama says:

  من واقعاً به قلم توانا که از ذهن خودساخته اتان حکایت دارد افتخار می کنم… پست حجابتان محشر بود. و همینطور نوشته هاتان… ممنون. قلمتان پایدار

 2. جناب داریوش م. خواستم در صفحه‌ی «بخش‌نامه‌ی ملکوتی» از اطلاعاتی که دادین تشکر کنم ولی دیدم کامنت‌های اونجا بسته شده. خیلی استفاده بردم برای‌نمونه نمی‌دونستم نیم‌فاصله رو چطور می نویسن که یاد گرفتم. سپاس.
  ****************
  لينک‌های صفحه‌ی اول ملکوت به خوابگرد را ملاحظه بفرماييد. اطلاعات مفصل آن‌جا آمده است.

 3. دو مطلب دیگه هم در‌مورد مطالب صفحه‌ی «بخش‌نامه‌ی ملکوتی» به نظرم رسید:
  یک. احمد شاملو جایی نوشته بود که هرچه زبانی کامل‌تر باشه نیاز کمتری به استفاده از اصول علامت‌گذاری پیدا می‌کنه (نقل‌به‌مضمون). نظرتون چیه؟
  دو. آیا با قواعد پیشنهادی جدید موافقین؟ فی‌المثل اینکه نویسندگان به‌صورت «نویسنده‌گان» نوشته بشه؟
  ****************
  به نظر من مسأله کابردی‌تر بودن نوشتن مهم است. کامل‌تر بودن زبان بيشتر سليقه‌ای می‌شود. به هر حال زبان فارسی و نويسه‌ی فارسی ما اين است و بايد سعی کنيم هر جور می‌شود خواناترش کنيم.

 4. راستی استادان گرامی که به هواداری از اون جوانک تازه‌به‌دوران رسیده (پرواز همای) برخاسته بودند، ماهیت و طرز فکر اصلی خودشون رو لو دادند، وقاحت رو تموم کردند و دهان به‌لجن پراگنی علیه سعدی بزرگوار باز کردند. لطفا اینجا رو مطالعه بفرمایید:
  http://pal65.wordpress.com/2008/12/03/saadi/
  (اگه وقت اجازه داد به کامنت‌ها هم نگاهی بندازید؛ دانشمند کشف ناشده‌یی برگشته و فرازی از کلام من: “سعدی استاد و خداوندگار سخن پارسی” رو دشنام و ناسزایی به‌خودشون تلقی کرده اند!)

|