۶

نجات ملکوت و طربستان

برای من که کارهای فنی شدیداً وقت‌ام را می‌گیرد و از کار و زندگی مرا می‌اندازد، وجود و پیشگام شدنِ بی مزد و منت رامین عزیز به موهبتی آسمانی می‌ماند. خودتان وضع صفحه را می‌بینید. طربستان برگشته است سر جای خودش. دیگر در اسکرولینگ صفحه مشکلی نیست. از همه مهم‌تر، حالا طربستان را با فایرفاکس هم می‌شود شنید. حداقل کاری که می‌توانم کرد این است که بگویم عمیقاً از او سپاسگزارم که در روزهای تعطیل‌اش وقت گذاشته است و ایرادهای فنی صفحه را حل کرده و کاری که بسیاری یا نتوانسته‌اند یا وقت‌اش را نداشته‌اند، او برای من و ملکوت انجام داده است. خدای‌اش خیر دو جهانی دهاد!

پ. ن. تنها چیزی که می‌ماند این است که سید خوابگرد (که خودش مسبب این تغییر و تحول بود) بیاید و صفحه را ببیند و بگوید که آیا با اینترنت‌های ذغالی که او مصرف می‌کند (!)، این صفحه خوب باز می‌شود؟ سرعت لود شدن خوب است؟ پرشی در کار نیست؟ با فایرفاکس چطور می‌بیندش؟ و قس علیهذا!

پ. ن. ۲. یک وبلاگ تازه هم به جمع ملکوت پیوسته است: «تردید» – به قول سید خوابگرد – «به ملکوت اعلا پیوست» و به قول سایه به «ملکوت ادنا» آمد. یکی بیاید صفحه‌ای درست کند به اسم یقین! آدم شک برش می‌دارد که نکند یقین اساساً و لزوماً چیزی است منفی و مذموم!

 1. سوشیانت گفت:

  دست‌شان درد نکناد.

 2. حمید گفت:

  ای ول آقا. قبلا تو فایر فاکس آهنگها اجرا نمی شد الان می شه.

 3. سیروس به‌ آیین آژنده گفت:

  اجراش مأجور.

 4. خوابگرد گفت:

  آخیششششششششششششششششششششش!

 5. Ramin گفت:

  Thanks Daryoush and everyone for being so nice.
  What I did was basically taking some text off the body of the main page,
  going from ~140KB to ~80KB, and then making the dropdown menus dynamic.
  The code is here in case anyone wanted to try:
  http://www.felgall.com/jstip22.htm
  I hope the scroll jumping problem will not come back again for other possible reasons.
  Fixing the Firefox issue was also quite accidental, pleasantly accidental though
  because I’m a Firefox fan myself and I’m so happy we can now listen to Trabestan songs
  in that browser as well.
  می بخشید انگلیسی نوشتم. فارسی من اصلا بد نیست ولی تایپ فارسی ام خیلی کند است و نیم فاصله را هم یادم رفته چه طور می شود در اکس پی تایپ کرد!
  😉

 6. من هم به سهم خودم از طرف قبیله‌ی “فایرفاکس” از شما و ایشان تشکر می‌کنم و حالا که اینترنت ذغالی مصرفی(!) پسرعمویمان هم به راه است (از آخیشش پیداست) ما هم این “چپق صلح”مان را می‌آوریم مجازاً در چادر شما دود می‌کنیم به این مناسبت فرخنده.
  عمرش دراز باد این “طبرستان”! شما.

|